Reklaam sulgub sekundi pärast

ELECTROLUX annetab Punasele Ristile pool miljonit eurot Ukraina toetuseks 

FOTO
Girl carries fluttering blue and yellow flag of Ukraine in field. Ukraine's Independence Flag Day. Constitution day. 24 August. Patriotic holiday. 123rf.com


Kodumasinate tootja Electrolux toetab Punast Risti 500 000 euroga ning ettevõtte poolt loodud mittetulundusühing Electrolux Food Foundation kahekordistab kõik ülemaailmselt töötajate poolt tehtud annetused.

Annetust kasutab Punane Rist humanitaarabi tugevdamiseks Ukrainas ning tõstab ka oma valmisolekut naaberriikides, et toetada piiri ületavaid inimesi.

„See on ainuõige tegu,” ütles Electroluxi juht Jonas Samuelson. „Selles traagilises olukorras kannatavaid inimesi on vaja kiiresti aidata. Peame tegema selles oma osa.”

Ukrainas on 2014. aastal alanud jätkuva konflikti tõttu üks maailma pikaajalisemaid humanitaarkriise ning Punase Risti andmetel on see olnud Euroopa ohvriterohkeim konflikt viimase kahe aastakümne jooksul, milles on hukkunud üle 13 000 inimese. Rohkem kui kolm miljonit inimest Ukrainas vajas humanitaarabi juba enne viimast kriisi.

Kõik Electroluxi töötajad üle maailma on oodatud Punast Risti toetama ning Electrolux Food Foundation kahekordistab omalt poolt kõik kuni 19. märtsini tehtud annetused. Annetusi kasutatakse peamiselt toidu, vee ja peavarju jaoks, toetades abivajajaid Ukrainas ja selle lähiümbruses.

Ettevõte kutsub ka Eesti inimesi üles pakkuma Ukraina toetuseks rahalist või ainelist abi, tehes annetus Punasele RistileEesti Pagulasabilealgatusele Ukraina HeaksUkraina Rahvuspanka või muule organisatsioonile. Samuti oodatakse vabatahtlikke ning abi Ukraina inimestele elu-, töökoha ja transpordi leidmiseks.