Reklaam sulgub sekundi pärast

Pikalt Eestis elanud välismaalase muljed meist

George A. Lozano on pärit Kanadast, töötanud teadlase ja õppejõuna Kanadas, USAs, Lõuna-Koreas, Eestis ja Kaimanisaartel.  Härra on pikalt töötanud teadurina Tartu Ülikooli zooloogia osakonnas. George on elanud Eestis aastast 2006 ja oma blogisse on ta kirja pannud tähelepanekud Eesti elust. George toob välja tema jaoks naljakaid ja imelikke fakte Eesti ja eestlaste kohta, millest erilisemad on välja toodud ka siin.

George A. Lozano on pärit Kanadast, töötanud teadlase ja õppejõuna Kanadas, USAs, Lõuna-Koreas, Eestis ja Kaimanisaartel.  Härra on pikalt töötanud teadurina Tartu Ülikooli zooloogia osakonnas. George on elanud Eestis aastast 2006 ja oma blogisse on ta kirja pannud tähelepanekud Eesti elust. George toob välja tema jaoks naljakaid ja imelikke fakte Eesti ja eestlaste kohta, millest erilisemad on välja toodud ka siin.

Otsusta ise, kas need on midagi imelikku või pigem tavapärast? Ja kas need üldse vastavad tõele?

 

* Eestlaste lemmikõlu A. Le Coq kõlab väga sarnaselt lausele "I'd like a coke", nii et tuleb jooki tellides olla ettevaatlik, kui sa ei taha keskpäeval alkoholi jooma hakata.

* Isegi kui väljas pole väga külm, on paljud inimesed linnas suusariietesse riietatud.

* Kui sa lugeda ei oska, pead arvestama, et tuunikala konserv näeb välja kahtlaselt sarnane kassitoidukonservile.

* Tartu taksojuhid ei peta sind seetõttu, et sa oled välismaalane. Tallinna omad teevad seda siiski.

* Sünnipäeva tähistamised töö juures on väga ametlikud ja viimistletud (st mitte lõbusad), piirduvad tavaliselt kõnede, käepigistuse ja õnnesoovidega. 

* Eestlaste köök on lihtne - kartul ja liha, mis sobib mulle hästi. Ja siis valatakse peale miski valge koorene kaste, mis rikub kogu söögi ära.

* Kõnniteed on tihti kaetud 5-sentimeetrise jääga, aga see ei sega vanemaid prouasid ja noori naisi kõrgeid kontsi kandmast.

*  Kui sa maksad millegi eest, siis pole Eestis kombeks raha müüja kätte anda, vaid see tuleb panna väikesele rahaalusele, kust müüja selle raha võtab ning sulle tseki ja vahetusraha sinna vastu paneb. Kui sa üritad seda muuta ja pakud talle raha käest kätte, siis vaadatakse sind imelikult.

* Inimesed ei naerata isegi turistide infopunktis, kus teenindaja töö eesmärk peaks olema turiste soojalt vastu võtta. 

* Elektrilülitid on mingil põhjusel vöökoha kõrgusele pandud ja vannitoa lambilüliti asub väljaspool vannituba.

* Inimesed kannavad väikeseid toredaid helkureid oma riiete küljes. Ja seda mitte ainult lapsed. Ja usute või mitte, see on seadusega ette nähtud.

* Inimesed moodustavad järjekordasid alati vasakule poole kassast või teenindajast ja väga harva on see otse või paremale poole. Inimesed seisavad üksteise taga järjekorras väga lähestikku, nii et võid tagaseisja hingamist oma kuklas tunda. Ja veel, kui sina seisad paremale poole järjekorda, siis keegi ei ütle sulle, et järjekord on vasakul ning nad lihtsalt ignoreerivad sind.

* Kuigi talvel keegi eriti lund ei korista, siis suvel sõidab puhastusauto mu akna alt mööda iga paari päeva tagant. Kui aga kevad tuleb, siis hakkavad inimesed kõnniteed katvat jääd väiksemateks tükkideks purustama, et jää kiiremini sulaks. 

* Soola- ja suhkrutoose ei panda söögikohtades igale lauale - neid on vaid üks komplekt, mida saab laenata leti juurest. 

* Toit on palju vähem soolasem, isegi McDonaldsis on friikartulid tehtud ilma soolata.

Buduaar.ee