Millega peaks arvestama minnes reisile oma uue kaaslasega?

Millega peaks arvestama minnes reisile oma uue kaaslasega?

Reisimine on alati tore, eriti suvel, kui on puhkus koolist/töölt ja on lihtne ja lõbus mööda Eestimaad ringi rännata või piiri tahagi sõita. üksi ei ole just kuigi lõbus reisida, kellega siis oma uusi muljeid jagada ja kellega koos telgis magada, kui õues ulub tuul ja mets teeb tundmatuid hääli?

Reisimine on alati tore, eriti suvel, kui on puhkus koolist/töölt ja on lihtne ja lõbus mööda Eestimaad ringi rännata või piiri tahagi sõita. Üksi ei ole just kuigi lõbus reisida, kellega siis oma uusi muljeid jagada ja kellega koos telgis magada, kui õues ulub tuul ja mets teeb tundmatuid hääli?

Millega peaks aga arvestama siis, kui lähed esimest korda ühisele reisile oma uue kaaslasega?

Kõik sõltub muidugi individuaalsest suhtest, kuid põhitõed, mille peale enne sõitu mõelda, on ikka olemas. Kuidas asju pakkida (mida kaasa võtta ja mida maha jätta), kus ja kuidas ööbida, transport jne jne.

Esimene asi, mida tuleks kohe palju varuda, on kannatus. Üsna tõenäoliselt õpite te teineteise kohta selle reisi jooksul palju uusi asju, millest ennem aimugi polnud. Sattute ju hoopis teistesse situatsioonidesse kui tavaelus, ja siis avalduvad ka teised iseloomuomadused. Näiteks kui te veidi ära eksite, võib see ühele teist tunduda lõbusa väljakutsena, samal ajal kui teine läheb närvi. Siis tuleks oma suu kinni hoida, kuni õige tee jälle leitud ja pinge langeb, siis saab koos selle üle naerda.

Kannatust läheb tarvis ka selle pärast, et veedate ju suurema osa ajast ninapidi koos. Kasulik oleks kaasa võtta oma pleier, millega end mõneks ajaks muust maailmast eraldada või huvitav raamat, millesse sukelduda, et pisutki omaette olla.

Kunagi ei tohiks teise soove alla suruda, kui sina tahad minna poodidesse uusi riideid ja muid iluvidinaid kokku ostma, kuid tema tahaks osa võtta linnaekskursioonist, siis peaksite kindlasti leidma kompromissi, et mõlemad rahul oleksid. Näiteks saate seda aega kasutada just selle privaatse omaette olemise ajana. Kui sul on aga tarvis, et keegi sind oma nõu ja jõuga asjade valimisel aitaks ja/või tema ei tahaks üksinda linna kaema minna, otsige mingi ekskursioon, mis ei kesta liiga kaua ja ka sina vali välja ainult need poed, mida tõsiselt külastada tahad, mitte ära põika igasse ettejuhtuvasse sisse. Samuti võite hoopis kahekesi oma enda ekskursiooni teha, sattutegi äkki põnevamatesse kohtadesse, kui muidu turiste viiakse.

Transport võib palju mõjutada. Kui reisite lennukiga, ei tohiks muidugi probleeme olla. Autoga on mugav see, et saate ise valida kuhu ja millal sõidate, kuid kui vahemaad venivad pikaks, võib see kõik tüütavaks muutuda. Eriti kui vaid ühel teist on juhiload..
Bussiga reisides on hea teineteise kaisus magada, kuid muidu on üsna ebamugav – palju rahvast, kitsad tingimused, ettenähtud ajakava.

Veel võib pingeid tekitada raha, kes mille eest ja kui palju maksab. Kõige targem oleks ehk enne selles osas midagi kokku leppida või siis jooksvalt jälgida, et mõlemad seisuga rahul oleksid. Oleneb kui kaua te enne reisi koos olete olnud, kas teil on juba mingisugused reeglid suhtes selles osas kujunenud või mitte. Näiteks, et mõlemad maksavad alati iseenda eest ise või, et mees maksab enamiku eest või umbes kordamööda teete teineteisele välja. Igatahes tuleks probleemi tekkides sellest kohe rääkida, sest muidu võivad vaikselt suured pinged kuhjuda, mille väljatulemisel võib tüli tulla ja kellele seda siis võõral maal veel vaja on.

Kui peaksitegi reisil olles tülli minema, oleks vist kõige parem veidi aega omaette veeta kuni on maha rahunetud ja siis püüda see ära klaarida, et reisi siis lõbusalt jätkata. Alati on ju muidugi ka võimalus kiiresti koju põgeneda….

 

Buduaar.ee