Reklaam sulgub sekundi pärast

Olympuse fotokool: Reisifoto pildistamise 3 head soovitust

Selleks, et saaksid tulevikus fotode abil reisimälestusi värskenda, tuleb enne ilusad reisifotod saada.
Buduaari suvine Olympuse fotokool annab sulle nõu, kuidas ilusaid reisifotosid teha. Loe ja osale ka meie fotovõistlusel, mille leiad SIIT.

Selleks, et saaksid tulevikus fotode abil reisimälestusi värskenda, tuleb enne ilusad reisifotod saada.
Buduaari suvine Olympuse fotokool annab sulle nõu, kuidas ilusaid reisifotosid teha. Loe ja osale ka meie fotovõistlusel, mille leiad SIIT.

1. Kasuta pildistamiseks parimat aega
Kerge on valida pildistamisaega, kui pead pildi tegema koduhoovist – siis tuleb lihtsalt oodata ära õige aeg, minna kodust välja ja pilt ära teha. Mida aga teha reisil, kui pole võimalik pildistamise kellaaega valida? Parim aeg looduspiltide tegemiseks on maagilised varajased hommikutunnid ja hiline pärastlõunane valgus, eriti juhul, kui sul õnnestub pildistada nii, et päike jääb selja taha. Pildistades suures linnas on keskpäev parim aeg teravate kontrastide saamiseks. Kui tegu on uduse või vihmase päevaga, siis võib parema pildi saavutamiseks abi olla filtrist, mis tuleb üldjuhul lisaks osta ja mis pannakse objektiivi ette.

2. Ka bussiaknast saab pilti teha
Kui tahad teha pilti auto või mõne muu liiklusvahendi aknast, siis pead alati silmas pidama liikumises tehtava pildi reegleid. Kui pildistad kiire liikumise pealt ja rongi või auto küljeaknast seisvat objekti, siis tuleb pilt palju udusem kui pildistada vastupidi ehk siis seistes ise väljas ja pildistades suure kiirusega sinust mööduvat rongi või autot. Rolli mängib kahe objekti relatiivne kiirus üksteise suhtes. Kui pildistad liiklusvahendi aknast välja, siis kõige udusemaks lähevad objektid, mis asuvad kõige lähemal. Seetõttu pildistades lennuki aknast näiteks päikest või rongi aknast kaugel asuvat mäge, on suur tõenäosus, et saad hea foto. Kuidas pildistada liiklusvahendist parim pilt? Selleks on vaja tõsta sulguri kiirust, mis aitab külmutada liikumist. Pilt, mis on tehtud 1/1000s, on palju vähem udune kui pilt 1/60s. Üldiselt tasub seadistada kaamera automaatse häälestuse peale, sest siis peaks parem kaamera ise suutma valida õige pildistamiskiiruse. Meeles tasub pidada, et kui pildistada liiklusvahendi esimesest või tagumisest aknast, on võimalik saada palju selgem pilt. Tavaliselt ei ole see ühistranspordis siiski võimalik ning autos on mõttekam pildistada küljeaknast, mida on võimalik ka alla keerata.
Kui oled sunnitud pildistama läbi aknaklaasi, siis pea meeles, et välguga pildistades on tagasipeegeldumise oht. Kui sul on polariseeriv filter, siis see parandab oluliselt läbi klaasi pildistamise kvaliteeti. Pildistades liiklusvahendi aknast, pead jälgima ka pidevalt muutuvat ümbrust ehk siis vaata ette, et nupulevajutamise ajaks ei ole pildistatava objekti ja sinu vahele ilmumas mõnda puud või suurt maja.

3. Kindlasti on sul reisil olles soov teha mõned pildid ka ruumis – näiteks muuseumis või mõnes ajaloolises templis. Hea pildi saamine muuseumis on paras ettevõtmine, sest tavaliselt ei ole seal head valgust ja kõige suurem probleem on see, et üldiselt on muuseumis pildistamine keelatud. Seega, tutvu kindlasti eelnevalt muuseumi reeglitega. Tavaliselt on kõige suuremaks takistuseks välk, mis võib kahjustada muuseumi eksponaate ja häirida külalisi. Kuna kõik külalised ei pruugi oma fotokaamera seadistamistega hakkama saada, siis on asjade lihtsustamiseks kõikidele muuseumides pildistamine keelatud. Kui sul siiski õnnestub mõnes ajaloolises kohas pilte teha, siis suure tõenäosusega pead tegema neid ilma välguta. Sellisel juhul tasub digikaamera ISO seaded panna kõrgema väärtuse peale (setting: high value).

Loe lisaks ka fotograaf Ardo Kaljuvee nõuandeid.

 

Buduaar Shopping No13