Villu Parvet: kuidas mehe eksidega hakkama saada

Paraku on mehed ja naised ikka vahel väga erinevad. Eriti selles osas, mis puudutab eelmisi partnereid. Kui naised soovivad tihti, et avalikkusele jääks mulje, et nende „number“ on võimalikult väike ning möödunud minevikusuhted tõsisemad, siis meestel on vahel täitsa vastupidi. Samuti võivad asjad seoses mehe „numbriga“ ning sellega seotud eks-naistega muutuda päris häirivaks.

Paraku on mehed ja naised ikka vahel väga erinevad. Eriti selles osas, mis puudutab eelmisi partnereid. Kui naised soovivad tihti, et avalikkusele jääks mulje, et nende „number“ on võimalikult väike ning möödunud minevikusuhted tõsisemad, siis meestel on vahel täitsa vastupidi. Samuti võivad asjad seoses mehe „numbriga“ ning sellega seotud eks-naistega muutuda päris häirivaks.

 

Kuidas suhtuda mehe „numbrisse?

Mehed ootavad enamasti, et sinu „number“ oleks võimalikult pisike ja sina selline ilus ihaldusväärne, kättesaamatu ja rikkumata naine. Iseenda numbri osas on meestel aga tihti hoopis teine suhtumine. Tihti seostame suuremat numbrit suurema jõu, saavutusvõime ja edukusega. Enamik mehi ei häbene tegelikult seda, et on enne sind „pisut palju ringi vaadanud“. Sellega seoses on tihti mõistlik kergelt üllatuda, kui mees oma numbri sulle välja ütleb ja tõdeda, et see on „suur“. Isegi siis, kui see tegelikult nii väga suur ei ole. See mehhaanika toimib meeste puhul ka teistes küsimustes hästi – nagu sa kindlasti isegi tead.

 

Kuidas eksidesse suhtuda?

Kui sul on suhtes mehega tõsised kavatsused, siis loomulikult tekib sinus huvi ka tema eelmiste partnerite vastu. Arvesta aga seda, et tõde ei ole alati väga roosiline. Kohati on see täiesti vastikult räpane ja oksele ajav. Muidugi, kui sa väga tõsiselt tahad, siis võid mehelt nõuda täielikku ausust ning seejärel pinnida temalt infot ta eelmiste partnerite kohta. Ära unusta aga seda, et on paljude üksikasjade kuulmine ausalt, eriti kui see puudutab mehe seksuaalvahekordi tema eksidega ja eriti siis, kui sa neid naisi tunned või tead, võib olla ebanormaalselt raske. Kohati isegi nii vastik, et sa ei saagi nendest mõtetest üle. Seega, mõtle enne järele, kui mehel detailidesse laskuda lased, praktika näitab, et enamasti on parem seda mitte teha.

 

Ära hakka ennast nendega võrdlema

No loomulikult on see naiivne soovitus, sest sa niikuinii hakkad. See on loomulik ja naiselik. Sellistes võrdlemistes kaotajaks jäämine on aga ülimalt vastik ning seetõttu tasub jällegi enne mõelda, kui sellele väga libedale teele astud. Kui mehelt üldse tema teadaolevate ekside kohta küsid, siis mõjub sulle endale tunduvalt rahustavamalt, kui uurid „Mis meest tema juures häiris?“, „Miks nad lahku läksid või mis mehe meelest tema juures puudu jäi?“ ja  „Miks sina oled parem kui tema?“. Õigesti küsides saad endale palju söödavamaid vastuseid. Kui küsiksid neid küsimusi täpselt vastupidises võtmes, siis on täielik trauma ja pikk (vahel isegi igavene) peavalu garanteeritud.

