Tuuli blogi: mis teeb naised õnnelikuks?

Tuuli blogi: mis teeb naised õnnelikuks?

Olen viimasel ajal palju kuulnud meestelt, et neil pole enam õrna aimugi, mis naised tegelikult õnnelikuks teeb või mida nad vajavad. Kui ollakse hea mees, soovivad naised nn halba meest, ning vastupidi. Mis teeb siis naised õnnelikeks?

Olen viimasel ajal palju kuulnud meestelt, et neil pole enam õrna aimugi, mis naised tegelikult õnnelikuks teeb või mida nad vajavad. Kui ollakse hea mees, soovivad naised nn halba meest, ning vastupidi. Mis teeb siis naised õnnelikeks?

Naised võivad olla taevani õnnelikud, kuid see ei kesta kaua. Oleme õnnelikud, kui me armume ja saame lilli, kui me leiame õiged kingad ning sobiva kleidi. Niisugune kõikevõitev õnnetunne kestab kümmekond minutit. Pärast seda hakkame mõtlema: “Kas kingitud lilledega heastatakse midagi? Kas ta on ikka oma ekspruudist üle saanud? Kas kingad ja kleit polnud liiga kallid?” Niisiis tundubki, et naisi ei tee justkui mitte miski õnnelikuks.

Kui küsida naistelt, mis teeb neid õnnelikuks, on tüüpilised vastused seks, söök, sõbrad, perekond, ostlemine, armastus. Kui meil see kõik aga käes on, soovime ikkagi midagi enamat.

Hiljuti kuulsin lugu ühes paarist, kes on olnud koos umbes 5 aastat. Nad on nii noored, et võiks veel reisida maailmas ringi ning nautida täiel rinnal noorust. Selle asemel on nende suhtest kadunud täielikult kirg ja seda juba pikka aega. Mees on igati hooliv ja hea, aga naine ei tea, mida ta tõeliselt tahab. Naine tahtis kunagi täpselt sellist meest, kellel oleks hea töökoht, piisavalt raha ning maja. Naine sai selle kõik. Aga siis ta taipas, et mees ei pööra talle piisavalt tähelepanu, sest kõige selle nimel, mida naine vajab, on vaja palju tööd teha. Naisel oli võimatu mõista, et see kõik on nende pere jaoks. Naine tahtis saada kohe ja praegu, mida ta soovis. Kadus kirg ja kadusid tunded. Elati lihtsalt koos ja elatakse siiani. Põhjuseks peamiselt laps või siis roosa mull, et kõik muutub. Mis seal muutuda saab? Kui me mõtleme, et homme hakkame teiseks inimeseks, siis seda ei juhtugi. Kui me armastame ja tahame koos olla, peame nägema vaeva kohe ja praegu.

Sellised lood on tegelikult kurvad, sest kuskil on kindlasti naine, kes armastaks kirega seda head meest. Sellised lood on kurvad, sest me inimestena võtame kaasa sellised armid igasse järgnevasse suhtesse ning oleme ettevaatlikud. Meil on raske usaldada ja uskuda. Nii kannatab mingil määral iga meie järgnev partner ja suhe. Vähesed meist oskavad astuda uude suhtesse ning unustada eelneva, alustada puhtalt lehelt.

Seega on raske mõista, mis siis tegelikult naise õnnelikuks teeb. Ja kui naine õnnelikuks saab, siis kauaks see kestma jääb? Kas me jäämegi alati tahtma seda, mida meil pole?

Esitasin selle sama küsimuse, mis teeb naised õnnelikuks eile ühele härrale. Algul ta ütles, et ta ei tahaks sellele üldse vastata. Lõpuks sain aga vastuse, mis kõlas nii: “Naised võivad rääkida, et neid ei huvita rikas mees, suur maja ja uhke auto, aga tegelikult nad valetavad seda väites. Sa võid olla suhtes naisega, kes väidab, et raha pole oluline, kuid lõpuks on ta ikka mehe kõrval, kes kannab hommikust õhtuni triiksärki ja ülikonda ning omab palju raha.”

Muidugi vajame kindlust, et mees suudab välja minnes vajadusel arve maksta. Meis tekitab kindlust teadmine, et mees suudab pakkuda tulevastele lastele head elu. See on loomulik, kuid kuhu maani me neid asju vajame? Paljud naised hakkavad selliste soovide täitumisel sõltuma mehest. Nad ei tee enam ise oma eluga midagi ära, nad hakkavad sõltuma mehest. Kui ühel päeval ei lähe kõik soovitult ning aeg on lahku minna, leiab naine end olukorrast, kus ta pole oma enese elu ülesse ehitanud ning peab hakkama justkui elu otsast peale ehitama.

Küsimusele “Mis teeb naised õnnelikuks?” on raske ühest ja õiget vastust leida. Võib-olla on vaja igal naisel endal see õnn üles leida ning saavutada rahulolu selle vahel, mida soovitakse ja mida saadakse. 

Õnnelik naine teeb õnnelikuks ka mehe ja lapse!

 

Buduaarile Tuuli