Buduaar soovitab: raamatud jõuluvana kingikotti

10 kommentaari
Buduaar soovitab: raamatud jõuluvana kingikotti

Pimedatel talveõhtutel pole midagi mõnusamat, kui diivanil teki sees lugeda ja sooja kakaod rüübata. Eriti hea, kui jõuluvana kingikotist ilmuvad välja uued ja põnevad raamatud, mille seltsis pikki õhtuid veeta. Buduaar teeb jõuluvana elu lihtsamaks ja soovitab mõnusat lugemist!

Pimedatel talveõhtutel pole midagi mõnusamat, kui diivanil teki sees lugeda ja sooja kakaod rüübata. Eriti hea, kui jõuluvana kingikotist ilmuvad välja uued ja põnevad raamatud, mille seltsis pikki õhtuid veeta. Buduaar teeb jõuluvana elu lihtsamaks ja soovitab mõnusat lugemist!

 

 

 


Pärlid – sõnumid olemiselt
Osho

See raamat ei lohuta ega paku spirituaalseid käibetõdesid. Siit leiad mõtlemapanevaid ja elule väljakutset pakkuvaid väiteid, mis näivad pärinevat otse olemisest endast, mõtteid, mis nõuavad tähelepanu ja äratavad meid igavesest teadvusetuseunest. Meile meenutatakse, et meie päralt on ainult üks hetk – tõeline hetk. Me kas elame selle hetke või jätame elamata. Olemine saadab kogu aeg meeldetuletusi – teadete saamiseks peab olema tundlik ja ergas.
“Pärlid – sõnumid olemiselt“ on vaimustav kogu, milles on 80 tõest ja tihti provokatiivset tarkusetera elu, armastuse ja meid ümbritseva maailma kohta.

 

 

Sõnad soojas süliriimis
Seks eesti luules
Koostanud Jaak Urmet

Eesti luule osutub ootamatult rikkalikuks ja paljupakkuvaks, kui sellele läheneda temaatiliselt. Millest kõigest on kirjutatud! Ka seksist. Ja üllatus-üllatus, ei olegi siin jäme ots tänapäeva noorpoeetide käes. Seks eesti luules algab juba tundmatu autoriga 1779. aastast, “Kalevipojaga”, Kristjan Jaak Petersoniga, Marie Underiga, Henrik Visnapuuga. Julgelt ja vallatult laulavad seksist Albert Trapeež, Matti Moguči, Ralf Rond. Teemat arendavad Merca, Aleksander Suuman, August Alle, Tõnu Trubetsky, Arvi Siig, Ott Arder, Jürgen Rooste, Bernard Kangro, Kalju Lepik, Harald Rajamets ja paljud teised. Eesti luules on hoovusi, mis mitte ei ole tuimad, igavad ja põhjamaised!

 

 

Teekond soovitud armastuseni
Käsiraamat paaridele
Harville Hendrix

Kas sina oled leidnud armastuse, mida soovid?
Siin tutvustatav Imago suhteteraapia õpetab, kuidas teadvustada paarisuhtes toimuvat. Suhteravi nõuab kummagi kaaslase head tahet ja tööd iseendaga, tulemusena võite aga nautida armastavat ja toetavat suhet. Imago dialoogid õpetavad mõistma kaaslase käitumise alateadlikke põhjusi. Sellest unikaalsest paarisuhteteraapiast on kindlasti abi ka lapsevanematel.

 

 

 

Tarkuseõpetused
Luule Viilma

Väike raamat võtab kokku tuntud ravitseja ja ülimenuka raamatusarja “Ellujäämise õpetus“ autori Luule Viilma loomingu põhitõed, käsitledes selliseid teemasid nagu haigused ja depressioon, iseenda armastamine, õppimine ja areng, andestamine, armastus, mehe ja naise suhted ning suhted lastega, viha ja negatiivsus jpt.

 

 

 

 

Naised, toit ja Jumal
Ootamatu tee peaaegu kõige juurde
Geneen Roth

Ükskõik kui haritud või rikas või valgustunud sa oled, ütlevad sinu kohta palju rohkem sinu söömistavad.
Kui sul on söömisprobleeme – sööd liiga palju või liiga vähe, mõtled pidevalt sellele, mida sööd või üritad sellele üldse mitte mõelda –, siis tea, et võid neist probleemidest alati vabaneda. Lihtsalt vaata oma taldrikule. Vastused ongi seal. Ära põgene. Vaata. Sest kui lubame endal läbi tunnetada asju, mida kõige rohkem tahame vältida, siis astume ühendusse selle osaga iseendast, mis on värske ja elus. Saame ühenduse eluga, mida päriselt tahame elada.’

 

 

Aastaringmäng, II osa. Kooliks ettevalmistav tööraamat
Maris Kilmi, Veronika Kivisilla, Irja Loorand, Tiiu Maasik


Rocca al Mare kooli õpetajate koostatud kooliks ettevalmistava tööraamatu “Aastaringmäng“ II osas jätkavad tuttavad tegelased maailma avastamist, looduse tundmaõppimist ja lahenduste nuputamist. Kooli lähenedes kasvab ülesannete raskusaste, need muutuvad keerukamaks ja enam täpsust nõudvaks. Loeme ja arvutame rohkem, uute teemadena lisanduvad näiteks aeg, kell ja kalender.

 

Buduaar.ee