 

Ära lehvita oma numbriga

Mis puudutab sinu numbrit, siis tasub seda teemat pigem vältida. Mehed on erinevad, kuid valdavalt tundub sinu number neile alati „liiga suur“, isegi kui see on täiesti normaalne. Eriti ebameeldiv on see, et oma numbrist rääkimine võib aktiveerida mehe haiglase uudishimu, mille puhul tal tekib kohe palju uusi küsimusi su ekspartnerite kohta. Sellest rääkimine on enamasti väga ohtlik ning isegi siis, kui mees sind arusaava pilguga noogutades kuulab, võib ta pikemal perioodil selles tõttu meeletult hulluda. Just sinu varasemad füüsilised kontaktid on meestele tohutult palju häirivamad, kui see, et sa olid „kellessegi armunud“ ja „midagi ei toimunud“. Ei tohi valetada, kuid kogu tõe rääkimine võib ka tekitada mehes ületamatuid pingeid. Seega – eriti uue suhte ülesehitamisel – ole selle info jagamisega väga ökonoomne.

 

Oska eristada minevikku, tänast ja tulevikku

Nii nagu sinu minevik – enne kui sa oma praeguse printsiga tuttavaks said – on möödunu, mida ei saa muuta, on see nii ka mehe puhul. Ära jää kinni pidevasse pragamisse selle osas, mis ta varem teinud on, isegi kui ta su sõbranna, ema, õe või tütre kunagi „ära rääkis“. Sõltumata sellest, kui palju sa temaga riidled, ei saa ta seda ka parima tahtmise juures olematuks teha. Selline õiendamine – mis on paraku naistele vahel päris omane – ajab mehi mõnusalt hulluks ning võibki saada selle põhjuseks, et mees hakkab tahtma sinu juurest sagedamini oma sõprade seltskonda ära põgeneda, kus sellist juttu ei kuule. Kui oled juba kord otsustanud selle mehega koos olla – väldi seda teemat. See toimib ilusti, kui mees on lõpetanud oma eksidega suhtlemise, kui pole, siis…

 

Hävita mehe aktiivsed kontaktid

Me võime olla meestena väga leidlikud selle osas, mis puudutab rumalate ettekäänete leidmist suhtlemiseks oma eelmiste partneritega. Isaste isenditena tunneme alati kerget uhkust ja võidujoovastust, kui vaatame nende uusi fotosid või nendega vahel räägime. Võid kindel olla, et seda juhtub nii palju, kui sa lased sellel juhtuda. Ei ole mõtet loota, et olles lihtsalt väga hea, hooliv ja huvitav naine, katkestaks mees oma eksidega ise igasugused kontaktid (eriti kui veel nemad ise peaks ühendust võtma). Kui see sind häirib (ja kui sul on mehega tõsised plaanid, siis sageli häirib), siis tegutse. Mehel pole tavaliselt mitte ühtegi – ja tõsiselt kohe päris mitte ühtegi – head ja mõistlikku põhjust, miks ta peaks oma telefonis hoidma ekside numbreid (kellega tal ühist last ei ole), miks ta peaks neile helistama, nendega FBs jutustama või vahel isegi kohtumas käima. Tee mehega konkreetne vestlus* ja lõpeta selline jama!

 

Viimane õlekõrs – „Me oleme lihtsalt sõbrad“

Kui naine meile vastandub ning me lolli näoga suud maigutama jääme, sest meil polegi ühtegi head põhjust välja tuua, miks nendega suhtlema peaksime, ütleme, et „aga nad on lihtsalt sõbrad“. See on klišee, mis tõlkes tähendab „mul pole häid põhjusi“. Kui teine naine ongi mehe sõber, ei ole ju mingit probleemi, kui sa sellisele kohtamisele ise kaasa lähed, teise naise kontaktid saad, võimalusel temaga sõbruned ja samuti ka ise aktiivsemalt samal viisil oma eksist sõpradega suhtlema hakkad. Imelisel kombel väheneb mehe ind sellisel juhul oma eksidega suhtlemisel oluliselt. Muidugi siis, kui me sinust tegelikult ka hoolime.

 

 * – Konkreetse vestluse valemi ja palju põhjalikuma selgituse sellest teemast leiad muidugi väga populaarseks saanud raamatust „Seks, vein ja kutsikad“. 

 

Villu

PS! Kui sulle meeldis see jutt, siis loe kindlasti ka Villu Parveti uut raamatut “Seks, vein ja kutsikad”, mille saad soetada raamatupoodidest või Statoilist. Uuri raamatu kohta lisaks ka SIIT.