Villu Parvet: kuidas esimesel kohtumisel kõik ära rikkuda

Villu Parvet: kuidas esimesel kohtumisel kõik ära rikkuda

Meil on raske ennast kõrvalt näha. Samuti ei saa me kahjuks mootorsaega meeste päid katki lõigata, et teada saada, mis nende sees toimub. Mitmed naised on esmakohtumisega suutnud eemale peletada väga häid mehi tehes lihtsaid ja uskumatult mõjusaid vigu. Kui tahad neid tulevikus vältida, tasub selliste asjade üle mõelda. Alljärgnev põhineb mitme mehe kogemustel oma elust.

Meil on raske ennast kõrvalt näha. Samuti ei saa me kahjuks mootorsaega meeste päid katki lõigata, et teada saada, mis nende sees toimub. Mitmed naised on esmakohtumisega suutnud eemale peletada väga häid mehi, tehes lihtsaid ja uskumatult mõjusaid vigu. Kui tahad neid tulevikus vältida, tasub selliste asjade üle mõelda. Alljärgnev põhineb mitme mehe kogemustel oma elust.

Enamasti on meil raske enda vigu tunnistada. Kui naine näeb, et mees teda peale esimest kohtumist vältima hakkab, või veel hullem – naise eest oma sõpru ja tuttavaid hoiatab – tasub ennast kriitiliselt kõrvalt vaadata. Näiteks, kui mees peale kohtumist su kõnedele ei vasta ja su FB sõbranimekirjast maha võtab, siis ei juhtu see reeglina sellepärast, et „ta sai aru, et sa oled tema jaoks liiga hea“. Tõenäoliselt on põhjused osaliselt alljärgnevad.

Targutamine. Kui oled lõpetanud tasulise ülikooli ja saanud kõrghariduse, siis see ei tähenda veel, et see mehe õhku ahmima paneks. Kui sa oled lugenud läbi mõned eneseabi raamatud ning oma sõbrannadele psühholoogi mänginud, siis ei tähendada see seda, et peaksid esimesel kohtumisel mehe elutraagika ette võtma. Kuigi teatud ringkondades avaldab tõeliselt muljet see, et sul polegi lisakromosoomi, mille tõttu su mõtlemisvõime pärsitud oleks, ei tasu selle tõestamisega esimesel kohtumisel kohe vaeva näha. Mehed saavad tavaliselt niikuinii aru, kas sa oled tark või mitte ja pikaajalisema suhte puhul pole see reeglina isegi esmatähtis. Oluline on, et sa ei hakkaks palavikuliselt seda tõestada püüdma ja lihtsalt targutama.

Ahnus. Pole probleemi, kui mitmetunnise vestluse käigus mingil hetkel autodest rääkides küsid, mis autoga mees sõidab, aga sellest alustada? Suhteliselt kahtlane. Vahel tunneb mees ennast lihtsalt sama kurvalt, kui kibestunud liikluspolitseiniku küüsis. „Mis auto sul muidu on?“, „Kus sa elad?“, „Mis tööd sa teed või on sul oma firma?“. Samahästi võiksid lihtsalt öelda, et sul on raha vaja. Kindlasti õnnestuks osade meestega mingi kokkulepe teha, kuid enamasti sooviksid nad siis vastu seksi. Esimesel kohtumisel ei ole kasulik jätta näljase kullakaevaja muljet.

Ülbus. Enamasti ei ole üldse väga erutav, kui naine arvab, et ta on kahekümnendate alguseks elus kõik saavutanud ning selle tõttu on tal otstarbekas teistele ülevalt alla vaadata. Samuti ei ole üldse seksikas kohe keskenduda sellele, et „mees liiga ülbeks ei läheks“. Ei tööta see, kui sa kohtumise ajal oma sõbrannadega aktiivselt sõnumeid vahetad ning räägid sellest, et sa tunned seda ja teist ägedat kutti või välismaa vanameest. Ausõna, see mehi ei huvita, parimal juhul jätad nii lihtsalt veerandea kriisis vaevlaeva tüdruku mulje.

