Satelliidid, maskotid, müürililled ehk pidutsejate välimääraja

Satelliidid, maskotid, müürililled ehk  pidutsejate välimääraja

 Ööelu suvehooaeg töötab viimasel tuuril ja isegi algaja pidutseja on juba selgeks õppinud, kuidas klubisse sattudes end positsioneerida ning teisi ära tunda. Hakkame siis ilma pikema jututa pihta pidutsejate välimääramist.

 Ööelu suvehooaeg töötab viimasel tuuril ja isegi algaja pidutseja on juba selgeks õppinud, kuidas klubisse sattudes end positsioneerida ning teisi ära tunda. Hakkame siis ilma pikema jututa pihta pidutsejate välimääramist.


ÖÖKLUBIRAHVA VÄLIMÄÄRAJA

Torpeedod: rahutud hinged, kes tahavad ennast näidata, tiirutades ringi mööda klubi. Nad on nõus ühe koha peale seisma jääma vaid selleks, et läheneda meeldivale vastassoo esindajale või ajada juttu tuttavatega. Üldiselt on selliste inimeste liikumistrajektoor väga etteaimatav – nad liiguvad tantsuplatsi ja baarileti vahel, läbides kõik klubi nurgatagused, ja kordavad seda protseduuri, kuni ära tüdinevad. Mida rohkem on klubis rahvast, seda enam naudivad nad oma ”tööd”, pressides end sihikindlalt rahvamurrust läbi ja otsides samaaegselt pilguga tuttavaid. Tavaliselt torpeedodel tuttavaid jätkub ning kui nad satuvadki võõrasse kohta, ei ole neil mingit probleemi kiiresti uusi tuttavaid hankida. Mida rohkem ”lauluõli” nad joovad, seda kiiremini nad mööda klubi ringi vurisevad.

Satelliidid: tibid või naised, kes on klubisse kenade ja edukate meeste poolt kaasa võetud. Need võivad olla nii oma naised, keda harva välja viiakse, kui ka nn üheõhtutibid. Nad on üles mukitud ja seisavad truult oma kaaslase kõrval, sõltumata sellest, kas viimane lobiseb tuttavatega, jalutab ringi või tellib baarist jooki. Neile on ette antud üks ülesanne: ”Ole lihtsalt ilus.”

Joodikud: nagu nimigi ütleb, tulevad need pidulised klubisse vaid ühel eesmärgil – end totaalselt täis kaanida, sest muudmoodi ei julge end vabaks lasta ja elust rõõmu tunda. Kurb.

Tulnukad: pidutsejate sõbrad, kes pole tüüpilised klubiinimesed ja seetõttu tunnevad end ebamugavalt.  Nad on ööklubisse toodud vastu tahtmist ja neile ei meeldi higised kehad, suitsune ruum ega vali muusika. Kuna peale konkreetse sõbra neil rohkem tuttavaid klubis ei ole, siis tolgendavad nad selle sõbra järel ja vahivad igavleva pilguga ringi.  Aegajalt teevad nad sõbrale ettepaneku, et oleks aeg liikuma hakata. Neid vaevab vaid üks küsimus: ” Miks ma siin olen?” Tavaliselt katkeb neil kannatus ja kui sõber kaasa ei tule, tellivad nad ise endale takso, samal ajal kirudes: ”Jälle üks magamata öö ja raisku läinud hommik.”

Maskotid ehk klubimööbel: ööklubi nn püsikunded, kes sõltumata tervisest ja rahalistest võimalustest peavad kohal olema igal peoõhtul. Nad tunnevad enamikku inimesi ja sõltumata sellest, kas neil on käes viski- või veeklaas, tunnevad nad end alati koduselt ja lõbusalt. Kuigi maskotid tunnevad kõiki, käivad nad kohal siiski lootuses kohata ka uusi ja huvitavaid inimesi või igivanu sõpru, kes aastas korra välja tulevad. Kindlasti on neil olemas klubi vip-kaart, samuti tunnevad nad väga hästi kõiki klubi töötajaid, kes on ka nende parimad sõbrad.

Tantsulõvid: inimesed, kes on välja tulnud ühe eesmärgiga – tantsida end oimetuks. Nad veedavad suurema osa õhtust tantsuplatsil, sõltuvalt sõpruskonna suurusest tantsivad kas ringis või vastakuti ning käivad aegajalt baarileti ääres vett ostmas. Kui tantsuplatsilt möödub mõni tuttav, rebivad nad ka tema tantsima ja vahetavad samal ajal uuemat infot. Neid tunneb ära õhetavate põskede ja higiste kaenlaaluste järgi.

