Reklaam sulgub sekundi pärast

INIMESED KÕIKJAL ÜLE MAAILMA PALUVAD RAHU: Putin, lõpeta sõda!

FOTO
24 August independence Day of Ukraine the concept of the Day of memory of freedom and patriotism. Mini flags on wooden white background.

Foto: 123rf.com

Rahvad kogunevad rahu kaitseks üksmeelselt kõikjal üle maailma. Ka paljude kuulsuste sotsiaalmeedia postitused kõnelevad poolehoiust Ukrainale ning rahuaja taastamisest.
Tartlased kogunesid Ukraina toetuseks meeleavaldusele-

Neljapäeval, 24. veebruaril kell 15 kogunes ligi 300 tartlast Raekoja platsile meeleavaldusele Venemaa rünnaku ohvriks langenud vaba Ukraina toetuseks. Kanti sinikollaseid Ukraina lippe, kostusid ukrainakeelsed laulud ning emotsionaalse kõne pidas Tartu abilinnapea Gea Kangilaski, kes kutsus kõiki üles olema praegusel raskel hetkel tugevad ja hoidma ühte.

Lauljatar Alika Milova: „Me kõik oleme õed ja vennad. Me kõik tahame elada!“
Saate „Eesti otsib superstaari“ viimase hooaja võitja Alika Milova jagab ühismeedias emotsionaalseid mõtteid Ukrainas puhkenud sõjast ning avaldab, et tal on Ukrainas palju sugulasi.
„Kümned minu sugulased, Ukraina rahvas. Raske on jääda külmaks. Olen jalul hommikul kella kaheksast ja esimene, mida nägin, oli sõda. Üheski raadiojaamas ei mängi enam muusika. Kogu maailm teab… Nii palju sõnu ja emotsioone on sees, kuid mina ei suuda neid lauseteks vormistada,“ ütleb lauljatar ühismeediapostituses.

Inimesed seisavad kõikjal üle maailma rahu eest: meeleavaldajad kutsuvad Putinit üles lõpetama oma sõda Ukrainas
Inglismaa väljaanne Daily Mail annab oma portaalis mahuka ülevaate sõjavastastest meeleavaldustest üle kogu maa. Inimesed on kogunenud Londoni, Berliini, Pariisi, Stockholmi, Oslo, Varssavi, Edinburghi, Londoni, Tokyo, Sydney ja Riia saatkondade juurde – kui nimetada vaid mõnda.
Kogu Euroopas olid inimesed Venemaa saatkondade ees plakatite ja megafonidega, mis kutsusid Putinit Ukrainast tagasi tõmbuma ja sõda lõpetama.
Londonis ühinesid Vene saatkonna ees meeleavalduses ukrainlased ja venelased, mõlemad lehvitades Ukraina lippu.

Eesti vabaühendused koguvad annetusi Ukraina kriisipiirkonnas elavate inimeste heaks
„Ukraina heaks!“ on kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse – algatus Ukraina rindelähedaste elanike ja teiste haavatavate gruppide abistamiseks. Vabaühendused kutsuvad oma kodulehel ukrainaheaks.ee kõiki eestimaalasi üles ulatama taas ukrainlastele abikätt.

Annetusi saab teha pangaülekannetega:
MTÜ Eesti Pagulasabi, EE791010220258852223
MTÜ Mondo, EE491010220099409013
MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, EE401010220229090221
Liikumise „Ukraina heaks“ kohta leiab kõige aktuaalsema info nende Facebooki lehelt.

Kuulsused nii Venemaal kui ka mujal maailmas reageerivad Vene rünnakutele: „Peatage sõda!“
Kroonika jagab oma veebiportaalis tuntud Venemaa staaride reageeringuid Venemaa rünnakutele Ukrainas. Mitmed avaliku elu tegelased, nende seas kirjanik Boriss Akunin, Venemaa endine presidendikandidaat ja teletäht Ksenija Sobtšak, näitleja, laulja, telesaatejuht ja kolumnist ning Alla Pugatšova abikaasa Maksim Galkin, Gruusia päritolu laulja Valeri Meladze ja paljud teised veel on postitanud oma sotsiaalmeediasse emotsionaalseid sõnumeid ning soovinud rahu.
Ka Briti väljaanne The Independent jagab oma portaalis kuulsuste reaktsioone Ukrainas lahvatanud sõjale.
„Soovin, et maailma liidrid lõpetaksid võimu pärast võitlemise ja mõtleksid tõsiselt sellele, keda see tegelikult mõjutab (kodanikud) – lisaks sellele, et kogu maailm on kriisis,“ säutsus Twitteris Ameerika räppar ja helilooja Cardi B.