Buduaar soovitab: 6 väga head raamatut jõuluvana kingikotti

Jõuluvana kingikotis on alati ruumi headele raamatutele, milles peitub ohtralt teadmisi, hulganisti meelelahutust ja kaasaelamisrõõmu. Kingi kokkamishuvilisele kokaraamat, ilukirjanduse austajale juturaamat, luulesõbrale kauneid värsse - Buduaari raamatusoovituste seast leiad kõigile sobiva üllatuse.

Jõuluvana kingikotis on alati ruumi headele raamatutele, milles peitub ohtralt teadmisi, hulganisti meelelahutust ja kaasaelamisrõõmu. Kingi kokkamishuvilisele kokaraamat, ilukirjanduse austajale juturaamat, luulesõbrale kauneid värsse – Buduaari raamatusoovituste seast leiad kõigile sobiva üllatuse.

 

 

 

Aleph
Paulo Coelho

Uus romaan rahvusvahelise bestselleri “Alkeemik“ autorilt Paulo Coelholt. See kaunis ja inspireeriv romaan kutsub meid järele mõtlema meie endi isikliku teekonna tähenduse üle: kas me oleme seal, kus tahaksime olla, ja kas me teeme seda, mida tahaksime teha? Muuda oma elu. Muuda oma saatust. Mõni raamat on läbi loetud. “Aleph“ on läbi elatud. 

 

 


Kulinaarsete kroonikute kokaraamat

“Kulinaarsete kroonikute kokaraamatu“ kaante vahele mahub kümme väärt blogikokka, kes pakuvad nii põnevaid retsepte kui vaimukat lugemist. Raamatust leiab nii suppi kui kooki, nii pidurooga kui lemmiktoitu. Sekka ka hõrku ja eksootilist. Kõigele krooniks jagatakse retsepte, mis tõusnud perereliikvia staatusesse. Kokku 80 hõrku ja oivalist retsepti. Lisaks paljastavad blogikokad oma kööginippe ja apsakaid, räägivad oma eeskujudest ja lemmikutest. Raamatus osalesid Liina Karron, Juta Raudnask, Tuuli Mathisen, Ülle Jukk, Aet Trisberg, Mari-Liis Ilover, Piret Hanson, Priit Vahar, Elis Toompuu ja Marju Randmer.

 

Aastaringmäng, I osa. Kooliks ettevalmistav tööraamat
Maris Kilmi, Veronika Kivisilla, Irja Loorand, Tiiu Maasik

 

Suurte kogemustega Rocca al Mare kooli õpetajate koostatud tööraamat “Aastaringmäng“ sisaldab kõikide olulisemate õppeainete ettevalmistavaid materjale laste koolieelseks õppeaastaks. Raamatu peaeesmärk on luua päikseline ja loov õpikeskkond, mis tasakaalustaks palju kõneainet tekitanud konkurentsitihedat ja närvilist koolikatsete rallit. Õpperaamatu esimene osa katab tunnid suve lõpust jõuludeni. Lisaks tööülesannetele leiad raamatu esimese osa lõpust praktilised lood õpilaste, õpetajate ja perega, kes oma koolikogemusi jagavad.

 


Süütust kaotades. Minu elulugu
Richard Branson

Tegemist ei ole pelga mälestusteraamatuga. See on Richard Bransoni enda vaade oma senisele erakordsele elule, aga samas on siin palju juttu ka ärist – tema ärifilosoofiast ning suhtumisest rahasse ja edusse. See on huvitav ja põnev jutustus juba ikoonilise staatuse saavutanud rahvusvahelise ärimehe elust. Juttu on nii 25 miljoni dollarilise eelarvega keskkonnaprojektist Virgin Earth kui ka Virgin Galacticu sünnist. 

 

 

Viis tiibetlast
Jason Gyre

Viis tiibetlast on joogaliik, mille Tiibeti mungad palju sajandeid tagasi välja arendasid ja viide täpsesse harjutusse koondasid. Mungad uskusid, et neis harjutustes peitub pika, elujõulise ja terve elu saladus. Inimese energiakeskused (tšakrad) toimivad endokriinsüsteemi baasil, mis vastutab kogu keha üldise toimimise ja vananemise eest. Neid keskusi ergutades ja stimuleerides võid saada abi oma selja- ja liigeseprobleemidele, parandada nägemist ja mälu, aidata kaasa kaalulangusele ning suurendada jõudu ja vastupidavust. 

 

 

Vaikuse lävel. Luulet rasketeks aegadeks

Koostaja ja tõlkija Doris Kareva

Kes on pidanud silmitsi seisma lähedase kaotusega, on küllap kogenud seda hingelist segadust, kurbust ja seletamatut tühjusetunnet – otsekui oleksid sõnad sind korraga maha jätnud. Iga lein, iga valu on ainuline. Lause, mis ühele mõjub lohutavalt, võib osatada teise haava. Kuidas siis väljendada kaastunnet, kuidas sõnastada raskeid, sageli vastuolulisi tundmusi? Sellesse raamatusse on valitud mõned eri ajastutest ja kultuuridest pärit tekstid, millest leida tröösti, tuge või mõtteainet.

 

 

Buduaar.ee