Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuuli blogi: vallalisuse võidukäik!

New York Timesi suhterubriik vahendab, et kogu inimkond on tegemas vallaliste võidukäiku, kus domineerivad iseseisvad naised. Mehed väldivad enda sidumist suhtesse ning tänu sellele muutuvad naised "Seks ja linna" seriaali tegelasteks. Suurt rolli mängib ka pikaajaline üksiolek - inimesed harjuvad üksinda elama ja on selle olukorraga rahul, raske tundub seda muutma hakata.

New York Timesi suhterubriik vahendab, et kogu inimkond on tegemas vallaliste võidukäiku, kus domineerivad iseseisvad naised. Mehed väldivad enda sidumist suhtesse ning tänu sellele muutuvad naised "Seks ja linna" seriaali tegelasteks. Suurt rolli mängib ka pikaajaline üksiolek - inimesed harjuvad üksinda elama ja on selle olukorraga rahul, raske tundub seda muutma hakata.

See teema on mind paelunud mõnda aega ning otsustasin seda lähemalt uurida. Sirvisin internetis artikleid, mis arutlevad selle üle, kas tänapäeva naised on liiga iseseisvad. Lugudest saab teha lihtsa ja loogilise järelduse - naised on liiga vähe naised ning mehed ei oska selles olukorras käituda.

Kell saab kohe kaks laupäeva öösel ning pärast kahetunnist püüdlust uinuda, andsin alla ja otsustasin hoopis see teema kirjaridadesse panna.

Sina, naine, kes seda loed, mõtle hetkeks, kui palju oled sina olnud elus iseseisev ja kui palju sõltunud mehest? Kui palju oled oma elus kogenud meheliku käitumist ukse avamise ning meheliku toetuse näol? Kas kunagi oli seda rohkem tunda kui praegusel ajal?

Mind ei paina need küsimused lihtsalt ajaviiteks. Ma olen hakanud liigagi hästi tundma end oma iseseisva naise rollis ning mõtlen, kas oskan olla veel nõrk naine, kes ootab ukse avamist. Olen hakanud ise neid uksi avama ...

Kui ühel päeval avastasin, et ma avan ise kõik uksed otsustasin, et uurin, kas ka nemad on hakanud ise uksi avama. Istusin maha oma parima sõbrannaga ning küsisin, mis on tema arvamus. Ta oli vallalisuse võidukäiguga nõus ning võibolla tema ise oli mulle parim näide - naine, kes on end elus tõestanud ning alati endaga hakkama saanud. Ta tõi mulle näite, kuidas Soome ühiskonnas on need rollid juba vahetusse läinud. Seda näeb isegi oma silmaga - Soome naised näevad välja justkui mehed ning Soome mehed kasvatavad juukseid pikaks ja punuvad sinna patsi, mõned pidid isegi küüsi lakkima! Noh, ma võin kõike ette kujutada tänu oma elavale fantaasiale, kuid meest, kes minuga koos küüsi lakiks - too much!

Enne seda vestlust õnnestus mul küsida ka mehe arvamust. Mu värske sõber alustas tegelikult ise teemat sellest, et teda ajab lausa närvi, kuidas naised tahavad olla mehed. Ma hakkasin talle muidugi vastu vaidlema - mis selles halba on, kui naine saab ise oma eluga hakkama? Teisalt naised ei oleks ju iseseisvad, kui neil poleks põhjust. Kui me teaksime, et saame alati meeste peale loota ja nende peale kindel olla, ei muutuks meis miski mehelikult iseseisvaks.

Tegelikkuses ongi olemas kahte sorti naisi, kes käituvad erineva skeemi järgi. On neid, kes helistavad õhtul mehele ning ütlevad: "Mul on telekas katki". Mees tuleb kohale ning lisaks tervele telekale saab ka hing rahuldatud. On naised, kes lähevad klubisse ja jätavad rahakoti koju - nagunii mehed teevad välja. Muidugi teevad välja, kui oskad piisavalt vasikaripsmeid pilgutada ja lühikest seelikut kanda, AGA siin on üks AGA peidus. Mehed tahavad midagi vastu ka saada selle raha kulutamise peale - kas sa annad?

Teisalt on naised, kes parandavad ise oma katki läinud kraanid ning suudavad ise endale klubis joogid osta.

Lihtsalt ja kokkuvõtlikult on naised, kes oskavad mängida nõrka naist, et saada, mida tahavad, ja on naised, kes saavad alati ise hakkama. Ning mina ei leia, et selles ise hakkama saamises midagi halba oleks. Samas tuleb tõdeda, et selles nõrga naise mängimises pole midagi halba, sest tegelikkuses näitab elu, et just nõrgad naised saavad parimad mehed. Siin pole midagi ebaloogilist - mees tahab olla mees ning teada, et naine sõltub temast mingil määral.

Kuid toetudes vaid mehele mõtle vahel, mis saab siis, kui ühel päeval lüüakse uks kinni ja kogu ühisvara võetakse kaasa, kes oled sa siis inimesena ja mida oled elus saavutanud?

Ma ei tahaks võtta ühest seisukohta, mis on siis see õige vorm elamiseks, kuid ma austan mõlemaid naisi - tugevaid ja nõrku. Tugevaid imetlen nende iseseisvuse poolest ning nõrkade puhul nende oskust olla naine.

Kas "Seks ja Linn" on saanud meie elumudeliks ning kuidas muuta vallalisuse võidukäik suhte võidukäiguks?

Siiski ... valitsege oma elu ning olge ise oma elu sisu loojad!

 

Buduaarile Tuuli

Tuuli on blogija, kes iseloomustab ennast nii: "Minu suurimaks küsimuseks siin elus on Armastus. Kuidas end iga päev armastada ning leida see üks ja õige. Uurin ja urgitsen inimsuhetes ning soovin, et maailmas valitseks suurem armastus ja hoolimine!"

Vaata Tuuli blogi "Armasta ja naerata" SIIN