Stiilinõu keskealistele: ära vanane naeruväärselt!

25 kommentaari
Stiilinõu keskealistele: ära vanane naeruväärselt!

Kui küsisime Buduaar.ee lugejate arvamust selle kohta, kui kaua säilib naise noorus ja ilum, vastas enam kui 40% küsitletutest, et naine on noor ja ilus seni, kuni hing on nooruslik. Aga kas see ikka on nõnda? Vahel tundub, et nii arvavad vaid need, kes ise juba esimese noorusega hüvasti jätnud. Küsimusele, mis vanuseni sobib rokkida ööklubi tantsupõrandal miniseelikus ja lilleliste kunstküünte välkudes, saime väga erinevaid arvamusi. Ja eks see nii vist ongi – mõnele sobivad need aksessuaarid kauem aastaid kui teisele. Iga vananev naine loodab hinges, et ehk ta näeb noorem välja kui passis kirjas ja tihtipeale naised isegi solvuvad, kui keegi nende vanuse õigesti ära arvab – ikka on hea kuulda, kui Sind viis aastat nooremaks peetakse. Aga sünnitunnistust ei peta, Sa võid hea välja näha oma vanuse kohta, kuid sünniaastat see ei muuda ja ühel hetkel muutub Sinu nooruslik käitumine naeruväärseks.

Kui küsisime Buduaar.ee lugejate arvamust selle kohta, kui kaua säilib naise noorus ja ilu, ning enam kui 40% küsitletutest vastas, et naine on noor ja ilus seni, kuni hing on nooruslik. Aga kas see ikka on nõnda? Vahel tundub, et nii arvavad vaid need, kes ise juba esimese noorusega hüvasti jätnud. Küsimusele, mis vanuseni sobib rokkida ööklubi tantsupõrandal miniseelikus ja lilleliste kunstküünte välkudes, saime väga erinevaid arvamusi. Ja eks see nii vist ongi – mõnele sobivad need aksessuaarid rohkem aastaid kui teisele. Iga vananev naine loodab hinges, et ehk ta näeb noorem välja kui passis kirjas ja tihtipeale naised isegi solvuvad, kui keegi nende vanuse õigesti ära arvab – ikka on hea kuulda, kui Sind viis aastat nooremaks peetakse. Aga sünnitunnistust ei peta, Sa võid oma vanuse kohta hea välja näha, kuid sünniaastat see ei muuda ja ühel hetkel muutub Sinu nooruslik käitumine naeruväärseks.

Tänapäeval on palju neid naisi, kelle hing on keha vananemisele vaatamata endiselt noor. Endale on raske tunnistada, et teatud eas muutuvad osad asjad naeruväärseks. Pole just kõige harjumuspärasem, kui üle 40-aastased naised kannavad kirevaid küünemaalinguid või puhuvad vestluskaaslasele Hubba Bubba neoonkollast mulli vastu vahtimist. Kuid endal on raske aru saada, kus peaks olema see õige murdepunkt stiilimuutusele. Viimati toimus samasugune murrang ju siis, kui tütarlapsest sai naine, kui alustati meikimist, kõrgete kontsade kandmist ja seksika pesu ostmist.

Ka neljakümnendates aastates kipuvad naised jääma truuks teismelisena omandatud meikimisstiilile ja värvivalikutele. Erksad või sätendavad lauvärvid ei sobi kuidagi üle 40-aastastele naistele. Elu meie ümber on tihti küll karneval, kuid kes ikka tahaks olla teiste naerutaja. Klouni rolli asemel eelistagem parem pealtvaataja oma. Meigiga vanuse peitmise asemel tasuks proovida hoopis kosmeetiku juures nahka noorendavaid protseduure. Aitab ka rohke vee joomine, trenn ning tervislik toitumine.

Üsna koomiline on vaadata, kuidas juba küllalt soliidses eas naisterahvad kannavad seljas selliseid riideid, nagu testiksid nad kaasinimeste huumorisoont. Vivienne Westwood’i stiilis katsetusi näeb tihti ka meie tänavatel. Suured rippuvad kõrvarõngad, sitside ja satsidega seelikud ja pluusid ning krooniks ehk värviline nokamüts!

Teine seltskond silmapaistva välimusega keskealisi naisi on nn vananevad tibid, kes kannavad vaatamata veenilaienditele miniseelikut ning usuvad, et on seksikad liibuvas särgikeses. Moodne ja nooruslik võib välja näha ka teistmoodi ning enda ehtimisega ei tasuks liiale minna. Aksessuaarid on küll isikupärased ja annavad elule värvi, kuid nendega peaks piiri pidama. Ehetest võiks eelkõige eelistada vääriskividega kaunistatud hõbe- ja kuldehteid ning loobuda suurtest ja odavatest metallkulinatest. Riietuses võiks kasutada rohkem ühevärvilisi moodsaid rõivaid, kuid see ei tähenda, et tippmood Milaanost oleks üle 40-stele keelatud.

