EESTI LAUL: mida tegi Buduaari Jekaterina mängužüriis?

EESTI LAUL: mida tegi Buduaari Jekaterina mängužüriis?

Peaproovi ajal õnnestus Jekaterinal olla mängult žüriis, loe, mida ta sellest põnevast kogemusest arvab!

Laupäeval toimunud Eesti Laul 2017 konkursi finaalis Saku Suurhallis viibis kohapeal Buduaari uus liige Jekaterina Novosjolova, kes koos fotograaf Evelin Lillepuuga jäädvustas õhtu paremaid palasid.

Peaproovi ajal õnnestus Jekaterinal olla mängult žüriis. Loe, mida ta sellest põnevast kogemusest arvab:

“See pakkumine tuli ootamatult ja ma ütlesin rõõmuga jah! Meie ala oli päris saali keskel green-room’i kõrval, kus istusid lauljad. Jälgisime kontserti ja võpatasin, kui Saku Surhall kõlas publiku aplausist ja hõisetest. Tundsin end VIPina, mis siis, et mängult. Millegipärast anti mulle prinditud lehel juba markeriga tõmmatud esikolmiku võitjad, kelle punktid ma pidin kaamerasse ütlema: need olid Elina Born – 8 punkti, Ariadne – 10 punkti ja Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – 12 punkti.

Need laulud olidki väga head, arvestades, et sel aastal oli tõesti palju häid lugusid. Ma mängisin loomulikult kaasa nagu näitleja. Tegelikult ma lootsin, et saan öelda oma lemmikud, mis läksid ka rohkem täppi, nagu hiljem selgus. Minu enda favoriidid oleksid olnud: Rasmus Rändvee – 8 punkti (õhtu seisuga 100% täppi), Daniel Levi – 10 punkti ja Koit Toome ja Laura – 12 punkti (õhtu seisuga 100% täppi).

Kokkuvõttes mõjus see kogemus vapustavalt, nagu oleks viibinud suure staari kontserdil. Samas žürii istekohad olid parteris ja kui paluti publikul iga loo ajal püsti tõusta, siis ei näinud üldse laval toimuvat. Iga kord ei viitsinud tõusta ka, vaatasin show‘d ekraanilt. Üldse tundus, et see show ongi pildiliselt parem ekraani vahendusel, kuid täissaali kirglikku emotsiooni televiisorist ei saa.

Tutvusin pressidelegatsiooniga Inglismaalt. Nad on juba mitmendat korda siin Eestis iga-aastast konkurssi jälgimas. Nende sõnul ei tehta üheski teises Euroopa riigis nii suurt show‘d Eurovisioonile laulu valides. Nad rääkisid, et Eesti Laul on juba omaette Eurovisioon. Seda oli väga meeldiv kuulda. Nemad aga hoidsid pöialt meie ajakirja kaanestaarile Kerlile ja olid väga pettunud, kui ta ei võitnud. Nende meelest oli Kerlil rohkem “eurovisioonilik” lugu. Minu enda favoriit “Verona” läheb aga mais Kiievis toimuvale Eurovisioonile ja mul on siiralt hea meel. Koidul ja Laural on tõesti hea duett ning lugu on sügava sõnumiga. Millest muust kui mitte igavesest armastusest inspireeritud Shakespeare’i klassikast – “Romeo ja Julia” näidendist, mille tegevus toimub Itaalia romantilisimas linnas Veronas. Kuid loodan, et Koidu ja Laura lool ei ole nii traagiline finaal nagu raamatus, vaid ikka koos võiduka lõpuni Euroopa südameid vallutades.”

Vaata suurt Buduaari galeriid ürituselt SIIT