8 lahedat suvist ettevõtmist Eestis

Kui sul pole suvepuhkuse sisustamiseks ideid, siis siin on sulle mõned huvitavad variandid. Reisi kavandamisel on heaks abivahendiks Regio Eesti teede atlas, kus peamised matkarajad, vaatamisväärsused ja ööbimiskohad peal.

Kadri Põldma
[email protected]


Kui sul pole suvepuhkuse sisustamiseks ideid, siis siin on sulle mõned huvitavad variandid. Reisi kavandamisel on heaks abivahendiks Regio Eesti teede atlas, kus peamised matkarajad, vaatamisväärsused ja ööbimiskohad peal.

Hobusetalu Aegviidus


Tulles Kivisaare hobusetalusse, satute otsekui hobuste maailma. Siin on põnev nii lapsel kui täiskasvanul, sest tihti hakkab tänapäeval seos nende toredate loomadega kaduma. Lastele on siin püsti pandud eraldi seikluslaager, kus õpitakse hobustega läbi saama, neid toitma, saduldama ja nendega ratsutama. Kogu laste seltskonnale võib vajadusel korraldada suurejoonelise sünnipäevapeo, kus igale osalisele jätkub tegemist kuhjaga. Samuti saab hobuste seljas ette võtta pisut pikemaid retki. Veetke paar päeva koos hobustega ja mõistate loodust hoopis paremini!


Lisainfo http://www.kivisaare.ee/ telefon 56 631520 


Purjetamine Tallinna lahel.


Tallinna fantastilist siluetti on kõige õigem Tallinna lahel vaadelda. Pakkige sõbrad kokku ja seilake purjed – teie ülesandeks jääb ainult enese heaolu eest hoolitsemine, purjekaga tegeleb meeskond, kes teid soovitud paika kohale viib: purjetame mööda reisisadamast, Patarei vanglast, Suurest Tõllust ja Kopli poolsaarest ja võtame suuna Aegna poole. Huvi korral teeme saare lähedal ka ujumispeatuse ja purjetame piki Rohuneeme poolsaart Piritale tagasi. Võimalik on võtta ka suund Naissaarele, kus korraldatakse soovi korral erinevaid ekskursioone ja toitlustus.


Enne veele minekut uuri järele, ega ilmastiku suhtes mingeid hoiatusi pole. Seda saad vaadata http://www.ilm.ee/hoiatused/


Pakkuja Spinnaker oü
Kontaktisik Kaspar Eisel
Telefon 50 74175
Email: [email protected]
Kodulehekülg http://www.sailing.ee/


Huvimatkad Võrumaal


Astu tavaelust välja ja Metsamoori perepargi väravast sisse, kus metsamoor viib nii suured kui väikesed põnevatele uurimisretkedele metsasügavusse. Metsamoor pole kuri, vaid pigem väga tark – ta teab kõike mesindusest, kaanidest, ussirohtudest, taimeleotistest ja sellest, kuidas looduses paremini, näha, kuulda ja tähele panna. Metsamoor pole oma teadmistega kitsi ning jagab linnainimestega meelsasti iidseid tõdesid. Metsamoori perepark on ainulaadne võimalus tutvuda kõige sellega, mida kunagi peeti ka nõiakunstiks, aga mis on tegelikult lihtsalt vanarahva tarkused. Või kas on?


Kui sul on mingeid allergiaid, siis loe selle kohta täiendavat infot http://www.ilm.ee/allergia/


Pakkuja Veetka talu
Kontaktisik Irje Karjus
Telefon 53454222
Email [email protected]
Kodulehekülg http://www.metsamoor.ee/


Loodusmajad Kassari saarel


Looduslähedane eluviis kogub järjest enam populaarsust. Kui oled väsinud loodusretkedest Hiiumaal, ootab sind loodussõbralik puhkemaja Kassari saarel. Suitsuahju ja sauna mõnude kõrval saad ööbida palkmajas ning kuulata kohalikke ööhääli.


Metsa minnes jäta meelde järgmised tuleohutusreegleid:

1. Käitumine tuleohu korral metsades:

a. ära kasuta metsas lahtist tuld
b. ära suitseta metsas
c. ära jäta klaastaarat metsa
d. Kui metsa sisenemist keelab märk, järgi seda
e. ära kasuta metsas pürotehnikat
f. Suitsu või tuld märgates asu kustutama ja kui tunned, et vajad abi, helista 112
g. Kasuta kustutamisel kimbuks pandud suuri puuoksi


2. Käitumine metsatulekahju korral:

a. Suitsu või tuld märgates asu kustutama ja kui tunned, et vajad abi, helista 112
b. Kui oled kutsunud kohale päästeteenistuse, siis jätka kustutamist tuletõrjujate saabumiseni
c. Kasuta kustutamisel kimbuks pandud suuri puuoksi
d. Väldi leegile liiga lähedale sattumist
e. Lähene tulele alati pealt-tuule
f. Kui tunned metsa iseärasusi, teavita sellest ka päästeteenistust
g. Arvesta, et metsatulekahju käigus võib välja tulla sõja-aegseid lõhkekehi. Ole nendega ettevaatlik.


Lisainfo www.hot.ee/seebatalu telefon 51 54718


Paintball ja ATV Pärnumaal.


Imelik ta ju on, aga tõsi, et vahel tahavad inimesed ka rahuajal vaadata, mis tunne on sõjas olla – adrenaliini nõristada, üksteist luurata ja karmis võitluses võitjaks jääda. Neile, kelle jaoks uue Euroopa turvaline elu liiga plassiks kisub, on mõeldud just selline kerge paintballi-sõda, mis parima asjade käigu puhul jätab sõbrale värvipleki otsaette ja sulle kõrvuni naeratuse näkku. Lisaks sellele võite proovida ka Lahesõja meeleolusid, kihutades ringi ATVâ