Mida nädalavahetusel teha?

25 kommentaari

\"imageManager_210988\"Kui nädalavahetus kätte jõuab, siis mõeldakse ikka, et peaks midagi ette võtma, tihti aga lõpeb asi sellega, et avastad end ikka kodust teleka eest või sõpradega kuskilt puhvetist. Kuna käes on kevad, võiks oma ajaga midagi targemat teha. Siin siis mõned ideed.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Kui nädalavahetus kätte jõuab, siis mõeldakse ikka, et peaks midagi ette võtma, tihti aga lõpeb asi sellega, et avastad end ikka kodust teleka eest või sõpradega kuskilt puhvetist. Kuna käes on kevad, võiks oma ajaga midagi targemat teha. Siin siis mõned ideed.

\"imageManager_211014\"

\"imageManager_211015\"

 

 

 

 

\"imageManager_211018\"

Mina käisin see nädalavahetus näiteks Helsingi loomaaias. Loomaaed asub Helsingis saare peal. Sinna saab minna sadamast väikse praamiga, mis maksab täiskasvanutele 10 eurot (praamisõit edasi-tagasi pluss loomaaia pilet). Juba praamisõit iseenesest on väga tore, näeb väikeseid saari ja tore on tillukese praamiga saarte vahel loksuda. Praam sõidab umbes 15 minutit. Loomaaed ei ole väga suur ja ei ole väga väike, puurid on suhteliselt tihedalt üksteise kõrval ja sellist kõmpimist nagu Tallinna Loomaaias ei ole. Helsingis on palju selliseid loomi, keda meie loomaaias pole, seal on igasuguseid elukaid ja mutukaid, keda uurida. Kõige vahvamad olid hülged, kes päikse käes pikutasid ja vahepeal üksteisega riidu kiskusid. Lõpuks lükati riidu õhutanud hüljes teiste poolt krauhh vette ja saadi mõnusalt edasi päevitada. Veel olid huvitavad sinist värvi konnad, kes paistsid välja nagu plastmassist mängu konnad. Tore oli see, et loomaaias oli tee peal vabalt palju linde ja loomakesi, kes inimesi üldse ei kartnud. Puu otsas ragistas pähklit orav, kes end fotosilmadest üldse heidutada ei lasknud ning teede peal pikutasid ja jalutasid erinevad linnud.
Korkeasaari loomaaed on avatud terve aasta ning sinna saab maismaalt bussiga ning ka üle vee praamiga. Informatsiooni saad helistades telefonile 060095911 (0,37 eurot minut minut + kohalik tasu)  või internetiaadressilt www.korkeasaari.fi

Helsingis on palju saari ning seal vahel käivad pooletunniste vahedega väikesed praamid. Saarte külastamine pole kallis ja sellega annaks edukalt ära sisustada terve päeva.

Kui näiteks nädalavahetuseks Helsingisse minna, siis tegevusest puudu ei tule. Saab kõvasti śopata ning kohti, kuhu õhtul jalga keerutama minna, jagub samuti. Muusika valik on äärest äärde. Aga üldiselt soovitaksin ära käia väikestel saartel, kus on tõesti lahe. Saab kaasa võtta ka oma liha või kala, sest grillimise kohad on saartel (isegi loomaaias) täitsa olemas.

Kui Eestist kaugemale minna ei taha, siis on ka siin palju põnevat teha. Näiteks Narva minna. Narva ei sõida autoga kaua ja reis tasub end igati ära. Esmalt võiks arvata, et Narva on kindlasti koht, kus eesti keeltki ei kuule, aga tegelikult on Narvas väga viisakad ja mõnusad inimesed, kes eesti keelt purssides sind meelsasti aitavad. Need kes eesti keelt ei räägi, naeratavad ja muhelevad niisama lahkelt.

 \"imageManager_211027\"

 \"imageManager_211047\"


Narvas on palju põnevaid kirikuid. Uhked sibulkuplid ja kullast kaunistused avaldavad tõesti muljet.

Süüa saab Narvas hästi, uhkeid restorane seal küll väga pole, aga väikesed plastmassist linadega, roosade puhvis kardinatega ja jämejalgsete lahkete kohalike teenindajatega puhvetid ongi põnevamad ja eksootilisemad.

Narva uhkus on kindlasti Narva kindlus, kus juures saab vee ääres päevitada või pikniku pidada.
Narvast edasi sõites võiks vaatama minna ka Narva-Jõesuud, mille rand on tõeliselt kaunis. Narva-Jõesuu on rohkem suvilate rajoon, kus suvel on eriti kena.

Kui Ida-Virumaa kandis juba olla võiks läbi käia ka Kohtla kaevanduspark-muuseumist.

Kohtla Kaevanduspark-muuseumis saab näha maa-alust kaevandusmuuseumit, kus saab vaadata kaevurite tööpaikasid ja mäetehnika töötavaid näidiseid, sõiduvõimalus on ka allmaaraudteel, vaadata saab ka endist lõhkeaineladu ning kaevanduskäikude labürinti. Veel on turistidele avatud kaevanduse pealmaarajatised, kus näeb karjääris asuvat maailma suurimat ekskavaatorit ESKU.

Kohtla-Nõmme kaevanduspark asub Jaama tänav 1, selle e-post on muuseum@kohtla-nommevv.ee ja kodulehekülg http://kohtla-nommevv.ee/muuseum/.  Lisainfo ja registreerimine telefonil (033) 24 017