Villu Parvet: ära hirmuta meid ära

Villu Parvet: ära hirmuta meid ära

Te ei hirmuta meid suhtlema hakkamisel ära tahtlikult. Võib-olla tahategi parimat või olete lihtsalt niimoodi ehitatud, aga palun saage aru – ka väga head ja huvitatud meest on võimalik lihtsasti ära hirmutada. Paljudel juhtudel, kui arvad, et teed suure sammu meile lähemale või sa lihtsalt ei süvene, astud lihtsalt laiaks selle väikse taime alge, mida nimetatakse tärkavaks lähisuhteks.

Te ei hirmuta meid suhtlema hakkamisel ära tahtlikult. Võib-olla tahategi parimat või olete lihtsalt niimoodi ehitatud, aga palun saage aru – ka väga head ja huvitatud meest on võimalik lihtsasti ära hirmutada. Paljudel juhtudel, kui arvad, et teed suure sammu meile lähemale või sa lihtsalt ei süvene, astud lihtsalt laiaks selle väikse taime alge, mida nimetatakse tärkavaks lähisuhteks.

Erinevused tõmbuvad … ja mina olen sajajalgne Pöialpoiss. Ei tea, kust selline rumalus üldse pärit on. Hakkame sind kiiresti kartma, kui tundud meist välimuselt, käitumiselt, hoiakutelt ja keelekasutuselt liiga erinev. Kui tahad suhtega edasi minna, võta luubi alla sinu ja tema ühisosa – küsi, mis on teis tegelikult sarnast?

Väiksed valged valed. Tihti osutuvad need hiljem suurteks ja räpasteks valedeks – vähemalt meie peades. Pelgame säärase omaduse nägemist oma laste tulevases emas ning hakkamegi kartma. Sa ei pea olema täiesti avatud, aga ära vähemalt valeta. Pealegi sellest teada saades võime sind üllatada omakorda mõne naljaga, mis tükiks ajaks nutma paneb.

Millal ma musi saan? Võid pidada mind hulluks, kuid kardame ka seda, kui meid suudled. Ära saa valesti aru, kindlasti tahame selleni jõuda. Samas, kui suudled meid juba veerand tunni jooksul alates kohtamisest, ei ole see „äge, crazy! ja nii meeletu“, pigem hullude päevade odavaim pakkumine. Tahad lugupidamist, suudle pigem põsele.

Ärireisid. Mehega reisile minekus pole midagi halba – juhul, kui teil on suhe! Pole mõtet müüa ideed, et paarinädalase tutvuse tulemusena mehega reisima minek pole tehing. Võid korrata kümneid kordi (enese veenmiseks), et „mitte midagi ei toimunud“. Toimus küll – kadusid suhte kandidaatide nimekirjast. Jäta need reisid „äri“-naistele.

Mul on sulle jälle kingitus! Suhtlemise alguses on ohtlik mehele liiga palju kingitusi teha. Mõtleme siis: „miks ta seda teeb?“, „kas tal pole muud pakkuda?“. Kahtleme su väärtuses, kardame, et tahad meid „ära osta“ ja süttibki lambike „klammerduja-oht“. Ole ise kingitus ja lase meil selle saamiseks luuletusi lugeda ja kukerpalle teha.

Mul on ilge kass! Ei, probleemiks pole see, kui armastad koduloomi. Küll aga peletab meid eemale depressioon, kurtmine, halamine, enesehaletsemine, kaastunde mangumine, ebastabiilsus ja nutmine. Kui su emotsionaalne pagas ületab kõik normid ja vajab eraldi tolli-deklaratsiooni, siis pigem varja seda suhtlemise alguses ning püüa keskenduda heale.

Filtreerimata mõtted. Peas olevad mõtted ei tohi suust välja kukkuda nagu kommid kommiautomaadist. Kui mõtled „otsin endale tulevast abikaasat ja laste isa“, ära ütle seda välja, põgeneme (auto)kummivilinal. Samamoodi võiksime sulle öelda „Soovime ainult seksida ja muu osas vaatame“. Suhtlemise alguses ole mängulisem ja ära kõike jaga.

Ostunimekiri välja, hopp! Kui suhtlemise alguses eeldad, et mees alati kõige eest maksab ning seda otseselt nõuad, hakkame kartma. Eeldame, et järgmiseks tahad juba kallimaid asju ja seostame oma peas sinuga meeletud hoolduskulud. Jää parem arve saabudes naiselikult käekotis sorima, kuni ise maksame. Siis näeme vähemalt tahet :).

 „In a relationship“. Haarame palderjani järele, kui teed peale paarinädalast tutvust kaalukaid muutusi oma FB kontol. Mehed on ärevaks muutunud isegi selle peale, kui su „Single“ lihtsalt ära kaob. Kui sinna tekib midagi muud, näeme vaimusilmas õudusega rippmenüü järgmisi valikuid. On turvalisem lasta meil need muutused enne sind teha.

Trips-traps-trull. Hakkame kartma sinuga tõsisemat suhet, kui oled kolm korda järjest vaba, kui me sind kuskile kutsume. Kui küsime „mis teed?“ ja vastad tavaliselt „mitte midagi?“ või „millal sul aega on?“ ja vastad „alati“, on asjad pahasti. Ära ütle, et sulle kõik ajad sobivad ja ole veidikenegi kättesaamatum. Muidu on kriips peal :).

Ma ei julgenud seda lootagi! Nii ütlevad tegelikult paljud mehed oma sõpradele olles täiesti aus ja rääkides esimese kohtamise seksist. Võid seda julgelt pidada püsisuhte võimaluste potist alla laskmiseks. Kui suhet tahad, ära seksi esimesel kohtamisel, ükskõik, mida sulle lubame või räägime. See on lihtsalt sinu jaoks väga bad business.