Paljud inimesed arvavad, et üle 40-aastasele naisele ei sobi enam poolde selga ulatuvad juuksed. Samuti ei sobi teha pähe rastapatse, afropatse ning muid vigureid. Üle 40-aastasel naisel võiks olla lühem ja konkreetsem soeng, teatavasti aitab lühem juukselõikus ka noorem välja näha. Kuid kokkuvõttes loeb siiski enesetunne. Meie eesmärk ei ole kellelegi öelda, et ta elab valesti, vaid lihtsalt meelde tuletada neid üldlevinud reegleid, millega enamik inimesi arvestab.

Välimuse kõrval võiksid naisterahvad tähelepanu pöörata ka muudele aspektidele, nagu näiteks hääletoonile, miimikale ja žestidele. Küpsemal naisterahval ei sobi avalikus kohas liiga valjult kõnelda, rääkimata plikalikust kihistamisest. See jätab rumala ja tahumatu mulje. Samuti võiks sõnavarast välja praakida kõik parasiitsõnad, ropendamisest rääkimata.

Ööklubides näeb palju selliseid prouasid, kes ise on juba julgelt üle 40, kuid riietuvad ja vihuvad tantsu samamoodi nagu nende tütred. Kusjuures ise on nad äärmiselt uhked selle üle, et suudavad endiselt tütardega sammu pidada. Nad ei saa arugi, et tütre sõbra küsimus „kes on Su kena sõbranna?” on esitatud vaid komplimendina, mitte sel põhjusel, et ta tegelikult 20-aastane välja näeks. Ilus on vaadata hästi säilinud naisi, kuid igas vanuses on erinevad võlud, mida tuleb eile tuua.

Noorus võib elada hinges edasi igavesti, kuid seda saab väljendada ka muul viisil kui tibiliku riietumise ja lapsiku käitumise kaudu. Kui naine on nagu hea vein, mis aastatega paremaks läheb, siis loogiliselt mõeldes võiks tõusta ka selle veinipudeli hind.

 

NÕUANDED KESKEALISTELE NAISTELE
Kui mõnele üle 40-aastasele kaunitarile öelda, et ta on keskealine, võib see kõlada solvanguna. Eestis on palju selles vanuses naisi, kes näevad väga head välja ka poole sajandi vanuselt. Vaatamata sellele algab 40-ndates eluaastates siiski kiire vananemisprotsess, naise keha muutub ja enamikul on selles vanuses nende muutustega raske leppida. Et jääda endiselt seksikaks ja säravaks, peab järgima hoopis teisi reegleid kui 20-selt. Armas üle 40-ne naine, siit leiad kõige olulisemad moevihjed, mida silmas pidades naudid mõnuga elu kõige glamuursemat vanust.

* ära riietu liiga nooruslikult, just siis näed välja vanem;
* olenemata sellest kui ilusad jalad Sul on, ära kanna miniseelikut, rõhu säärejooksu näitamisele;
* ära kanna kottis riideid ja kui Sul on hea figuur, siis rõhuta seda riietega, mitte keha paljastades;
* ära eksperimenteeri uute ekstravagantsete moevärvidega ja -mustritega, kanna rohkem rahulikke lahendusi, mida illustreerivad kerged tikandid, triibud ja laitmatu lõige;
* ära järgi viimast moesõna, vaid eelkõige seda, mis Sulle sobib ja anna viimane lihv kalliskividega ning heade jalanõudega ja käekotiga;
* ära loobu seksikatest jalanõudest, moekatest tegumoodidest ja kvaliteetsest aluspesust. Uuenda jätkuvalt oma garderoobi – igaks hooajaks midagi uut ja silmapaistvat, kuid mitte odavat. Kui tippkaubamärkideks raha ei jagu, siis kasuta õmbleja abi, kes just Sinu figuurile õige kleidi valmistab. Kui tervis vähegi lubab, siis kanna kontsaga kingi ja saapaid – need säilitavad ilusa rühi ja seksika kõnnaku.
* rõhu juustele ja nende volüümile – olgu Sul pikad juuksed või poisipea, kanna hoolt selle eest, et juuksed poleks värvist ega soengust välja kasvanud. Peida hallid juuksed, siis näed palju noorem välja;
* küüned alati korda – kuigi Su käed ei näe enam välja nii siledad kui 20-selt, hoia neid siiski parimas korras, kaunis, kuid tagasihoidlik küünelakk noorendab keskeas naise kätt.

Klassikaliselt ilusaid ja trendikaid riideid leiad Prada, Escada ja Giorgio Armani kollektsioonidest. Kui selleks napib raha, siis varasta neilt lihtsalt moenippe. Odavamad alternatiivid on kodumaised Monton ja Klementi. Kenasid ja soodsaid ehteid leiad Galandia Juveeli valikust ja Kellakeskusest, samuti enamikus kullapoodidest.

Kui vajad moeetaloni, siis võiksid jälgida nt Susan Sarandon’i, Meryl Streep’i ja Oprah Winfrey riietumisstiili, ka Sharon Stone`ile on viimasel aastal selgeks saanud, kui vana ta tegelikult on ning uus konservatiivsem riietumisstiil sobib talle väga hästi. Eestis on alati moodsad ja kaunid Tiina Mõis, Heli Veskimägi ja Signe Kivi, kindlasti ka Kristiina Ojuland, kes tegelikult nii kehavormide kui vanuse poolest võiks ka trendikamaid rõivaid kanda.

Sarnased artiklid