Villu Parvet: kuidas esimesel kohtumisel meest mõista

Villu Parvet: kuidas esimesel kohtumisel meest mõista

Esimesel kohtumisel saab teha mehe kohta palju rohkem järeldusi kui võiks arvata. Tihti tundub, et naised tulevad kohtumisele roosade prillidega ja luubiga ning vaatavad lihtsalt paljust mööda või suumivad jällegi mõnda pisiasja kahetsusväärselt sisse. Mehi tasub näha sellisena, nagu nad on…

Esimesel kohtumisel saab teha mehe kohta palju rohkem järeldusi kui võiks arvata. Tihti tundub, et naised tulevad kohtumisele roosade prillidega ja luubiga ning vaatavad lihtsalt paljust mööda või suumivad jällegi mõnda pisiasja kahetsusväärselt sisse. Mehi tasub näha sellisena, nagu nad on…

On naiivne arvata, et mehed on tegelikkuses palju paremad või halvemad kui esimesel kohtumisel. Me ei suuda reeglina väga palju oma olemust varjata ning liiga kavalalt mängida. Ei tasu üle mõelda ning asju keerukaks teha. Elus on paljud asjad lihtsamad – järgnevalt mõned järeldused, mida mehed ise vahel tunnistavad ja vahel ei tunnista.

Ma olen muidu väga kõva tegija... Mehe tegelik positsioon erinevates eluvaldkondades on enamasti pöördvõrdeline sellega, kui palju ta sellest räägib. See tähendab, et mida rohkem mees räägib sellest, kui mõjuvõimas ta on, seda lootusetum on tegelikkus. Siinkohal ei ole mõtet püüdagi asju kuidagi keerukamaks mõelda – kui bravuuritseme ja kiitleme sellega, et oleme ülisuured tegijad ning seda juba esimesel kohtumisel, on tegelik olukord nutma panev.

Eelmine tüdruk „koputab uksele“. Kui kipume esimesel kohtumise käigus jutuga juba paaril korral ise eelmise tüdruku teemani jõudma, siis tõenäoliselt „kummitab“ ta meid siiani. Tihti pole me temast tegelikult üle saanud ning mida rohkem jutu sees kordame, et ta meile midagi ei tähenda, seda kurvem on tegelikult olukord sinu jaoks. Oleme selles osas vahel väga läbinähtavad ning siis tasub sul tõsiselt kaaluda, kas viitsid võtta Dr. Plaastri rolli või leiad parem mehe, kelle meel on minevikust vabam.

Ah, millest sa rääkisidki? Kui me sind ei kuula, siis pole lootustki, et me oleksime sinu vastu tulevikus väga viisakad ja osavõtlikud. Kui me ei suuda isegi esimesel kohtumisel tähelepanu teeselda, siis on selge märk huvi puudumisest. Veidi parem on olukord siis, kui kuulame sind ülipüüdlikult nagu üks suur kõrv ning noogutame kaasa sellele, mida räägid. Siis suudad meil vähemalt mingigi närvi liikuma panna.

Ma muide kavatsen maailma vallutada. See, kui palju mehed alguses tööst räägivad, on väga iseloomulik nende hilisemale käitumisele. Kui mees on suutnud tööalaselt midagi arvestatavat korda saata, siis on ta reeglina tagasihoidlik. Ometi paljud peavad vajalikuks esimesel kohtumisel täpselt selgitada, millised on nende töösaavutused ning tulevikuplaanid. Kui mehe jutt on nagu haigutama ajav Powerpoint-i presentatsioon sellest, kuidas maailma vallutada ning ta selle sulle slaidi haaval ette kannab, otsi võimalust põgenemiseks.

Mul on silmi vaid sinu jaoks… ja tema jne. Väga palju on võimalik välja lugeda sellest, kuidas jälgime teisi naisi kohtumise ajal sinuga. Samuti siis, kui hetkeks eemale lähed. Kui meie silmad löövad särama iga ruumi siseneva naise peale nagu näljasel ahvil, kes banaani märkab, on olukord kurb. Siis ei tasu meie juttu uskuda, see on odav. Keera volüüm nulli ja vaata käitumist ning kehakeelt. Kui meie ila jookseb teisi naisi nähes, ära mine kaasa romantilise lüürikaga, mis meie suust tuleb.

