Reklaam sulgub sekundi pärast

Milliseid vigu vältida reisile minnes?

Reisile minnes võib palju asju untsu minna. Kõik asjad ei ole tõsised, kuid mõndasid klassikalisi vigu tasuks õppida vältima.

Reisile minnes võib palju asju untsu minna. Kõik asjad ei ole tõsised, kuid mõndasid klassikalisi vigu tasuks õppida vältima.

Väikesed probleemid ja väljakutsed kuuluvad reisi juurde. Hoia meel avatud ja ära lase pisikeste komistuskivide tõttu pead norgu. On aga ka nn klassikalisi vigu, mille otsa reisijad tavaliselt komistavad. Loe CNN-i poolt koostatud nimekirja ja võta õppust kergesti välditavatest vigadest.

Liigne pakkimine

Mõtle, milliseid riideid kannad sa tavaliselt ja mõtle hoolikalt läbi, kas sa ikka vajad reisile mitut kleiti, seelikut või viite paari bikiine. Tavaliselt käiakse reisil ka šoppamas ja halvemal juhul tuleb hiljem üleliigsete kilode eest juurde maksta.

Uuringutest on selgunud, et inimesed tulevad reisilt tagasi ja keskmiselt on kuus kaasavõetud kostüümi neil kasutamata jäänud.

Ma ostan selle hiljem”

Kas tegu on külmkapimagnetiga või millegi muu ilusaga – osta see siis, kui tahad. Kui arvad, et ostad selle hiljem või leiad sama asja mujalt odavamalt, pead tavaliselt pettuma.

Ära kasuta telefoni

Enne reisile minekut uuri välja, palju maksavad sõnumid ja telefonikõned. Operaatorid saavad regulaarselt nutukõnesid üllatavatest arvetest, mis oleksid võinud olemata olla.

Sulge kosmeetikapurgid korralikult

Mis võiks olla mugavam, kui kohale jõudes avastada, et terve kohvrisisu on täis šampooni või kreemi. Veendu, et kõik korgid on korralikult kinni keeratud ning paki kosmeetika eraldi kilekotti.

Ära kujuta ette, et tead, millal pileteid odavalt saab

Fakt on see, et mida varem reisi broneerid, seda odavam see on. Vähemalt üldiselt. Travels Today sõnul on lennukipiletid kõige soodsamad 31-34 päeva enne reisi. CheapAir.com sõnul saab pileteid soodsamalt 49 päeva enne reisi. Texase ülikooli teadlased väidavad aga, et reise tasub broneerida laupäeviti ja pühapäeviti. Ehk siis päris kindlalt reeglit ei ole. Broneeri soodne reis siis, kui selle leiad.

Tingi

Paljudes riikides on tingimine n-ö kohustuslik ja kuulub ostmise juurde. Ka siinkohal on kuldne kesktee kõige parem. Kui sulle pakutakse sobivat hinda, osta ese ära ja jätka teekonda. Lõputu tingimine ärritab ja ei too sulle ennekuulmatut kokkuhoidu.

Raha vahetamine

Paljud väldivad raha vahetamist lennujaamas halva kursi tõttu. Tavaliselt ei paku lennujaamad tõesti parimat kurssi, kuid teinekord võib halb kurss olla parem kui võõras linnas ilma õige valuutata olemine.

Ära alahinda lennujaamasid

Kui su lend väljub Tallinna lennujaamast, siis võta arvesse, et seda ei anna võrrelda näiteks Londoni Heathrow´ lennujaamaga. Ära kujuta ette, et jõuad väljumisvärava juurde viie minutiga või läbid turvakontrolli hetkega. Saabu lennujaama alati õigeaegselt, tee kindlaks kust väravast lennuk väljub ja kus see asub.

Tänavaköögid

Keegi ei taha reisil haigeks jääda, kuid kui reisid riiki, kus tänavaköögid on suur osa kultuurist, on rumal tegu need vahele jätta. Kui kohalikud ei saa toidust mürgitust, ei saa seda ka sina.

Reisikindlustus

On rumalus minna reisile ja mõelda, et mitte midagi ei juhtu. Sageli juhtub ja see ei pruugi isegi sinu viga olla. Kui reisikindlustus on olemas, on ka abi lähedal.

 

Anneli Allikas-Parv