Villu Parvet: kuidas naised häid mehi ära hirmutavad

Villu Parvet: kuidas naised häid mehi ära hirmutavad

Olen paljude meestega rääkinud sellest, et nad on hakanud naist lihtsalt kartma. Mehi ära hirmutada ja eemale peletada on tunduvalt lihtsam kui naised ise vahel arvavad. Kui kipud looma lühiajalisi suhteid ning sul on heade meestega raske paarist kohtumisest kaugemale jõuda, tasub järgneva peale mõelda.

Olen paljude meestega rääkinud sellest, et nad on hakanud naist lihtsalt kartma. Mehi ära hirmutada ja eemale peletada on tunduvalt lihtsam kui naised ise vahel arvavad. Kui kipud looma lühiajalisi suhteid ning sul on heade meestega raske paarist kohtumisest kaugemale jõuda, tasub järgneva peale mõelda.

 

Palju naised arvavad, et kui „konkurents on tihe“, tuleb teha ebainimlikke pingutusi hea mehe endale võitmiseks. Üle-pingutamise käigus tehakse aga vigu, mis jätavad sinust pigem ohtliku mulje. Järgnev põhineb meeste arvamusel, keda on täiesti head naised suutnud kiiresti ära hirmutada. 

 

Appi! Ta tahab kohe ära rõngastada. Mitu naist käituvad heade meestega (või meestega, keda nad peavad heaks) nii, nagu tahaksid iga hinna eest mehe ära rõngastada. Kiiresti jõutakse oma jutuga suhteni ning selleni, kuidas kõik võiks tulevikus olla. Teisel kohtumisel küsib naine näiteks „Mis sa arvad, kuidas meie suhe areneb?“, kolmandal „Kuidas sa oma pulmi oled ette kujutanud? Ma sooviksin ise midagi imelist ja erakordset romantilises soojas kohas…ahh…“. See lööb headel meestel põhja alt ära. Palun ära jäta muljet, et oled mehejahil. Vähemalt mitte enne kui hea mees on sinusse armude jõudnud :).

 

Emotsionaalne koormake või tonnide viisi jama. On normaalne, et iga suhtega kaasneb teise inimese emotsionaalne koorem. Head mehed hakkavad aga ilmselgelt kartma, kui sinuga tuleks „kauba peale“ tonnide viisi traumasid, purunenud suhteid, pettumusi, mahajätmisest tingitud käitumuslikke veidrusi jne. Hoia ennast palun mineviku osas tagasi ja ära jäta muljet, et sinu elu on olnud tunduvalt piinaderohkem kui teistel. Jah, head mehed tunnevad sulle kaasa, kuid ei näe lihtsalt võimalust kogu seda jama „ära seedida“. Hoia ennast tagasi ning keskendu sellele, mis on sul elus pigem hästi läinud. Meestele meeldivad positiivsed naised, kelle elukäik on olnud enam-vähem normaalne, mitte nagu mõnes Freudi haigusloos.

 

Ära varja olulisi fakte. Samas on huvitav, kuidas osad naised on suutnud varjata mõnda väga olulist fakti päris kaua. Näiteks võib hea mees mingil hetkel avastada, et ohoo, tegelikult on temaga kohtumistel käinud preili hoopis ema, või lahutatud abikaasa või arvab mõni teine meest end temaga suhtes olevat. Olulised faktid tasub välja öelda, sest neid ei ole võimalik lõpuni varjata. Meestele meeldib, kui naine ennast puudutava olulise info enesekindlalt ja häbenemata välja ütleb. Väga sageli ongi tekkinud hirm tulenevalt sellest, et säärane info on meheni jõudnud mujalt. Siis hakkab ta paratamatult mõtlema, mis luukered võivad su kapis veel olla. Ära unusta, et ka mehed suudavad üle mõelda! 

 

Hirmutad oma kosmiliste standarditega. See on väga lihtne! Räägid sellest, millist meest sa endale soovid ning tegelikult kirjeldad unistuste printsi, keda ei ole olemas. Mees kuulab seda, kuid mõttes on valmis juba põgenema. Miski ei häiri meid rohkem kui mõistmine, et me ei suudaks naist kunagi õnnelikuks või isegi rahulolevaks teha. Siis mehed pigem ei hakkagi pingutama, sest see oleks ette ebaõnnestumine ja kardame selliseid asju. Samas on kohati naljakas see, et säärase standardite jutuga naised ise on olnud varem suhetes meestega, kes neile nõudmistele ei vasta. See jätab eriti silmakirjaliku mulje ning too hea mees võib hakata „ebaõiglaselt“ arvama, et sa valetad.