Mossitajad: inimesed, kes konutavad baarileti ääres ja tekitavad segadust teistes, kes sooviks samuti baariletile läheneda, et jooki tellida. Nemad on välja tulnud kas üksi või esimese ettejuhtuva sõbraga, kellega pole isegi millestki rääkida. Nad seisavad, vaatavad inimesi ja mõtlevad samal ajal oma elumuredele. Tegu võib olla ka paarikesega, kelle suhe liigub täiskäigul allamäge; välja on tuldud lootuses suhet mitmekesisemaks muuta. Mossitajad lahkuvad varakult ja nende käest kuuled alati vaid ühte kommentaari: ”Jama oli.” Sellele vaatamata võid neid kohata seal ka järgmisel nädalal.
 
Pidutsejad: tavaliselt lõbusad inimesed, kes eelistavad välja tulla oma seltskonnaga. Nende õhtu algab varakult kas kellegi kodus või restoranis ja klubisse saabutakse juba meeleolukalt. Nad on keskendunud õhtu nautimisele – nad ajavad omavahel juttu, joovad ja tantsivad, kuid kõike mõistuse piires. Tihti on neil eelnevalt broneeritud laud ja nad tähistavad sünnipäeva või firmaüritust.

Müürililled: inimesed, kes armastavad paar korda kuus klubis käia, kuid tantsuplatsil ei näe neid iialgi, nagu ka mitte vastassooga liini ajamas. Tavaliselt tulevad nad klubisse koos sõbraga või üksinda, jäävad seisma kindlasse nurka (sõber oskab teda sealt ilusti üles leida) ning vaatavad uudistavalt rahvast ja tammuvad muusika taktis ühe koha peal. Tihti on müürilillel kodus elukaaslane, kes lubab tal rahulikult õhtul välja minna, kuna teab, et partneri klubiskäik on ohutu. Müürilill ei jaksa nagunii üle paari-kolme tunni ühe koha peal seista, ning kui rahvas ja show on veel igav, lähebki müürilill ära koju.

Armastajad: paarikesed, kes on leidnud teineteist sel õhtul või tulnud kahekesi välja istuma. Neid ei huvita, mis ümberringi toimub; nende jaoks on pidu igati õnnestunud, sest õhtu lõpp on etteaimatavalt magus. Nad keerutavad paar tantsu ja peidavad end varem või hiljem klubi pimedasse nurka kudrutama. Kuna nende vahel on silmanähtav füüsiline tõmme, siis ei jää nad klubisse kauaks ja liiguvad peagi vaiksemasse keskkonda, olgu selleks siis hotellituba või kodu.
 
Tualetirahvas: hängivad peamiselt tualettide piirkonnas ja kraanikausside lähedal, ajavad seal juttu, kammivad, puuderdavad ja värvivad end peegli ees. Mõned muudavad iga tunni tagant soengut. Tavalistest tualetikülastajatest eristab neid see, et nad käivad tualetis vähemalt 1 kord iga tunni aja jooksul. Naissoost noorem tualetirahvas käib seal ka oma joogiklaasi kraaniveega täitmas. Meessoost tualetiinimesed peavad seda heaks rahulikuks kohaks, kus naistega tuttavaks saada. Seetõttu on eriti populaarsed unisex-tualettruumid.

 
Spioonid: ei osta piletit, ei osta jooki, ei jää kauaks; jooksevad läbi, vaatavad rahva üle ja lahkuvad. Nad ei saa enne hingerahu, kui on käinud läbi kõik linna kuumemad kohad ja omavad täielikku ülevaadet, kes kus oli. Spioonid on autoriteetsed inimesed, kelle arvamust ööelu kohta küsivad ka teised. Uksehoidjad ja turvamehed on  loobunud neid peatamast, sest sõnaosav spioon kaupleb end viieks minutiks igal juhul sisse. Nende töö on väga tänuväärne, sest spioonidelt saab rahvas alati värsket infot, kui palju rahvast kusagil oli, milline DJ nuppe kruttis ja kes keda sebis. 

Tegijad: omamoodi ”õhtu naelad”, keda kõik jälgivad. Sest nad on lihtsalt ”nii coolid”. Sõltumata soost kannavad nad liibuvaid ja trendikaid riided, mis nende ideaalse keha esile tooks ja mille pealt võid lugeda Gucci, Versace, Armani või muud nime, mis viitab sellele, et hilp maksab vähemalt neljakohalise arvu kroone. Kuna tegijad on üldiselt väga kõrge enesehinnanguga, siis on neil kõva sõna ja kiired rusikad. Sõpru, kellega pidutseda, valib tegija väga hoolikalt, eelistades vaid populaarseid ja ilusaid inimesi. Üldjuhul nad palju klubis ringi ei tiiruta, vaid seisavad ühe koha peal ja jälgivad lihtrahvast.