Litsakus. Samuti tasub vältida litsakust, kui sa ei taha sellist muljet jätta. Kui sa paned ennast riidesse nagu ühendriikide retrofilmi naispolitseinik, kes prostituudiks kehastub, siis saad ka vastavat suhtumist. Ei ole väga imelik, kui mees seetõttu konkreetseks muutub ning sulle sellesuunalisi ettepanekuid teeb. Kõik õige ja loogiline. „Eriti hea“ on, kui ilmud nii kuskile päeva ajal. Samuti ei tööta see, kui sa enne kohtumist ennast täis jood. Mitmel mehel on olnud kogemusi, kus naine on esimesel kohtumisel silmnähtavalt joonud – see ei ole väga erutav.

Igavus. Teine äärmus on see, kui ilmud välja sellises riietuses ja hoiakuga, nagu oleks terve su perekond sinu silme all ära surnud ning läheksid kohe peale kohtumist neid matma. Esiteks ei toimi juba see, kui sa valid riideid sellepärast, et teistele naistele muljet avaldada – mehed ei saa sellest enamasti aru. Selga tasub panna midagi sellist, mis on lihtsalt ilus, mugav ja piisavalt seksikas. Samuti võiks esimene kohtumine kulgeda enam-vähem rõõmsas meeleolus, mitte nii, et keevitad meest oma pilguga ja lihtsalt vaikid. Alati ei pea rääkima väga tõsistel teemadel, vahel võib ennast veidi vabamalt tunda.

Ehedus. Tegelikult ei ole vaja üldse nii palju esineda ning mingit rolli kehastada püüda. Ei ole tähtis, et tohutult muljet avaldaksid. Samuti meeldib meestele, kui sa neid kuulad ning vahel isegi midagi positiivset ütled. Ei ole üldse halb, kui sa mingi normaalse ja loomuliku nalja teed, võib-olla mitte päris stiilis „Eestlane, venelane ja sakslane…“. Igal juhul oleks see aga ka parem, kui katse jätta endast võrreldes oma loomuliku olekuga hoopis teistsugust muljet.

Hullumeelsus. Ma ei räägi võib-olla kõigi meeste eest, kuid reeglina ei meeldi meestele ka see, kui naine esimesel kohtumisel hullub. Võib-olla oled kuskilt lugenud, et meestele meeldib spontaansus – aga see on tegelikult kahe otsaga asi. Näiteks ei tasu sõbrannadega koos hüsteeriliselt naerda, mingi taksojuhi või ettekandja peale karjuma hakata, mehele kätt püksi ajada või enesekontrolli kaotades põgeneda, kui mees kallistada üritab. Kui sul tegelikult probleemi pole, siis tasub jääda enam-vähem ühiskondlikult talutavate normide piiresse. Vähemalt alguses.

Eelnevast ei tasu muidugi teha liiga äärmuslikke järeldusi, samuti ei ole loo mõte see, et mehed on paremad. Ei ole. Enamasti oleme me veel palju hullemad, aga lihtsalt ise arvame, et kõik toimib super-hästi. Paljud mehed teevad mitmeid ülaltoodud vigadest ning suudavad neid kombineerida kohati lausa uskumatul viisil. 

Ükskord – kui ma arvasin, et esimesel kohtumisel kõik toimib – hakkas mu vestluspartner lihtsalt nutma. Samuti on naised nii minule kui mu sõpradele öelnud, et lähevad WC-sse, aga need on asunud vist mingis teises riigis, sest nad pole siiani tagasi tulnud (NB! M. ja K., kui ära tunnete, võite vähemalt nüüd öelda, et kõik on korras). Pole üldsegi ime, et mõne mehe spontaanse idee tagajärjel kutsutakse politsei ja romantik veedab ülejäänud osa õhtust betoonil. Väiksematest vigadest ei hakka ma rääkimagi – hüppame meestena lihtsalt ühelt vealt teisele nagu nupud lauamängus.

 

 

Villu