Mida osta ja mida ostmata jätta

\"imageManager_182009\"Kevadisel ostuhulluse nädalal, mil nii Kaubamajas kui Stockmannis on suured allahindlused, kipuvad paljud meist mõttetut kaupa kokku ostma. Põhjuseks ikka see, et hinnad tunduvad uskumatult soodsad. Enne kui shoppama ruttad, mõtle hästi läbi, mida osta ja mida ostmata jätta, mis sind kaunistab ja mis mõttetut tähelepanu tõmbab.

 \"imageManager_182009\"Kevadisel ostuhulluse nädalal, mil nii Kaubamajas kui Stockmannis on suured allahindlused, kipuvad paljud meist mõttetut kaupa kokku ostma. Põhjuseks ikka see, et hinnad tunduvad uskumatult soodsad. Enne kui shoppama ruttad, mõtle hästi läbi, mida osta ja mida ostmata jätta, mis sind kaunistab ja mis mõttetut tähelepanu tõmbab. Kui kodukaubas suudab igaüks ise orienteeruda, siis riided ja muu moekaup on selline valdkond, kus enamus meist vajaks sõbranna kainet mõistust või nõuandeid.

Mitte keegi ei suuda alati täiuslik välja näha ja iga naine vaatab mõnda oma vana fotot kerge muigega justukui küsides endalt, mis pani teda kunagi nii tobedaid riideid kandma. Siin on sulle väike spikker, kuidas vältida suuremaid moeapsakaid, mille vastu kipuvad eksima ka kõige trendikamad pealinnapreilid.

1. Ära kunagi arva, et moeshow`l nähtu või kallis kaubamajas pakutu on ilmtingimata trendikas ja moodne. Nii võid sattuda hoopis moeohvriks ja tobe välja näha. Moeshow`d ja trendiülevaated peaks andma sulle ideid ja inspiratsiooni, aga paljud nendest asjadest istuvad ideaalselt vaid piitspeenikeste modellide seljas. Ostes imeilusa ja kalli Cavalli kleidi, mis sobib Kate Mossile, ei tähenda see automaatselt, et sa näed välja samasugune kui tema.

2. Eriti allahindluste ajal võid sattuda kiusatusse osta midagi soodsat. Kuid ära unusta, et hinnast olulisem on see, et riie su seljas hästi istuks. Vahest on mõne toote allahindluse põhjus just selles, et see ei istu seljas hästi.

3. Ära lähtu riiete ostmisel lootusest, et sa võtad ehk kaalust alla. Isegi kui sa oma plaani ellu viid ja kaalu kaotad, võib moekas rõivaese selleks ajaks juba moest ära olla või ka 5 kilo kergemana mitte hästi selga sobida.

4. Ära osta mõttetuid asju, mis ei sobi sinu olemasoleva garderoobiga. Iga moeguru teab, et trendikuse võti seisneb detailide sobitamises ja selleks ei pea su riidekapp ääreni soodsalt kättesaadud hilpe täis olema. Ostes uusi asju mõtle alati, mis olemasolevast garderoobist sinna juurde sobiks.

5. Paljud naised on truud mõnele kindlale rõivaesemele või stiilile, näiteks kannavad vaid teksapükse kombineerides sinna juurde erinevaid pluuse. Kindlasti aga võiks proovida ka midagi erinevat- kui sa kohe raha kulutada ei julge, siis proovi midagi teistsugust selga sõbranna pool võii riidepoes.

6. Õigesti valitud aluspesu võib sinu kehaga imesid korda saata: push-up rinnahoidjad, trimmivad korsetid ja püksid aitavad selga istuma panna nii mõnegi kleidi, pluusi või seeliku, mida sa muidu kanda ei julgeks.

7. Tee kindlaks, kas kallimate asjade ostu puhul kehtib garantii. Allahindluste ajal võib kauplus panna kauba müügile teistsugused tingimused ja kui hakkad asju tagasi tooma, siis näitatakse sulle mingit silti, mis ütleb et kaupa ringi ei vahetada.