Villu Parvet: kuidas armuvalus käituda

Villu Parvet: kuidas armuvalus käituda

Inimesed armuvad vahel ja selles pole midagi imelikku. Naistel on võime teha seda kiiresti ja jäägitult, nii et kõik muu ununeb. Ometi on võimalik oma armastatu eemale peletada väga lihtsasti, kui valesti toimida. Kõik, kes on kunagi armuvalu käes vaevelnud, teavad, kui raske on säilitada kainet mõtlemist, aga just seda tuleb teha.

Inimesed armuvad vahel ja selles pole midagi imelikku. Naistel on võime teha seda kiiresti ja jäägitult, nii et kõik muu ununeb. Ometi on võimalik oma armastatu eemale peletada väga lihtsasti, kui valesti toimida. Kõik, kes on kunagi armuvalu käes vaevelnud, teavad, kui raske on säilitada kainet mõtlemist, aga just seda tuleb teha.

Meeletu sund ja tunded. Tunded muudavad mõtlemist ja seda, mis tundub sulle normaalne ja mõistlik. Ainuüksi su keha biokeemiline koostis on teine ning võid avastada ennast märkamatult tsüklist, milles kontrollid järjest oma printsi FB lehte, enda mailboxi, telefoni ja MSN-i jne. Küsid endalt närviliselt: „Miks ta ühendust ei võta?“, „Mida ma saaksin nüüd teha?“, „Kuidas ma peaksin talle lähenema?“ 

Ühenduse võtmine. Kuigi su soov temaga ühendust võtta on kõikehõlmav ja kustutamatu, tuleb tegutseda täpselt vastupidiselt – mitte ühendust võtta! See võib tunduda sulle üliraske, piinav ja isegi vale. Püüad oma peas endale selgitada, et just siis ta loobub sust ära või leiab endale teise. Ära kuula neid mõtteid. Naised, kellel on õnnestunud oma unistuste meheni jõuda, suudavad säilitada passiivsuse.

Sõnumid. Kui ta sulle FB sõnumi või SMS-i saadab, siis tahaksid seda kohe vaadata ja sellele vastata. Minu soovitus: ära loegi seda kohe! Kannata mõned tunnid ja loe see alles siis läbi. Kuigi sa tahaksid talle viie sekundiga vastuse kirjutada ja kohe oma mailbox-i refresh-ima hakata, kuula mu soovitust: ära vasta samal päeval! Ükskõik, mis on selle sõnumi sisu, vasta järgmisel päeval. See töötab, kuigi tundub väga-väga raske.

Tagasi helistamine. Kuigi leiad enda peas 1001 põhjendust, miks talle helistada, ära tee seda. Kui ta sulle helistab, siis sooviksid vastu võtta peale esimest kutsumist ja temaga õhinal rääkima hakata. Minu soovitus: ära võta vastu! Ära lihtsalt vasta ta kõnele ja vastuseks saada talle sõnum alles 30 minuti või rohkema aja pärast. Selles sõnumis ära hakka armastuskirja kirjutama, vaid küsi lihtsalt: „Mis tahtsid? :)“

FB. Ära kirjuta midagi tema seinale ja ära kommenteeri ta pilte. Ära jäta mitte mingil juhul muljet, et sul pole muud teha, kui iga ta uuendust jälgida ja laik-ida. Keskendu sellele, et oma seinale uusi asju lisada. Kasuta kas või vanu häid pilte, mida sa pole siiani avaldanud, kommenteeri ühisüritusi sõbrannadega ja lisa julgelt mõni magus kommentaar oma kõige atraktiivsemate vallaliste mees-tuttavate seksikatele fotodele. Tegutse FB-s nagu teda polekski olemas.

MSN. Armunud olekus tundub vahel geniaalse ideena unistuste printsi MSN-i kirjalik „täis oksendamine“. See ei tööta üldse. Parem blokeeri ta ja kui aeg-ajalt block-i maha võtad, siis pigem lisa endale kahemõttelisi profiilisõnumeid. Samuti vali näiteks enda pildiks midagi seksikat või küsimusi tekitavat (mingi vinge tsikkel kaugelt pildistatuna, kabriolett, sina mõne tüdrukuga või sina kellegi käega su ümber). Kui ta sinuga vestlema hakkab, tee enne iga vastuse kirjutamist rahulikult veidi teisi tegevusi ja mis ülioluline – välju vestlusest esimesena!

Teised kutid. Just printsilt vastuse ootamise ajal tasub suhelda teiste meestega, ka siis, kui see tundub kõige viimane asi, mida tahaksid teha. Lihtsalt püüa leida häid kutte, kellega kohtamas käia. See mõjub kahel viisil kasulikult: sul on tegevust, mille tulemusena mõtled muule kui temale, ja teiseks pole välistatud, et ta sellest kuidagi teada saab. Mõlemal juhul on see oluliselt parem strateegia kui temalt kohtumist manguda.

Sinu sõbrannad. Kuigi oleksid nüüd valmis tegema mööndusi oma sõbrannadega suhtlemisel ja läheksid parema meelega tema maja ümber luurama, väärtusta oma tagalat. Tehke midagi koos ja anna neile märku, et oled nende jaoks olemas. Ära jäta oma plaane ära, sest „võib-olla“ tahab prints su välja viia. Eralda aeg sõbrannadele mööndusteta ning isegi siis, kui prints ühendust võtab, leia talle lihtsalt uus aeg.

