Villu Parvet: hea mehe nimel tegutse juba täna

Vaatasime just läbi terve hunniku naisteajakirjade soovitusi sellest, kuidas endale hea mees leida ning selle abil ideaalsesse unistusse siseneda. Peale rohkeid südamliku naeru, kleepuva magusa üledoosi ja WTF-hüüete pause jäime väga mõtlikuks. Paljud asjad tegelikult ei tööta ning võib-olla olen ka ise olnud liiga lihtsameelne, jättes vahel välja selle, mis tundub ilmselge. Siin on mõned mõtted otse meeste peadest, mis on meie meelest üldse eelduseks, et sa hea mehe „rajalt maha võtaksid“.

Vaatasime just läbi terve hunniku naisteajakirjade soovitusi sellest, kuidas endale hea mees leida ning selle abil ideaalsesse unistusse siseneda. Peale rohkeid südamliku naeru, kleepuva magusa üledoosi ja WTF-hüüete pause jäime väga mõtlikuks. Paljud asjad tegelikult ei tööta ning võib-olla olen ka ise olnud liiga lihtsameelne, jättes vahel välja selle, mis tundub ilmselge. Siin on mõned mõtted otse meeste peadest, mis on meie meelest üldse eelduseks, et sa hea mehe „rajalt maha võtak-sid“.

Keegi meist ei ole päästerõngaks uppujale. Mitte ükski mees ei päästa sind, kui su elu pole korras. Samuti ei päästa sind tegelikult mitte ükski suhe. Sa võid elada aastaid unistuses, et suhtesse sisenedes kõik muutub ja sind ootavad romantilised restoranid, roosid ja idülliline pereelu. Seda ei juhtu. Sa pead saavutama muutused oma elus enne, kui suhtesse sisened, ja siis on sellel vähemalt mingi tulevikulootus. Kui hea või õilis mees ka poleks, ei taha ta olla naise päästerõngaks.

Kui sa pole iseseisev, siis oled tegelikult sõltuv. Sa ei saa mitte kunagi mehega võrdsetel alustel suhtesse siseneda, kui sa oma raha-asjadega hakkama ei saa. Materiaalne sõltuvus suhtes on kõige lihtsam sõltuvuse tüüp ja me saame sellest kohe aru. Sa võid rääkida ükskõik mida, kuid ka kõige lollim meist tunneb kullakaevaja ohu juba kilomeetrite kauguselt ära. Sa pead leidma oma tuluallikad, ükskõik kui raske see pole, enne kui hakkad kohtamas käima normaalse mehe kandidaatidega.

Sa ei pea üldse nii palju rabelema. Paljud naisteajakirjad valavad su üle miljoni nõuandega välimuse osas. Sa ei pea tegelikult hulluks minema. Kõige olulisem on see, et sa oleksid hoolitsetud, teeksid süsteemselt trenni ja ei sööks ennast paksuks. Kui sul pole mingit geneetilist probleemi, siis on see valikute küsimus. Jälgi oma toitumist ja käi näiteks jooksmas – see muutus ei maksa midagi ja saame sellest kohe aru. Ühekordsed supermeigid ei müü suhtesse saamisel – vaja on olla pidevalt loomulikult kena.

Õnnelik eluhoiak ei ole lihtsalt naeratus. Sul pole võimalik jätta õnneliku enesekindla naise muljet. See on läbinähtav ning muudab meid ettevaatlikuks. Pealegi suudavad mitmed naised, kes tegelikult oma eluga rahul ei ole, seda enam-vähem usutavalt välja mängida ainult täis peaga. See on veel hullem. Kui sa oma eluga rahul pole, siis lõpeta meeste jahtimine ja tegele tegelike probleemidega. Mõtle, kuidas viia oma elu töö, tervise, trenni ja isikliku arengu mõttes järgmisele tasemele.

Ära proovi lahendada kõike korraga. Raske on olla heas vormis, kui materiaalsed probleemid vaevavad, pole võimalik raha teenida, kui suhted on segi jne. Võta aeg maha ja lõpeta probleemide võimendamine! Vaata iga eluvaldkond eraldi ja ära proovi leida kohest lahendust kõigele. Vali, milles oled kõige tugevam (töö, trenn, lähedussuhted või isiklik areng) ja „tee see korda“. Sea eesmärgid ja broneeri sellega tegelemiseks ajad ette raudkindlalt. Alles siis, kui näed edasiliikumist, võta ette järgmine osa oma elust.

Põgenemiskatsed ja elupõletamine. Sa ei saa kunagi vabaks, et normaalseid suhteid luua, kui sa järjekindlalt oma elu raiskad. Raiskamine koosneb tavaliselt kahest osast: masendavast tööst ja joomisest. Kui sa teed tööd, mida suudaks teha ka 10-aastane laps, siis tule sellelt päevapealt ära – enne ei muutu midagi. Kui tarbid alkoholi liiga palju, siis arvesta, et see välistab igasuguse arengu, mis on omakorda eelduseks normaalse mehe leidmisele. Alkohol tõmbab su alla ja unusta kõik vabandused, mida endale sellest räägid.

Sa muutud oma sõbrannade sarnaseks. Mitmed naised on vahel head meest kohates teinud kriitilisi märkusi oma sõbrannade kohta ning rääkinud, kui „masendavat“ elu need elavad. Kui nii räägid, võid rahulikult öelda samu asju ka enda kohta. Näeme sind alati koos taust-süsteemiga ja kõige tähtsamaks osaks sellest on inimesed, kellega pidevalt suhtled. Sa saad kohe lihtsalt oma elu sõbra-listist ära kustutada mitmed tegelased, kelle puhul tead, et sa ei taha muutuda nende sarnaseks. Ära solva neid, lihtsalt ignoreeri.

