Reklaam sulgub sekundi pärast

15 nippi, kuidas kolimine üle elada

Väga vähesed meist naudivad kolimist. Nende nippide abil muudad kolimisrumba enda jaoks oluliselt talutavamaks.

Väga vähesed meist naudivad kolimist. Nende nippide abil muudad kolimisrumba enda jaoks oluliselt talutavamaks.

1. Alusta pakkimist järk-järgult. Ära ürita ühe nädalavahetusega kõiki oma asju ära pakkida. Tavaliselt teatakse nädalaid ette, millal peab kolima, nii et alusta kohe.

2. Palka kolimiseks abijõud. Abilised võivad sul aidata pakkida raamatuid, nõusid, plaate – asju, mida sa ei pea ilmtingimata sorteerima.

3. Varu endale palju keskmise suurusega kaste. Käi neid küsimas toidupoodidest ning samuti on kaste võimalik rentida. Keskmise suurusega kaste on palju kergem tõsta kui suuri ja ülekuhjatuid.

4. Võta ühendust heategevusorganisatsiooniga. Anna edasi tarbetu mööbel ja riided, mida sa enam ei kanna. Kui on aega ja energiat, võid korraldada ka kirbuturu.

5. Palka usaldusväärsed kolimismehed. Ära ürita oma klaverit ja muid raskeid mööbliesemeid ise liigutada.

6. Palka koristaja. Kui oled lõpuks kõik oma asjad läbi sortinud, pakkinud ja uude elamisse viinud, siis viimasena on sul meeles vana elamise koristamine. Kui koristaja palkamine tundub liiga kallis, siis korista alles siis, kui terve elamine tühi on.

7. Tee kastidele selge märk peale. Kaste on palju ja need näivad ühtäkki samasugusena. Köök, nõud, magamistuba – oled endale pärast tänulik, et oled kastid ära märgistanud.

8. Kui vähegi võimalik, püüa kolida kuu keskel. Kuna enamik kolivad kuu alguses, on siis kolimisabi kergem saada.

9. Ära kogu. Kolimine on suurepärane võimalus kogu oma vara läbi käia ja tarbetust lahti saada. Kui sa ei ole näiteks mingit riideeset aasta aega kandnud, siis vaevalt sa seda tulevikuski kannad. Müü või kingi tarbetu träni ära.

10. Ära unusta tualettpaberit. Kui häda üllatab, on üsna kahetsusväärne, kui tualettpaber juba ära pakitud on.

11. Palu sõbrad appi. Osta pudel veini ja pitsat ning pakkimise käigus võite vahetada ka uudiseid. Kui nemad kunagi kolivad, siis on sinu kord aidata.

12. Paki väikesse kotti vahetusriided, hambahari, mobiiltelefon, rahakott, ravimid ja muu selline, mille pakiksid kaasa mistahes väikesele väljasõidule. Kui pärast pikka ja väsitavat kolimist pääsed uude koju magama, ei taha sa neid asju lõpututest kastidest otsima hakata.

13. Vii koduloomad kolimise ajaks kellegi juurde hoida. Koerad ja kassid võivad pidevast siblimisest stressi sattuda ja raskeid asju tassivatele kolimismeestele jalgu jääda. Too lemmikloomad uude koju, kui mööbel on enamvähem paigas.

14. Samuti vii ka lapsed näiteks vanavanemate juurde hoida, et saaksid keskenduda kolimisele.

15. Paki kergesti purunevad asjad mullikilesse. Kastid võivad autos liikuda või keegi võib neid kogemata liiga järsult liigutada. Mullikile ennetab suuremad kahjud.

Nipid kogus kokku Health.24

 

Anneli Allikas-Parv