Kui jõulukingiks raha napib…

Jõulud on kohe kohe käes, ent enamusel inimestest pole veel õrna aimugi, mida oma lähedastele kinkida. Ideid ju oleks, kuid rahakoti rauad jäävad paljudel puhkudel suletuks. Milliseid kinke saab teha väikse eelarvega?

Jõulud on kohe kohe käes, ent enamusel inimestest pole veel õrna aimugi, mida oma lähedastele kinkida. Ideid ju oleks, kuid rahakoti rauad jäävad paljudel puhkudel suletuks. Milliseid kinke saab teha väikse eelarvega?

Liina, 34-aastane lillepoe müüa: „Ilusates pealt ruudulise rätikukesega purkides mesi, huvitavad teed ja maitsekohvid on minu arust alati head ja soodsad jõulukingid. Iseküpsetatud jõulukeeks või küpsised sobivad sugulastele hästi kingituseks. Lastele olen mänguasjad ise õmmelnud. Mõnikord on need mul nii hästi õnnestunud, et lapsed ei saa arugi, et olen mänguasjad ise teinud. Olen oma pisemale tütrele õmmelnud ka erinevaid kostüüme- mesilase, ingli, võluri ja päkapikukostüümi. Need on talle kõige enam meeldinud.”

Merje, 24-aastane tudeng: „Mõnikord on just selline pudipadi nagu (lõhna)küünlad, ilusad salvrätid ja küünlaalused rõõmustavaks kingiks. Tillukesed asjad on armsad! Olen oma sõpradele kinkinud isetehtud jõuluehteid (nt leevikesed, heegeldatud-tärgeldatud inglid jne), ise õmmeldud t-särgid-pidzaamad meesperele, nukuriided lastele, piparkoogimajad, suured piparkoogisüdamed, saaja nimi peal.”

Siret, 29-aastane õpetaja: „Minu arust on päris huvitav kink ise tehtud CD plaat. Kas poleks tore saada heliplaati oma lemmikpaladega? Olen oma sõbrannadele kinkinud meie ühiste lemmikpaladega CD-sid. Neile on selline kink väga meeldinud. Kaane ole  samuti ise disaininud, näiteks sõbrannade pead mõne „huvitava” keha külge kleepinud jne.”

Mirjam, 28-aastane sekretär: „Mulle meeldib kinke ikka ise teha. Kuna raha enamasti napib, teen ise huvitavad jõulukingid. On üks hea kunstitarvete ja käsitöö pood Da Vinchi, kus saab ise nõude peale maalida, küünlaid, salle ja vitraaźe teha. See asub endise Kannikese poe vastas.”

 

Internetis surfates leidsin ühe päris hea saidi, kust samuti palju ideid isetehtud kingitusteks saab. Vaata järele http://www.isetegija.net/

Lastele on põnev kingitus ka aarete kast. See on selline puust kirstuke, kuhu sisse võite panna huvitavaid kivikesi, portselankuulikesi, teokarpe ja muud, mis ühes korralikus aarete kirstus olema peaks. Aarete kirstus on lastel põnev sobrada!

Tore kink on ka isetehtud padjad, kuhu võib erinevaid mustreid sisse õmmelda. Täitematerjaliks ei pea kasutama ilmtingimata vatti, vaid padja võib täita ka riisi, kuivatatud ubade või hernestega. Meenub kuidas keegi oli meestele mõelnud välja tisside kujulised padjad. Miks mitte proovida selline padi ise valmis teha. Nalja kui palju.

Emale võid õmmelda põlle, kuhu peale saad lasta trükkida tema pildi. Pildi trükkimine ei maksa üle 100 krooni.

Sõbrannadele kingi näiteks ise tehtud pross või kõrvarõngad. Vajalikke tarvikuid nende meisterdamiseks saad Abhakani poest või mujalt kangapoodidest.

Kui kellegil on veel põnevaid jõulu kingi ideid, siis Buduaari Kingiideede rubriigis saab neid teistelegi jagada.

Põnevat meisterdamist!