Reklaam sulgub sekundi pärast

INTERVJUU IKEVALD RANNAPIGA: EESTI muusika, maailmarännakud ja tulevikuplaanid

Kõigi eestlaste poolt palavalt armastatud Rein Rannapi poeg Ikevald on tuntud Eesti muusikamaailmas tõeliselt kirgliku ja heas mõttes pöörase artistina. Istusime Ikevaldiga maha, et tema rännakutest ka ise osa saada. Etteruttavalt olgu öeldud, et Ikevald Rannap astub sel reedel, 15.09 üles Lounge Deja Vu's ja seda Vana Tallinn Artist peoõhtu raames! 

Kui palju üldse viimase kahe aasta jooksul Eestis oled viibinud ja millega kodumaa pinnal tegeled?

Viimase kahe aasta jooksul olen umbes kuus kuud kokku siin olnud. Nii muusika kui ka sõprade ja pere nägemise pärast. Olen rohkem keskendunud muusika esitamisele Eestis nii omanimelises bändis kui ka funkbändiga Rocket. Kuna olen palju ringi reisinud, siis olen hakanud ka üksinda kitarri saatel esinema, sest ega ringi reisides pole alati bändi võtta. Ka sel reedel esinen sõbra Carl Tuulikuga, kellega oleme koos muusikat loonud nii Rocketis kui ka kahekesi.

Mida oled ringirändamisega omandanud, mida Eestis ei saa?

Olen olnud Eestis pikalt ja õppinud siin palju. Arvan, et ühes keskkonnas ei saa kunagi liiga palju õppida. Oluline on end avardada ja edasi areneda – usun, et saan jõuda rohkemate inimesteni, sest mul on kogemused nii Eestist kui ka mitmetest teistest kohtadest ning see rikastab mu muusikat ja mõttemaailma.

Arvan, et üksinda ringireisimine on mitme asja pärast oluline. Esiteks on oluline avastada ennast - kui pole enam samu tuttavaid maju, keelt ning sõpru-tuttavaid, kes sind ümbritsevad, siis tekib täiesti uus suhestumine maailma. Tekib selgus selle osas, et kes ma tegelikult olen ja kui palju on pärit mu mugavustsoonist.

Väga põnev on saada inspiratsiooni erinevatest kultuuridest ja elamisviisidest. Näiteks mõned nädalad tagasi veetsin aega Hispaanias, kus käisin mitmetel flamenkoetendustel. Erinevate riikide muusikutega mängides ja muusikat luues, olgu see siis Kambodžas, Londonis, Uus-Meremaal või kuskil mujal, on alati midagi uut õppida. 

Ma arvan, et igal inimesel ja muusikul on oma tee ning need teed on  selgelt väga erinevad. Igaühel on oma visioon ja teekond. Minu süda on kiskunud mind sellele teele.

Mis suunas on viimase paari aasta jooksul muutunud sinu muusika?

Võiks öelda, et viimased aastad on täielik transformatsiooniprotsess olnud mulle nii inimlikult kui ka muusikaliselt. Olen püüdnud luua mitmetel erinevatel viisidel ning paljude erinevate inimestega ning läbi selle jõudnud palju lähemal enda helikeelele, mis mind muusikas, tekstis ning erinevates saundides erutab.

Kuigi olen põhiliselt roki taustast tulnud, siis nüüdne omalooming on palju rohkem funki ja jazz'i poole. Olen kuulanud viimastel aastatel Robert Glasperit, Bernhofti, Rodrigo Y Gabrielat, Tom Mischi.

Kas sind saab lähiajal ka kusagil esinemas näha?

Seekord olen Eestis neli päeva. Lähikuudel on esinemised nii Eestis, Norras kui Rootsis. Hakkan salvestama ja kirjutama ka plaati, et kanaliseerida see inspiratsiooniline rasedus, mida viimaste aastate rännakud on kaasa toonud. Sel reedel, 15. septembril astun üles tallinlaste lemmiklokaalis Lounge Deja Vu Vana Tallinn Artist peoõhtu raames.

Mida on oodata sel reedel toimuval Lounge Deja Vu LIVE'il?

Sel nädalal võtan kampa sõbra Carl Tuuliku. Võin öelda, et see kava tuleb natuke erinev kui tavaliselt, nii mitmes mõttes, kuid kuidas ja mis viisil, seda tuleb ise kaema tulla, et teada saada. Pidu saab korralikult käima lükatud!

Ikevald on kokku puutunud paljude erinevate stiilidega ballaadidest rokini ning viimaste aastat jooksul on noormees mööda maailma rännanud, et leida tõelist ennast ja teha muusikat, mis kõnetab enim nii teda kui tema kuulajaid. Juba sel reedel, 15.09 astub Ikevald Rannap üles Lounge Deja Vu's, kus ka sel korral viimane LIVE kodumaa pinnal antakse! 

" target="_blank">