Tõsielusaates osalemine toob kaasa needuse?

Tõsielusaates osalemine toob kaasa needuse?

Tõsielusarjades osalenud peavad leppima meedia teatud puuriva silmaga ning arvestama, et tuhanded inimesed on nende elukäigust ja igapäevategevustest huvitatud. Aga kas tõsielusarjas osalemine on kui needus, mis keerab ülejäänud elu tuksi? 

Tõsielusaadetes osalenud peavad leppima meedia teatud puuriva silmaga ning arvestama, et tuhanded inimesed on nende elukäigust ja igapäevategevustest huvitatud. Aga kas tõsielusarjas osalemine on kui needus, mis keerab ülejäänud elu tuksi? 

“Bussi” saatest tuntuks saanud 22-aastane Nele Viilup ei suutnud talle osakssaanud tähelepanuga leppida ning võttis endalt 2005. aasta augustikuus, pärast saatest väljalangemist, elu. Nimelt läks Nele oma elukaaslasega tülli, sõitis Kauksisse, ostis poest pudeli viina ning võttis suuna Iisaku vaatetorni poole. Nooruke tütarlaps rüüpas hundijalavett ning viskus vaatetornist alla. Mõne aja pärast leiti Nele  torni jalamilt, aga kahjuks ei suutnud kiirabi tema elu päästa. Aga Nele pole ainus, kes “Bussi” saates osalenuna pidi leppima teatud halvakspanuga. Birjo Piiroja pidi pärast saates osalemist ja paljastava fotoseeria ilmumist ajakirjas DI lahkuma oma töökohast kooli huvijuhina. Halvakspanu tuli nii kooli juhtkonnalt kui ka Pärnu maavalitsusest. Hetkel töötab Birjo loomade varjupaiga juhatajana. 

Saate “Baar” esimese hooaja võitja Annika Kiidron nimetab seda aega ruineerivaks. “Kui oli vaja pärast saadet üksi ringi liikuda, ei tahtnud isegi välja minna. Mõni tuli ligi ja teatas: tean, kuidas sa hambaid pesid. Vahel oli tunne, et ei ole enam mina ise,” meenutab Annika. Aga kõige meeldejäävam “Baari” tegelane oli kindlasti kickpoksijast Talis Kitsing, kes leidis oma lõpu sel suvel magamistoas. Talise surma põhjused on väga salapärased, sest oletatavalt ei tarbinud ta mingeid drooge ning oli suurepärase tervise juures. Aga nagu paljud tõsielusaates osalenud, ei tahtnud Taliski eriti väljas ringi käia, kuna alati oli keegi, kes tahtis temast pilti teha või juttu rääkima tulla. 

Kolm aastat tagasi eetris olnud saates “Naabrist Parem” pidid armunud paarid võistlema, et saada endale unistuste korter. Usinasti alustati viimistlustööde ja kujundamisega. Kui noortel etteantud nädalarahast välja ei tulnud, pidid nad oma rahad mängu panema ning nii mõnigi paar võttis selle tarbeks laenu, riskeerides sellega, et kui nad ei võida, siis ei näe nad seda raha kunagi. Konks oli ka veel selles, et võitjapaar pidi peale maksma oma võidule. Saates napilt teiseks jäänud saarlased Triin ja Kristo ei suutnud tõsiasjaga leppida ning läksid kolm kuud pärast saadet lahku. 

Viimase aja skandaalsem saade oli kindlasti “Tõehetk”. Kuigi seal saates käis palju värvikaid inimesi, jäid kõige rohkem siiski silma Lilit Kaaret ja Külvi Kannel. Lilit sai tuntuks kui Veiko blond ja skandaalne abikaasa. Lisaks tõmbas tähelepanu ka Liliti osalemine saates “Unistuste Printsess”, kus tema küll väljavalituks ei osutunud. Kui Lilit naudib suurima heameelega meedia tähelepanu, siis Põhja prefektuuri rase vaneminspektor Külvi Kannel sai politseist kinga. Külvi enda sõnul on ta politseis nii pettunud, et ei läheks sinna tagasi isegi siis mitte kui kutsutakse.

Viis aastat tagasi toimunud kõmuline “Džunglistaar” ei läinud ka ilma skandaalide ja sekeldusteta. Leedu tiimis osalenud Stanislovas Buškevičius kaotas koha Leedu seimis. Stanislovase abikaasale mõjus see nii laastavalt, et ta otsustas mehest lahutada. Peale selle põdes mees veel kummalist džunglihaigust ning veetis kaks kuud haiglavoodis. Pärast seda sai ta infarkti. Kuigi seimi teda tagasi ei võetud, siis on Stanislovas üdini õnnega koos. Ta moodustas oma partei ja valiti Kaunase aselinnapeaks.

Seiklussaates “Robinsonid” osalenud ajakirjanik Helena-Reet Ennet räägib, et kõik saates osalenud käisid kohustuslikus korras psüholoogi juures. “Nõrgema närvikavaga inimestele ei soovita ma tõsielusarja minekut üldse. Samuti neile, kelle elukaaslane on nõrgema närvisüsteemi või tagasihoidliku hingeeluga,” soovitab Helena-Reet.

Hetkel eetris olev saade “Naistevahetus” on ka oma ohvrid nõudnud. Suurt skandaali tekitas punkarist vahetusema Maria, kelle seksikad pildid riputas keegi pahatahtlik isik erootikasaidile üles. Kindlasti ei saa ära unustada ka vahetusemade Reelika ja Liana siiamaani kestvat vihavaenu. Üksteist sõimatakse varasteks ja värdjateks.

Kes on järgmine? 

 

 

 

Allikas: Õhtuleht

Mirjam Simmer
Buduaar.ee toimetaja