 

Veidi paha või lihtsalt litsilik. Ei ole midagi halba selles, kui oled olnud paha tüdruk, kes vahel reegleid rikub ning saab elus seda, mida tahab. Ometi on selge piir paha olemise ja konkreetselt paljude erinevate meestega seksimise vahel. Kui oledki sattunud paljudega vahekorda, siis tee sellest minevikuetapp oma elus, mis läheb nooruse lolluse alla, mitte ära viita sellele igast asendist. Kui su FB kubiseb piltidest, kus ameled erinevate meestega, suhtled pidevalt sõbrannadega, kes ilusa kleidi eest blõukari vastu kingivad, siis on sul lihtsalt väga raske tõestada vastupidist. Ühesõnaga, kui sa oled litsilik ja satud pidevalt heade meeste jaoks „kahtlastesse“ olukordadesse, siis hakkavad nad kartma ning suhtlevadki sinuga vaid seksi tasandil. Ka nii saab :).

 

Räägid põhjalikult oma soovidest. Ei ole midagi halba, kui sa tead, mida tahad. Samas ei tasu esimestel kohtumistel seda väga põhjalikult välja tooma hakata. Häid mehi – nagu ka kõiki mehi – veetlevad sarnasused enda ja kaaslase vahel. Kuula ära, mis on mehe eesmärgid ja kavatsused ning too välja enda eesmärkidest need, mis tunduvad kõige sarnasemad. Loomulikult ei tasu hakata sääraseid eesmärke välja mõtlema, aga tasub keskenduda pigem sarnasustele kui erinevustele. Mitu head meest on tunnistanud, et „see naine lihtsalt tahab teistsuguseid asju“. Sageli on aga tegelikuks probleemiks olnud vaid sinu enneaegne põhjalik kirjeldus oma soovidest.

 

Ära meest kohe jalust maha jookse. Hea mees võib hakata kartma seda, kui ta su liiga ruttu voodisse saab. Ei tasu unustada, et ka head mehed on eelkõige mehed ning kui neil tekib võimalus seksida, siis nad ei pane kätt ette. Mitmed mehed on rääkinud, et naised tunnetavad justkui meeletut konkurentsi ning lihtsalt tirivad nad voodisse suhte edasiviimiseks. See ei tööta ning mitte miski ei kompenseeri väärikuse kaotamist. Mehed austavad seda, kui nad sind kätte ei saa ning premeerid nende pingutusi pigem hellituste ja tõrjumisega kui lihtsalt seksiga. Pole just väga hea algus, kui sind järgmisel hommikul vale nimega kõnetatakse.

 

Sa pole iseseisev. Üheks väga levinud hirmutamise taktikaks on oma sõltuvuse väljanäitamine teistest inimestest ja väliskeskkonnast. Näiteks elab naine koos vanematega, ei saa enesega rahaliselt ise hakkama, on sõltuv kellestki kolmandast (oma endisest mehest, tööandjast vms). Sellisel juhul tunneb hea mees väga suurt ohtu, sest näeb, et see naine ei saa tegelikult elus paljusid asju valida, miks peaks ta siis valima meest. Hea mees hakkab kartma, et ta ei ole väljavalitu vaid lihtsalt järgmine, kelle külge püütakse klammerduda – see paneb kiiresti ära jooksma. Kõige alus on sinu iseseisvumine.

 

Oled turul olnud liiga kaua. Nii nagu kaunis auto, mida müüakse kuid või ilus maja, mille pakkumine on üleval juba aastaid, tekitab see meestes ohtutunde. Mõtleme oma peas, et „midagi ju peab tal viga olema, kui keegi teda siiani ära võtnud pole“. Siinkohal tulebki eristada iseseisvumist, mille puhul sa keskendud pigem oma elule ning ei ole „aktiivselt turul“ palavikulistest pingutustest pidevalt endale meest leida. Mehed saavad sellest aru ja kui hüppad ühest lühiajalisest suhtest teise, on naiivne nimetada seda lihtsalt iseseisvaks saamiseks. Pigem tasuks sul aeg maha võtta ja täielikult enda arendamisele keskenduda.

 

Sellise etenduse eest sa Oscarit ei saa. Siinkohal pean silmas seda, et näitlemisega kaugele ei jõua. Mitmed naised on püüdnud maalida heale mehele just sellise pildi, millist viimane näha sooviks. Nad püüavad jätta iseseisva, asjaliku, hooliva ning korraliku inimese muljet, tegelikult peavad selleks aga paljusid asju varjama ja valetama. See on enamasti liiga läbinähtav. Kõiges, mille puhul sul on eeldusi, tasub tõesti näha ja ka kirjeldada olukorda paremana. Võimenda positiivset, aga ära mõtle seda välja. Algsed eeldused peavad sul olemas olema. Vahel on väga hea, kui mehe nimel ennast paremaks muudad – sageli avaldab see talle muljet.

Buduaarile Villult
PS! Kui vajad abi meestega ümberkäimisel, siis loe kindlasti Villu Parveti raamatut “Seks, vein ja kutsikad”.