Ettevaatust, need meigitooted kubisevad bakteritest

Allpool toodud meigitooteid ei tohiks mingi hinna eest jagada teistega. Ka ise kasutades peaksid neid sagedasti vahetama.

Allpool toodud meigitooteid ei tohiks mingi hinna eest jagada teistega. Ka ise kasutades peaksid neid sagedasti vahetama.

Paljud naised kasutavad meigitooteid igapäevaselt ning tooted, mida kasutatakse tihedalt koguvad iseenesest mõistetavalt endasse baktereid. Huffington Post koostas nimekirja bakteripommidest meigitoodetest.

Peitepulk

Kui peidad näiteks vistrikuid peitepulga abil, kinnituvad nende bakterid otse peitepulga külge. Peitepulka ei soovitata mingil juhul üle aasta aja säilitada.

Ripsmetušš ja vedel silmapliiats

Rusikareegliks on, et tooteid, mida kasutatakse silmade ümbruses ei tohiks säilitada kauem kui kolm kuud. Sind liiga kaua teeninud ripsmetušs ja silmapliiatsid võivad tekitada sügelust ja punetust ning ripsmetušihari võib baktereid püüda lausa õhust.

Jumestuskreem ja puuder

Kui puudutad meigikäsnaga algul jumestuskreemi, siis nägu ja uuesti jumestuskreemi, võid olla kindel, et bakterid levivad. Ka näppudega jumestuskreemi pealekandmine pole hea mõte. Seega kui kannad meiki peale käsnaga või pintslitega, vaheta neid regulaarselt. Eksperdid soovitavad, et peseksid pintsli peale igat kasutamiskorda ning vahetaksid meigikäsna kord nädalas. Puudrit või jumestuskreemi ei tasu säilitada kauem kui pool aastat.

Päevakreem ja huulepulk

Mida rohkem on tootes vett, seda kergemini bakterid seal kasvavad. Veepõhised tooted on näiteks kreemid ja huulepulgad ning viimaseid ei tohiks säilitada kauem kui kaks aastat. Kui kannatad huuleherpese käes, vaheta huulepulgad koheselt peale rakkude ilmumist välja.

 

Anneli Allikas-Parv