Kuidas korraldada pulmi?

{:267370 width=150 height=96 align=left}Suvi on aeg, kus paljud paarid otsustavad abielluda. Abiellumise juures on palju asju, mis ootavad organiseerimist ning planeerimist.  Näiteks kui palju on pulmade eelarve, kus pidada pulmapidu, millised sõrmused valida, missugust muusikat eelistada jne. Ja kõige selle juures ei tohi ka kõige väiksem asi viltu minna! Tundub keeruline…?

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

{:267370 width=150 height=96 align=left}Suvi on aeg, kus paljud paarid otsustavad abielluda. Abiellumise juures on palju asju, mis ootavad organiseerimist ning planeerimist. Näiteks kui palju on pulmade eelarve, kus pidada pulmapidu, millised sõrmused valida, missugust muusikat eelistada jne. Ja kõige selle juures ei tohi ka kõige väiksem asi viltu minna! Tundub keeruline…?

Tegelikult pole hullu midagi! Kõik tuleb paberi peale kirja panna ning varakult läbi mõelda. Alustada tuleks kindlasti eelarvest.

Eelarve

Eelarve tuleks suhteliselt varakult paika panna, et hiljem poleks ebameeldivaid üllatusi. Pulmapäev peaks sujuma nii, et noorpaaril mingeid ootamatuid probleeme ega lisamuresid esile ei kerkiks. Eelarve aluseks on rahasumma, mida teil on võimalik oma pulmade pidamiseks kulutada.

Piiratud eelarve korral võib kasutada odavaid lahendusi vähemolulistes punktides nagu kutsed, transport, video jne. Üks võimalus säästmiseks on kasutada erinevate laenutuste abi ( nt laenutada pulmaülikond, kleit).Olulised valdkonnad nagu foto, sõrmused, lilled ja tort ei jäta just ruumi säästmiseks.

Millised on umbkaudsed summad?

Peokoha üür 1000 kr/h
Peolaud 250 kr/ in
Alkohol 100 kr/n
Pulmariiete üür 2000 kr
Fototeenused 5000 kr
Video 5000 kr
Sõrmused 2000 tk
Kutsed 30 kr/tk
Postikulud 65 kr/tk
Pruudikimp 500 kr
Lilleseaded 5000 kr
Pulmaauto 1000 kr/h
Autokaunistus 500 kr
Külaliste transport 600 kr/h
Juuksur, make-up 1000 kr
Pulmavanem 5000 kr
Muusika 5000 kr
Tort 20 kr/in

Siia sisse pole veel arvestatud muid kulusid nagu pulmareis jne.

Kasuta peokorraldus firma abi!

Kui eelarve kokku löödud tuleks hakata pidu korraldama. Selleks kõige parem variant on kasutada mõne pulmakorraldus firma abi. Peokonsultant kuulab teid ära ja leiab ruttu sobivad lahendused. Teie säästate oma aega. Sellise sündmuse  puhul on ikka tark usaldada asjatundjaid.

Pulmakorraldus firmasid on palju, toon abiks välja paar tükki neist:

K-pris
http://www.k-pris.ee/
Tartu mnt 24, tel: 6625145

EventLab OÜ
http://www.eventlab.ee/
Villardi 24, Tallinn, tel: 6620082


Loomulikult võite kõik ka ise korraldada. Üks olulisemaid momente meeldejääva pulmapeo puhul on kindlasti õnnestunud kohavalik. Soovi korral võiks koht olla midagi ebatraditsionaalset, kus kutsutud pole ehk veel käinud. Suvisel ajal võiks kaaluda peo toimumist looduslikult kaunis kohas, vabas õhus. Heitlike ilmastikuolude eest on siin abiks suur telk. Kohavalikul tuleks silmas pidada ka, et ruumid vastaksid kutsutud külaliste arvule – mugavust ei tekita ei ülerahvastatus ega liigselt suured ruumid, kuhu külalised "ära kaovad". Ka registreerimine võiks traditsioonilise Õnnepalee asemel toimuda n. mere ääres. Seda teenust saab Tallinna Perekonnaseisuametist tellida. Hind Tallinna piires 2000 krooni, väljaspool Tallinna 3500 krooni ning väljaspool Harjumaad 5000 krooni. 

Kingitused

Mujal maailmas on väga populaarsed kingituste nimekirjad, mille pruutpaar kutsututele edastab ja millest kutsutud saavad teha valiku. Teades ja tundes kutsutuid, miks mitte lisada ka nimekirjale, kes millise kingituse eest peaksid hea seisma. Siin peab muidugi tunnetama piire.

Pulmamuusika

Muusika valimisel pole piire, on näiteks uusrikaste pulmi kus tantsuks Peeter Sauli orkester või "2QS" (hinnaklass 40 – 70 000.-), samas on võimalik ju kutsuda kohale ka kohaliku küla lõõtsamees, tema honorar on õhtu eest umbes 500.- Kõik oleneb teie enda maitsest ja rahakotist.

Selge on see, et muusika peab publikule meeldima, arvestama peaks ka mänguajaga, mis reeglina on 4 või 5 x 40 min., pikemalt lihtsalt muutub üks bänd üksluiseks ja ka rahvas ei jõua järjest 8 tundi tantsida. Edasi võib jätkata näiteks DJ või plaadimuusikakeerutaja, on ta siis palgatud või keegi külaliste hulgast käib plaate vahetamas.

Mida peaks muusikult ootama – paindlikkust ja võimalikult laia ning erinevat repertuaari, samas ei saa ükski ansambel osata kõiki tuntud lugusid.

Eeltoodud alateemad on suuremad osad teie pulmadest, kuid korraldamist jagub kindlasti rohkem- pulmameik, soengud, sõrmuste valimine, menüü jne. Igav juba ei hakka!