Laupäeva õhtul kell 20.30 kustuvad lambid üle maailma

23 kommentaari
Laupäeva õhtul kell 20.30 kustuvad lambid üle maailma

Rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon WWF korraldab täna laupäeval ülemaailmse kampaania Earth Hour ehk Maa Tund, mis juhib tähelepanu kliimamuutuse kiirenemisele ja sellele, kuidas inimesed saaksid keskkonda rohkem hoida.
Kampaania kutsub nii inimesi kui firmasid üles, et kustutada täna kell 20.30 – 21.30 kõikides kodudes, kohvikutes, linnades ja külades üle kogu maailma tuled ja elektrit tarbivad masinad.

Rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon WWF korraldab laupäeval ülemaailmse kampaania Earth Hour ehk Maa Tund, mis juhib tähelepanu kliimamuutuse kiirenemisele ja sellele, kuidas inimesed saaksid keskkonda rohkem hoida.

Kampaania kutsub nii inimesi kui firmasid üles, et kustutada täna kell 20.30-21.30 kõikides kodudes, kohvikutes, linnades ja külades üle kogu maailma tuled ja elektrit tarbivad masinad. MAA TUND 2009 üritab kasvõi üheks hetkeks, mis on Eesti aja järgi täna õhtul kell 20.30-21.30, peatada globaalne soojenemine, vähendada elektri tarbimist, maa ressursside raiskamist ja kasvuhoonegaaside tekkepõhjusi. Ühtlasi võiks see panna inimesi mõtlema, et kõik elekter, mida igapäevaselt tarbime, ei ole sugugi hädavajalik, ning ehk on mõtet ka igapäevaelus elektri tarbimist piirata ja seeläbi keskkonda säästa. 

Maa Tunni tähistamine sai alguse 2007. aastal Sidneys, kus see osutus väga edukaks, elektrit ei kasutanud sel tunnil umbes 2,2 miljonit
inimest jättes linna täielikku pimedusse. Sel tunnil vähenes elektritarbimine Sidneys umbes 10,1%, mis topeldas eesmärgiks seatud 5%.
Kui see kokkuhoid püsiks terve aasta läbi, oleks see sama, kui vähendada tänaval sõitvaid autosid aastaks umbes 48,616 jagu 2007. aastal lülitasid oma valguse välja ka Sideny kuulsaimad paigad Ooperimaja ja Harbour Bridge, Maa Tunnil toimusid erilise hõnguga üritused, näiteks peeti pulmi küünalde paistel. Ka sel aastal on paljud teised maailma linnad saanud innustust Sidney elanike suurejoonelisest ettevõtmisest, ühinenud samuti Maa Tund 2009-ga, tehes sellest sümboolsest üritusest globaalse liikumise.

Millised on sinu plaanid täna õhtul, kas hoiame kokku?