Telefonivalve. Vahel vastab naine telefonile peale esimest kutsumist, helistab alati kohe tagasi, saadab sõnumid sekundiga vastu jne. Ära helista ise mehele, helista tagasi hiljem või järgmisel päeval, ära vasta sõnumitele (või tee seda suvalisel ajal hiljem). Kui meil huvi on, helistame sulle veel ja veel. Telefonivalves olek seostub alati meeleheitega. 

Ma olen hullult hea. Võid kindel olla, et hakkame sinu väärtuses kahtlema, kui ennast pidevalt kiidad. Nii rääkides jätad mulje, et sa pole isegi kõiges selles väga kindel ning pead seda enesele pidevalt korrutama. Meile meeldivad selles osas pigem tagasihoidlikud tüdrukud ning pealegi mõnest asjast võiks lasta meil ju ka ise aru saada :).

Meisterdetektiiv Loca. Mitu meest on tunnistanud, et loobuvad värske tutvuse puhul isegi seksist ja pagevad, kui näevad naises „loca-bitch“-i kalduvusi. See tähendab, et kontrollid meid telefoni teel, uurid kogu päevaplaani ning püüad palavikuliselt teada saada, kellega veel suhtleme. Ära kiusa liiga vara! Kui muud moodi ei saa, mine uurijaks.

Romeo ja Julia. Naistel saabub „õige aeg“ tunnetest rääkimiseks tavaliselt kordades varem kui meestel. Rääkides meile liiga vara, kuidas meid südamest armastad ning oled valmis kõik ühise tuleviku nimel ohverdama, soovimegi, et kõik kulgeks nagu „Romeo ja Julia“-s. Räägi selles alles siis, kui oleme ise natukegi oma tundeid avaldanud.

Mis teed, kallis? … hökk… Kui saame sult peoöödel järjekindlalt juua täis peaga tehtud kõnesid või pudikeeles sõnumeid, on see halb suhte arendamise strateegia. Meie sõnaraamatus on selle koha peal tavaliselt: „Tüdruk, kes sobib seksi jaoks. Ainult.“. Kui pidevalt jood, anna telefon sõbrannale või – täiesti crazy mõte – ära joo nii  palju.

Millal siis pisiperet on oodata? Mitmed naised on suutnud esitleda lihtsalt tuttavat meest suhte varajases alguses oma lähedastele, perekonnale või sugulastele. Meis tekib põgenemise vajadus, kui näeme, kuidas koos abilistega meie perekonnanime mõttes oma eesnime taha keevitada püüad. Pea sellega lihtsalt hoogu – sageli pelgame taolisi asju.

Ebavõrdsuse vastu. Läheme hulluks, kui tajume, et püüad käituda meiega ebavõrdselt. Näiteks keelad meil suhelda teiste naistega ning toksid ise vaikselt mingitele kuttidele SMS-e. Vabaduse kaotus on meile niigi traumeeriv, ära tee seda raskemaks. Jälgi, et ka ise kõiki oma suhtlemise reegleid järgiksid.

Krt, mida &#“%%@! Kuigi sulle võib tunduda, et ropendamine lähendab sind kuidagi meestele, siis tegelikult see nii pole. Pelgame labase käitumise ja ebaviisaka keelekasutusega naisi. Kui sa jaurad ropusti nagu purjus meremees, siis arvesta, et sarnasused tõmbuvad ning mine ankurda parem mõni taoline „kompu“ ära.

Preili Plaan. Kardame tõsiselt seda, kui meie eest on asjad ära otsustatud ning saame lihtsalt osaks sinu tehtud plaanidest. Tunneme, nagu oleksime vangi särgis ja nime asemel vaid number, mille alusel meid kutsutakse. Ära kiirusta meie eest asjade otsustamisega ning vähemalt jäta mulje, et saame oma vaba aja ja elu saatust valida.

Ma teen sust inimese, ahv! Kui püüad meid teistsuguseks muuta ning kasutad selleks „jõudu“, siis loobume kas või taevalikust seksist ja veedame  aega pigem oma preili Pihu seltskonnas. Mehed muutuvad, kuid ainult iseenda soovil ning reeglina mitte suhte alguses. Palun ära kunagi ürita meid kohe muuta, kui tahad oma ahvikest veel näha.

Lõdvestumine. Ära ole nagu need pikamaa jooksjatest neegrid, kes valearvestuse tõttu eelviimase ringi lõpuks juubeldades „kojutoodud“ võitu tähistavad. Üks ring on veel! Suhtlemise alguses on oluline, et sa ennast lõdvaks ei laseks ja suudaksid kogu aeg heaga üllatada. Kõik väiksemadki märgid lõdvaks laskmisest hirmutavad meid täielikult ära.

Tujuloto. Kardame tõeliselt naisi, kelle meeleolu on täiesti ettearvamatu (nagu enamikul naistest :)). Tegelikult vähemalt püüa mitte hulluda ja meid terve emotsionaalse skaala ulatuses üllatustega kostitada. Meile meeldivad lõbusad, seksikad, lahedad ja õnnelikud naised. Ole palun selline… vähemalt alguses :).

 

Kõik eelnev ei tähenda, et „mehed on paremad kui naised“ või „meie saame valida“. Ei ole ja ei saa. Samas ära lihtsalt pane ennast halvemasse olukorda, kuna me võime olla vahel tõeliselt arad.

 

 

Villu