KOSMOS MEIE VAHEL: põnevus ja piire ületav armastus

5 kommentaari
KOSMOS MEIE VAHEL: põnevus ja piire ületav armastus

Kosmos meie vahel on armas ja väga põnev film poisist, kes 16 aasta jooksul pole kordagi planeedil Maa käinud.

Kosmos meie vahel on armas ja väga põnev film poisist, kes 16 aasta jooksul pole kordagi planeedil Maa käinud.

Filmist lühidalt – kosmosesüstik koos astronautidega läheb esimesele Marsi asustamise missioonile. Peagi pärast starti selgub, et üks astronautidest on rase. Juba Marsil olles sünnitab ta poisslapse ja sureb tüsistustesse ning lapse isa nime ei saagi keegi teada.

Noormees nimega Gardner Elliot kasvab üles koos teadlastega Marsile ehitatud kosmosekülas, ta on väga intelligentne ja nutikas ja nagu filmi jooksul korduvalt ilmnes, suutis ta tänu sellele mitmest täbarast olukorrast välja tulla. Ja varakult hakkab ta ette valmistama otsinguid, et leida oma isa.

Keeruline on kujutada ette teismelise elu, kes ei saa suhelda omavanustega ja kellel pole omavanuseid sõpru, kuid Gardner leiab ka siin võimaluse, suheldes arvuti teel Tulsaga. Tulsa on teine eriline noor inimene – kasvanud kasuperedes, tark, andekas, mässumeelne, kuid sisimas sooja südamega.

Filmi ilusaimad kohad on Gardeni ja Tulsa seiklused poisi isa otsingutel ja nende suhtest ei puudu ka romantika. Loomulikult on Tulsal raske aru saada, et poiss on Marsilt! Kohanemine Maa eluga toob filmi ka nalja, sest kujuta ise ette, kui satuksid esmakordselt kooli ja klassiruumi, kuidas ise käituksid?
Aeg on aga armutu, kosmoses kasvanud poisile on Maa rõhk saatuslik ja tagaajajate eest äralipsamine üha keerulisem.

Soovitan filmi kõigile romantikutele ja ka action‘i-sõpradele. Kohati oli tunda, et põnevuse huvides libiseti üle reaalsusest, kuid mind see häirinud – filmides on kõik võimalik! Mina käisin filmi vaatamas koos oma 11aastase pojaga, kes seda samuti nautis ja vapralt ka romantilised stseenid üle elas. Õnneks on mõeldud nooremale publikule ja liiale ei minda.

“Kosmos meie vahel” on hea perefilm, mida saab ka juba suuremate lastega vaadata ja seda soovitangi – minge koos lastega kinno. Filmi väärtused on õiges kohas, puudub täiesti labasus ja põnev on igas vanuses vaatajatel.

Sain filmi jooksul nii nutta kui naerda ja happy end‘ide armastajana tegi mind eriti rõõmsaks üllatuslik lõpp. See film oli hea meeldetuletus – elame imelisel planeedil, kus rõõmu võib tunda ka vihmast ja kus iga väike asi on ime, oska seda ainult märgata. Kõige imelisemad on aga inimesed ja kõike võitev armastus.

Buduaarile Marget Haug

OSALE PILETIMÄNGUS! Osale mängus, milles võib võita 5 x 2 piletit filmile “Kosmos meie vahel”. Mine osalema!