Kuidas tuba või terve kodu kiirelt ja lihtsalt värskemaks muuta

Et oma tuba või kogu kodu uuendada, ei pea olema meeletutes kogustes raha ja aega. Kui soovite lihtsalt ja kiirelt pisut uuendusi ja värskust oma eluruumidesse tuua, proovige neid kümmet soovitust.

Et oma tuba või kogu kodu uuendada, ei pea olema meeletutes kogustes raha ja aega. Kui soovite lihtsalt ja kiirelt pisut uuendusi ja värskust oma eluruumidesse tuua, proovige neid kümmet soovitust.

 

1. Liiguta mööblit. Tõmba seda seinast eemale ja proovi osasid esemeid paigutada uute huvitavate nurkade alt. Näiteks kitsas elutoas diagonaalselt paigutatud diivan muudab toa visuaalselt laiemaks.

2. Värvi üks sein ära. Näiteks oma lemmikvärvi (siiski püüa leida värv, mis langeks kokku ka muude elementidega sinu toas). Muuda see sein keskpunktiks, riputa sinna huvitavat kunsti ja/või liiguta mõni kena mööbliese selle seina äärde.

3. Too tuppa taimi, rohelist. Ilusad taimed on alati ruumile värsket õhku lisanud. Kui sul ei ole elus taimedega häid suhteid ja tead, et ei viitsiks hiljem nagunii nende eest hoolitseda, siis proovi kunstlilli, nende kvaliteet on viimasel ajal nii heaks läinud, et erinevust peaaegu et ei märkagi.

4. Proovi tuba kaunistada erinevate vaipadega. Too sisse näiteks mõni, mis annaks toale midagi juurde. Paiguta kaunis vaip näiteks laua alla või just keset tuba.

5. Riputa seinale pilte või peegleid. Too tuppa pilte, mis näitavad su iseloomu ning proovi erinevaid raame, mis torkaks silma. Peeglitest saab aga teha igasuguseid huvitavaid kaunistusi, mis annavad seinale ja kogu toale palju juurde.

6. Kui sa näiteks kogud midagi, mingeid väikseid kujukesi, siis tee neile eriline ja ilus alus, et saaksid oma kogu uhkustamiseks välja panna. See muudab su kodu personaalsemaks ja palju isikupärasemaks. Lisaks saad kogusid vahetada ja ümber grupeerida, et külalistel ja ka endal huvitavam oleks neid vaatamas käia.

7. Dekoratiivpadjad on eriliselt lihtne ent hea võimalus näiteks igav ühevärviline diivan huvitavaks ja omapäraseks muuta. Padjad on lihtsaim viis, kuidas tuppa tuua uusi tekstiile ja mustreid. Plussina saad padjapüüre vahetada ja niiviisi toa teemat muuta nii tihti kui ise soovid.

8. Vaheta lampe. Lambid on asi, mis tõesti annavad teistele aimu, et su kodu on ajast maha jäänud. Otsi välja uusi ja värskeid lampe, mis annavad rõhku su kodule ja toovad välja tema isikupära.

9. Lisa diivanile või voodile päevakate või kaunistav tekk. Sarnaselt dekoratiivpatjadega lisavad nad toale tekstuuri. Tekke ja pleede tehakse igasugustes materjalides ja mustrites. Vali välja selline muster ja stiil, mis sulle meeldib või too hoopis vanaema tehtud lapitekk, mis meeldiks kindlasti kõikidele.

10. Eemalda kõik, mis tegelikult su toa juurde ei kuulu. Tee ruumi mänguasjadele, tööpaberitele ja kõigele muule, mis võtavad kogu tähelepanu endale. Sellistel asjade on omadus toalt soovitud tuju ja efekt ära võtta.

(Allikas:  http://www.whatprice.co.uk/decorating/home-decorating.html)