Kuidas valida jõulukinki?

Kuidas valida jõulukinki?

Uskumatu, aga jõulud on jälle ukse ees ning taas tuleb hakata mõtlema kingituste peale. Kuigi enamus täiskasvanuid lepivad tänapäeval kokku, et pole vaja kingitusi teha, siis enne jõule tuleb kange tahtmine lähedasi üllatada ja mõni tore kingitus neile teha. Mida siis kingida?

Uskumatu, aga jõulud on jälle ukse ees ning taas tuleb hakata mõtlema kingituste peale. Kuigi enamus täiskasvanuid lepivad tänapäeval kokku, et pole vaja kingitusi teha, siis enne jõule tuleb kange tahtmine lähedasi üllatada ja mõni tore kingitus neile teha. Mida siis kingida?

Kingitus võib olla klassikaline, naljakas, tobe, armas, meeldejääv või praktiline. Jõulukink võib olla ükstapuha mis teemaline. Kuna valik on nii suur, aga raha on üldjuhul vähe, on paljud inimesed segaduses ega oska enam midagi valida. Millist kinki teha oma lähedastele, millist töökaaslasele, millist bossile?

Ära lase ideedel oma pead segi ajada. Säilita kaine mõistus. Pane mängima rahustav pühademuusika ja mõtle rahulikult. Kõigepealt võta kätte paber ja pliiats ja kirjuta paberile nimed, kellele sa kinki teha tahad. Kingitus peab kokku sobima nii kinkija kui saaja iseloomu ja sotsiaalse taustaga. Samuti peab arvestama kink saaja vanust. Näiteks sain ühel aastal vanaemalt kingiks pesapallikinda, ma pole elus pesapalli mänginud ja ei hakka seda ka tulevikus tegema! Pealegi pole mul ka suurt aimdust, kuidas see mäng käibki. Enne kingi ostmist tuleks siiski mõelda ka selle, kas kingisaajal sellega midagi teha ka on.

Kink ei pea olema tohutult hinnaline, et edasi anda armastust ja kiindumust. Mõtle läbi iga kingitusesaaja hobid, kas neile meeldib suusatada, raamatuid lugeda, teatris või pidudel käia või on nad hoopis kunsti või filmihuvilised?

Kui ikka veel ideaalset kingiideed pole, siis ole veelgi spetsiifilisem ja mõtle läbi järgnevad punktid:

– Kas kingi saajal on mõni eriline hobi või huvi?

– Kas mõni kingisaaja tuttav või sugulane võiks sulle anda vihjeid tema kingisoovide kohta?

– Kas on tulemas mõni üritus, kuhu kingisaaja minna tahaks?

– Kas ta on spordihuviline või meeldib talle hoopis looduses käia?

– Kas tal on mingi eriline lemmiksöök, mida ta kindlasti jõuludeks saada tahaks?

– Kas on äkki mõni trenn, kus ta käima tahaks hakata?

– Kas on midagi, millest ta pidevalt räägib, aga ise seda osta pole jõudnud?

– Kui tegu on kasvavate lastega, siis vajavad nad alati riideid, jalanõusid jne.

– äkki on ta mõne ajakirja tuline lugeja? Siis saad kinkida selle ajakirja aastatelimuse. Muide, praegu on sul võimalik sõbrannale Buduaari aastatellimus soetada 179 krooniga, ise saad aga kingiks 210-kroonise Wella juuksehooldusvahendi.

– Võibolla oled ise osav käsitöös ja saad talle midagi meisterdada, mis tal südame soojaks teeks.

Kui sul ka nüüd pole ühtegi ideed, siis kaalu võimalust osta oma tuttavale kinkekaart mõnest kaubamajast või koduasjadepoest, kus ta saaks endale ise midagi valida.

Häid kingiideid ja pea meeles, et südamlik kink võib olla ka ise tehtud ja ei pea olema kallis.

 

Kui sul on kingiideid, mida teistega jagada, siis lisa need kommentaariumi.