Kindlad päevakavad. Samuti määra kindlalt ära oma trenni ja hobide ajad. Kirjuta need üles või sisesta arvuti ja telefoni kalendritesse. Ükskõik, mis juhtub, ära loobu nendest ega tee järeleandmisi. Arvesta, et printsist unistama kaldud sa eelkõige siis, kui sul on nn „vaba energiat“. Kui sul on kindel fookus, siis on sul endal palju lihtsam. Samuti ära passi kogu aeg telefoni, vaid jäta see rahulikult autosse, garderoobi jne.

Ohtlikud olukorrad. Väldi igal juhul ohtlikke olukordi, millest levinum on juua täis peaga kõnede tegemine. Kui pidutsed, anna telefon sõbranna kätte, jäta kotti või isegi pigem koju. Samuti on viimasel ajal uueks hitiks ka enda täisjoomine ja siis printsile arvuti kaudu pudikeelse jutu edastamine. Kuna purjus olekus võivad sulle ka ülimalt kahjulikud asjad tunduda „hullult head“, väldi seda iga hinna eest. Kõigi võimaluste hävitamiseks piisab ühest sellisest performance-ist.

Kurtmine ja igatsemine. Vahel võib tunduda heaks mõtteks kõik printsiga ja tema endale saamisega seonduv sõbrannadele välja rääkida. Väldi igal juhul sellesse kinni jäämist. Kui hakkad uuesti rääkima oma raskest saatusest selle unistuste mehe südameni jõudmisel, siis pahatihti tegelikult lihtsalt kurdad ning tuletad teda järjest rohkem meelde. Pealegi kaasneb sellega oht, et mõni sõbranna „aitab mõistlikuks muuta“ temaga ise ühenduse võtmise. Koos teetegi geniaalse armastuskirja, mis peaks printsi kindlasti ära close-ima ja lõhkate ennast tegelikult pahaaimamatult oma „a“ – pommiga. 

Seksi mõju. Ära kunagi mine seda teed, et annad oma printsile meeleheitel olekus lihtsat seksi. Kui ta võtab sinuga ühendust hilisel kellaajal ning kõik tema jutus viitab sellele, et ta tahab ruttu-ruttu voodisse, siis arvesta selle tagajärgedega. Selline füüsiline lähedus viib teid emotsionaalselt teineteisest eemale. Sina hakkad teda peale seksi veel rohkem tahtma ja tema välistab seda kindlamini püsisuhte. Oska öelda “ei“ ja tee talle ettepanek sinuga ühendust võtta ikka päevasel ajal. Kuigi kiusatus võib olla suur, võidad, olles kättesaamatu.

Tegelikkuse tunnistamine. Kui su prints ei helista sulle ega tunne sinu vastu huvi, siis kõige sagedamini ei olegi ta sinust eriti huvitatud. Nii lihtne see ongi. Ükskõik, mis ta elus toimuks või kui kiire tal oleks, leiaks ta ikkagi aega sinuga tegeleda, kui ta tegelikult tahaks. See ei tähenda, et sa oleks naisena vähe-atraktiivne. Põhjuseid võib olla miljoneid, aga ka nendesse süüvimine on tegelikult sulle vaid ajaraiskamine.

Kaotuse hirmu rakendamine. Selleks, et olla täiesti veendunud oma printsi huvi puudumises, võid saata talle ühe sõnumi, milles paned ta valiku ette. Näiteks: „Kui minuga veel suhelda tahad, siis homseni viimased võimalused :)“. Mõelgu prints, mis tahab (kas sõidad ära, abiellud või lihtsalt kustutad ta kontakti) – kui tal huvi on, siis ta võtab ühendust. Kui ta seda ei tee, siis palun kanna ta enda huvides kuludesse ja liigu järgmiste printside suunas.

Eneseväärikus ja tulevik. Ära lange emotsioonide ohvriks ja arva, et su prints on kuidagi erandlikult mõtlev ufo, mitte tavaline inimene. Jää truuks oma standarditele ja lõpeta enese piinav alandamine. Suuda olukorrast välja suumida ja näed, et elu plaanis oleks praegusel hetkel selle tüübi järel jooksmine ääretult loll otsus, mis toob kaasa ainult suuremaid kannatusi. Kui aktiivsus ja tunded on sinu poolel ja saad vastu vaid vaikust ja vabandusi, ütle endale: „Väärin palju paremat!“ ja „Head aega, printsi nahas tõhk!“

Kui oled armastuse mõttes „kaine“, võib isegi sulle tunduda, et selles jutus on mingi point. Kui vaevled aga armuvalus, siis ütled „Jah, vahel see on nii, aga praegu on temaga kõik hoopis teistmoodi ja ma tean, et ta tegelikult tahab mind ka jne“. Ma poleks seda lugu kirjutanud, kui poleks kümneid sääraseid jutte kuulnud.

 

 

Buduaarile
Villu Parvet

 

Kui sulle meeldis see lugu, siis loe ka teisi Villu kolumneid või soeta Villu kirjutatud suhete käsiraamat “Seks, vein ja kutsikad”.

Sarnased artiklid