Tallinna Loomaaed on leinas – kaks väärikat looma on manalateed läinud!

41 kommentaar
Tallinna Loomaaed on leinas – kaks väärikat looma on manalateed läinud!

Lühikese vahega on manalateed läinud Tallinna Loomaaia kaks väärikat asukat, kirjutab Õhtuleht. Tallinna Loomaaias valitseb täna lein. Eile öösel läks manalateed väärikas loomaaia elanik – ninasarvik Murray. Murray, keda hellitavalt kutsuti ka Mörriks, oli Euroopa vanim elav ninasarvik ning vanust oli tal tervelt 40 aastat. Loomaia töötaja Anne Saluneem räägib, et kuigi Mörri näis eelmisel päeval täiesti terve, tundis ta ometi, et midagi on valesti. “Päev varem oli ta täiesti tavaline – sõi isukalt ja peeretas terve paksunahaliste maja täis. Aga ma tundsin, et midagi on valesti. Öö otsa keerlesin rahutult voodis,” räägib Anne, kes on loomaaias tervelt 45 aastat töötanud.       

Lühikese vahega on manalateed läinud Tallinna Loomaaia kaks väärikat asukat, kirjutab Õhtuleht.

Tallinna Loomaaias valitseb täna lein. Eile öösel läks manalateed väärikas loomaaia elanik – ninasarvik Murray. Murray, keda hellitavalt kutsuti ka Mörriks, oli Euroopa vanim elav ninasarvik ning vanust oli tal tervelt 40 aastat. Loomaia töötaja Anne Saluneem räägib, et kuigi Mörri näis eelmisel päeval täiesti terve, tundis ta ometi, et midagi on valesti. “Päev varem oli ta täiesti tavaline – sõi isukalt ja peeretas terve paksunahaliste maja täis. Aga ma tundsin, et midagi on valesti. Öö otsa keerlesin rahutult voodis,” räägib Anne, kes on loomaaias tervelt 45 aastat töötanud. 

“Ta oli selline mõnus, pehme, siidise mokaga ja need võrratud näoilmed, kui ta mõnuga sõi! Muhe ja leplik sell oli. Kartis vaid mehi ja autosid,” meenutab Anne kadunud Mörrit.

Alles eelmisel nädalal (11. jaanuaril) läks parematele jahimaadele amuuri tiiger Bronto, kes toodi Tallinna Loomaaeda aastal 1998. Brontot jääb taga igatsema tiigritüdrukust pruut Piiga, kelle esimene pesakond sündis aastal 2001. Katsed Brontol teiste emastega järglasi saada ei õnnestunud. Möödunud sügisel oli plaanis Bronto Riiga toimetada ja uuesti katsetada, kuid tema tervis halvenes ootamatult. Tiiger ei söönud enam midagi ja kõndis rahutult edasi tagasi. Alles lahkamisel selgus, et tiigrikesel oli kasvaja. “See oli ahastamapanev. Elame siin nagu kiviajas – ei ultraheli ega röngtenit, ravimine käib pimesi,” kurvastab Anne.

Loomaaia direktori Mati Kaalu sõnul on surma põhjuseks loomakeste vananemine. Kaalu sõnul enne uut tiigrit ei soetata, kui kitsaste puuride asemel on valminud tiigriorg. Sellest on aga praeguseks olemas ainult idee ja koht, kuhu selline org rajada. Uut ninasarvikut võib Tallinna Loomaaias näha alles nelja aasta pärast, kui peaks lõppema paksunahaliste maja teise poole renoveerimine.

Aastas kulus mõlema loomakese toidule 55 000 krooni. Bronto lemmiktoiduks oli peale liha ka tooreste munade ja piima segu. Mörril aga kõiksugused oksad ja lehed. Kuigi Kesknoored lubasid mullu kevadel Mörri toetuseks raha koguda, vihjates sellele, et ka Keskerakonna liidrit Edgar Savisaart sageli ninasarvikuna kujutatakse, ei olnud Mörril kahjuks surres vaderit. Mati Kaalu sõnul käis vajamineva raha kogumine Kesknoortel lihtsalt üle jõu.

Buduaar.ee