Lõpeta see meeletu vihkamine. Kui sul on olnud elus asju, mille pärast pahane olla, siis lepi nendega või tee vähemalt vaherahu. Sa ei suuda jätta ühelegi mehele hea partneri muljet, kui pidevalt kedagi või midagi vihkad. Andestamisel ja leppimisel on suur jõud ning sellest on kümneid kordi rohkem kasu sulle endale, kui sulle haiget teinud inimestele. Armasta ennast rohkem ja tee endale teene, et lepid juba täna ära oma ekside, sõbrannade või kellega iganes, kelle vihkamine sind pidevalt kulutab.

Hakka raamatuid lugema. Võib tunduda väga lihtne, aga just selle abil õpid tunduvalt rohkem kui sõbrannadega lihtsalt tühja juttu ajades, televiisorit vaadates või FB-s istudes. See muudab sind juba esimeste nädalate jooksul ja ära sa hakka ütlema, et sul pole aega! Kui endale nii valetad, siis on sul tõsisemad probleemid ja peaksid esmalt nendega tegelema. See on puhas valikute küsimus ja ära unusta, et üks korralik jooming koos sellele järgneva pohmellis tiksumisega tähendab ajas juba mitut raamatut!

Jälgi ausalt oma päevaplaani. Tee seda näiteks eilse ja üle-eilse kohta. Vaata, mida sa täpselt tegid ja pane oma tegevused kirja – see võtab mõne minuti. Seejärel pane iga tegevuse järele hinne 1-10 ja kirjuta, kas see parandas su materiaalsust, kvaliteetsuhteid, isiklikku arengut või tervist ja välimust. Ülisageli istuvad inimesed lihtsalt oma aega surnuks või teevad asju, mis ei arenda üldse (peod, FB, hängimine). Ole enda vastu aus ja lase see valu endasse – enne ei muutu midagi, kui saad aru, kuhu see välja viib.

Lõpeta täiesti mõttetud suhted. Kui mees sinu vastu ise huvi ei tunne ja saad kokku ainult temale sobivatel tingimustel, siis kasutame sind ära, sest sa lased sellel juhtuda. Sinu tuttavate meeste hulgas võib kindlasti olla kutte, kellel lased ennast ära kasutada. Arvesta, et iga järgmine kontakt nendega viib su kaugemale normaalsest ja tasakaalus elust, milles leiaksid endale hea mehe. Ja ära vihastu nende meeste peale (nad võtsid sealt, kus neile anti), lihtsalt ütle endale, et väärid paremat ja katkesta need suhted.

Hakka jälgima oma mõtteid. Kõik su otsused ja nende läbi ka tegevused saavad tegelikult alguse sellest, kuidas sa mõtled. Uskumatult paljud inimesed ei suuda seda jälgida ning seetõttu nende elu „kulgebki“ suunas, mida nad tegelikult ei soovi. Iga kord, kui avastad ennast mõtlemast asjadele, mida sa niikuinii mõistlikel tingimustel muuta ei saa (kasv, nägu, vanemad, vanus, minevik jne), siis ütle endale „Stop!“ ja alusta kohe millegi kasuliku tegemist (trenn, lugemine, endast targema inimesega vestlemine). 

Õpi väärtustama iga oma minutit. Tekita olukord, kus sul on alati midagi kasulikku ja arendavat teha. Näiteks käid iga päev trennis, õpid iseseisvalt mitu tundi, tegeled parema töö otsimisega ja selleks kontaktide loomisega, loed kasulikku kirjandust, kohtud inimestega, kellelt sul on midagi õppida, jne –  siis on sul iga minut oluline. Sa ei saagi oma aega raisata teisejärguliste meeste jahtimisele, kahtlastele pidudele või lihtsalt jutustamisele. See muudab su elu suurel määral juba esimese nädala jooksul.

Alusta nende asjadega kohe. Väga sageli on võimalik välja mõelda mingi põhjus, miks see kõik on õige, aga sellega ei saa ikkagi kohe alustada. Ütlen ausalt, et tegelikult on praktiliselt kõik nendest vabandustest täielik jama ja tegelikkuse eitus. Väga sageli ei ole sul midagi kaotada ja mida hullem on sul momendil, seda suurem on ka tõus. Alusta sellega juba täna. Sinu aeg on sinu enda oma! Kokteil on sama kallis kui e-raamat :) Sul on alati võimalik saada parem töökoht, kui tegelikult püüad!

Õnn ja head mehed saavad su kätte. Kui oled enda elus asju muutnud ehk tegelikult loonud endale tõsiseltvõetava elu, siis ei pea sa lootma jääma kosmeetilistele muudatustele või õigel ajal naeratamisele. Su silmades on sära ja naeratus on ehtne, sul on heade meestega millestki rääkida ning sa ei pea välja mõtlema vabandusi, miks sul on kiire, sest sul ongi palju tegemist. Läbi sellise muutuse enda juures muudad täielikult meeste suhtumist sinusse ning nende jahtimise asemel saad lasta neil sind jahtida.

 

Enne sisulisi muutusi sinus ja sinu elus on naiivne loota paremat tulevikku ja head meest. Samas on see õnneks sinu kontrolli all ning kui oled enda vastu aus, saad muuta paljusid asju kohe!

Buduaarile Villult

 

Kui tahad rohkem näpunäiteid meestega hakkamasaamiseks, siis loe Villu Parveti raamatut ” Seks, vein ja kutsikad“, mille saad tellida SmartPOSTiga kodulähedasse postkontorisse Buduaari tellimislehelt või osta raamatupoodidest üle Eesti.