12 lubadust uueks aastaks

Aasta lõpus mõtlevad inimesed oma tegude üle hästi järele. Patused lubavad end parandada ja head inimesed lubavad veelgi paremaks saada. Millised on need lubadused, mida igaüks endale uueks aastaks seadma peaks?

[email protected]


Aasta lõpus mõtlevad inimesed oma tegude üle hästi järele. Patused lubavad end parandada ja head inimesed lubavad veelgi paremaks saada. Millised on need lubadused, mida igaüks endale uueks aastaks seadma peaks


Veeda rohkem aega sulle oluliste inimestega


Veeda rohkem aega inimestega, kes sulle kuidagi olulised on. Saame palju energiat ja tuge inimestelt, kes on meile kallid. Naudime nende seltskonda, kuid kahjuks on tihti nii, et kiire elutempo tõttu ei leitagi kallite inimestega kokku saamiseks aega.


õpi EI ütlema


Nõuab palju julgust, et kellelegi ära öelda. Kui keegi sult midagi palub, on tõesti raske öelda, et sul pole aega teda aidata. Kui sul pole tegelikult võimalust enda abi pakkuda, siis õpi ütlema EI. Pole mõtet anda lubadusi, mida hiljem raske täita on. Inimesed hindavad su ausust rohkem kui tegemata jäetud lubadusi. 


Jäta suitsetamine maha


Sellest halvast harjumusest lahti saamine on kohutavalt raske. Aga sa pead vähemalt proovima! Tee seda enda ja ka sind ümbritsevate inimeste tervise nimel. Mõtle kui palju sa sellega võidad- ei mingit ebameeldivat hingeõhku, köhimist, suitsuhaisu riietel.  Kõige tipuks jääb sulle taskusse ka märkimisväärne summa raha.


Maga rohkem


Kas oled hommikul äratuskella kuuldes ikka veel väsinud? See on sellepärast, et oled liiga vähe puhanud. Päev on küll lühike ja teha on palju, aga ära puhkust unusta. Su keha vajab seda! Püüa öösel vähemalt 8 tundi magada.


Vaata vähemalt üks hea film kuus


Filmid ja raamatud viivad su reaalsest maailmast eemale ja aitavad sul lõõgastuda ning argimured hetkeks unustada. Luba endale, et vaatad iga kuu mõne väärtfilmi või loed mõne huvitava raamatu.


Plaani üks korralik puhkusereis


Sa peaksid vähemalt kord aastas end lõdvaks laskma ja kuhugi põnevasse kohta puhkama sõitma. Planeeri seda reisi vähemalt pool aastat ette, siis on sul midagi oodata!


Vähenda oma laene


Võlgadest lahti saamiseks läheb vaja palju jõupingutusi, aga see pole võimatu. Võta väike lisatöö ning püüa laenud tagasi maksta. Ka sinu tervis on parem kui tead, et sul pole kaelas võlgasid. Kaasa võlgade tagasi maksmisse kogu oma pere, tehke väike kassa, kuhu panete iga kuu mingi summa raha ning aasta lõpuks saategi kõik võlad kaelast, või vähemalt osa neist. 


Piira rämpstoidusöömist


Me kõik sööme mõnikord ebatervislikku rämpstoitu. Kui sa sööd seda tihemini, siis pead end tõsiselt kätte võtma.


Võta aega enda jaoks


Oled aegajalt ära teeninud väikese hetke ainult enda jaoks. Loe raamatut, ole soojas vannis, tukasta, helista sõbrannale või tee midagi muud meelepärast. Tee oma perele selgeks, et nad ei segaks sind kui sa aja maha võtad. Ka sinul on õigus vahepeal lõõgastuda ja enda mõtetega kahekesi olla.


Käi kolm korda nädalas jalutamas


Sa vajad värsket õhku ning ka su keha vajab liikumist. Enamuse inimestest on istuv töö ja sellepärast ei liigu nad nii palju kui peaksid. Võta endale kohustuseks 3 korda nädalas jalutamas käia. Sa ei pea seda üksi tegema, võta mees või sõbranna kaasa.


Lase minevikust lahti


Mitte midagi pole nii närve sööv kui pidev enda kirumine minevikus tehtud vigade pärast. Oli, mis oli, lase minevikul minna ja mõtle hoopis tulevikule. Samuti ära nääguta mehe kallal, millegi pärast, mis ta minevikus valesti teinud on!


õpi hetke nautima


Käi tihemini oma kallimaga väljas, ole oma laste ja sõpradega, õpi nautima iga hetke oma kallite inimestega, sest elu on ju tegelikult ilus!