Raha on mu lemmikteema. Kui mehele meeldib meeletult rahast rääkida ning ta ise sellest korduvalt juttu teeb, siis on reeglina seis halb. Selline mees on kas rahaliselt suhteliselt kehvas olukorras ning teeb viimaseid ponnistusi välja näitamaks võltsi rikkust või ongi kogu ta elu raha teenimisest juhitud. Positiivne on see, et saad lasta mõlemal juhul endale midagi välja teha, kuid pikaajalise suhte kandidaatidena on sellised mehed reeglina päris kurnavad.

Väga populaarne poiss… Siis, kui mees hakkab sulle ise aktiivselt tõestama, kui populaarne ta naiste hulgas on, tasub võtta seda väga rahulikult ja ettevaatlikult. Enamasti ta soovib ennast selles veenda ning lihtsalt „hinda kruvida“. Säärase jutuga kaasa minnes võidki avastada, et ta hakkab kuidagi erilisena tunduma. Tule maapeale ja näe meest sellisena, nagu ta tegelikult on. Tõeliselt populaarsetel ja tahetud meestel pole tavaliselt vaja nii labast juttu rääkida.

Nuuks, ma olen nii üksik… Kui mees on esimesel kohtumisel väga kurb ja depressiivne ning näib, et ta võib kohe nutma hakata, siis ei ole alati põhjust pidada seda ajutiseks. Osad mehed ongi pidevalt virilad ning seetõttu pole mõtet olukorda ilustada. Sellise mehe kõrval hakkab ka sinu elu varsti tunduma küllaltki mustvalge nutuloona, seega lihtsalt arvesta sellega. Enamasti peaks mees vähemalt alguses püüdma veidi rõõmsamates toonides suhelda.

Vastus on…tõde… Kõige lihtsam, mida saad esimesel kohtumisel teha, on püüda välja selgitada, kui palju mees sulle valetab ehk kui aus ta tegelikult on. Saad küsida selle kohta, mida ta peab oma tugevusteks ning mille üle ta tegelikult uhke ei ole. On küllaltki lihtne aru saada, kas ta suudab kirjeldada ka oma vigu, mitte häbeneda ebaõnnestumisi ning hinnata ennast erapooletult. Siiras suhtumine ja ausad vastused on olulisem kui väline sära.

Ülemängijad on ohtlikud… Kui mees sulle pidevalt ainult komplimente teeb ning ülima aktiivsusega kuulab, siis mängib ta suure tõenäosusega üle. Võid ta rütmi segi ajada lihtsa küsimusega, paludes tal selgitada, miks ta nii teeb. Mida lähemale jõuad inimese sisemusele, seda lihtsam on sul edasise suhtlemise osas otsustada. Kuigi komplimente saada on meeldiv, hinda ikka ennast piisavalt kõrgelt, et mängudega mitte kaasa minna.

Su sisetunne ei eksi… Naistele on antud sisetunne, mis paraku reeglina ei valeta. Enamasti saad juba esimese kümne minuti jooksul aru, milline inimene on. Kui sa näed kohe, et temast ei saa iialgi meest, keda sa tõsiselt võtaksid, siis saadki võtta kohtumist meelelahutusliku vahepalana oma elus. Ära anna liigset lootust ja lase kutil ennast lihtsalt välja elada, seda on vahel päris naljakas vaadata ning hiljem meenutada.

Ära üle analüüsi… Kui normaalne hea mees sinuga kohtuma tuleb, siis on ta pigem rõõmus, heatujuline ja käitub vabamalt. Selles pole midagi paha. Tunnistan täiesti ausalt, et enamasti kohtumisele tulles ei tea me üldse, mis sellest kõigest välja võib tulla ning ootame ka sinult pigem lõbusat ja vaba suhtumist. Ära hakka iga meie silmavaadet, liigutust ja väljaöeldud nalja üle-tõlgendama. Hinda seda, kui suudame „vabakäigul“ loomulikud olla, järelikult on meil siis sinuga koos hea.

Püüa näha kavatsust. Head mehed ei ole tavaliselt meeletud mängurid ja vahel võib meie teatav käpardlikus ollagi tingitud sellest, et püüame lihtsalt võimalikult hästi käituda. Püüa näha sõnade taha ning aru saada meie kavatsustest. Pole ka paha, kui seda otse küsid. Vaata, kuidas vastame ning käitume. Vahel ei olegi meil kurja skeemi ning me ei mängi üle. Kui püüame viisakad olla ja hoolida, siis võibki selle taga olla kavatsus näidata, kuidas meile muljet avaldad. Ära vähemalt seda välista :).

Villu