Mehed, kes enda eest hoolitsevad

Linnas ringi liikudes näeme juba siin-seal ka Eesti mehi, kes hakkavad Lääne-Euroopa meestelt eeskuju võtma. Nad kannavad võrdlemisi trendikaid riideid, neil on hoolitsetud käed ja näonahk jne. Kõik on vast kuulnud metroseksuaalidest – meestest, kes on heterod, ent pööravad oma välimusele palju tähelepanu. Ka Eestis on selliseid mehi (valdavalt siiski noorema meessoo hulgas) ja nad on kindlameelselt liikumas selle poole, et rambivalgusest välja nügida macho meeste kategooriat.

liisi@buduaar.ee


Linnas ringi liikudes näeme juba siin-seal ka Eesti mehi, kes hakkavad Lääne-Euroopa meestelt eeskuju võtma. Nad kannavad võrdlemisi trendikaid riideid, neil on hoolitsetud käed ja näonahk jne. Kõik on vast kuulnud metroseksuaalidest – meestest, kes on heterod, ent pööravad oma välimusele palju tähelepanu. Ka Eestis on selliseid mehi (valdavalt siiski noorema meessoo hulgas) ja nad on kindlameelselt liikumas selle poole, et rambivalgusest välja nügida macho meeste kategooriat. On see hea? Kas naistele see meeldib?


Tegelikult meeldib paljudele meestele enda eest hoolitseda, kasutada kosmeetikatooteid ja peegli ees enne väljaminekut ikka korralik kümme minutit veeta. Aga nad lihtsalt ei kisa sellest väga valjuhäälselt. Nad teavad, mis on neile kasulik ja just nii käituvadki. Näiteks ei häbene nad poest niisutavat näokreemi osta, on neid nüüd ju ka spetsiaalselt meestele laias valikus saadaval. Samuti veedavad nad päris paraja aja ka riideid otsides, sest nad tunnevad end ise trendikates ja kenades riietes paremini ja nad ka teavad, mis naistele meeldib.


Siis on olemas need mehed, kes kategooriliselt keelduvad tunnistamast, et nad iial midagi kasvõi kergelt naiselikku on katsetanud. Nad lihtsalt ärkavad hommikul, viskavad vett näkku, kraabivad habeme maha, harjavad hambad, viskavad esimesed ettejuhtuvad riided selga (tihti juhtuvad need olema viis päeva järjest samad) ja asuvad tegemiste ja toimetuste juurde. Need mehed, kes teevad teisiti, kasutavad kreeme ja näiteks juuksegeeli, on nende â