Villu Parvet: kuidas teha mehega midagi koos

Villu Parvet: kuidas teha mehega midagi koos

Tihti juhtub see, et lähisuhte partnerid hakkavad koos järjest vähem ühistegevusi tegema. Ometi on just ühistegevuste tegemine sama oluliseks suhte toimimise aluseks nagu usaldus, austus või avatus. Seetõttu tuleb lihtsalt oma mehest kinni haarata ja ta ühistegevustesse kaasata. Tee seda aga targasti…

Tihti juhtub see, et lähisuhte partnerid hakkavad koos järjest vähem ühistegevusi tegema. Ometi on just ühistegevuste tegemine sama oluliseks suhte toimimise aluseks nagu usaldus, austus või avatus. Seetõttu tuleb lihtsalt oma mehest kinni haarata ja ta ühistegevustesse kaasata. Tee seda aga targasti…

Ühistegevused aitavad suhet tugevamaks muuta ning nende käigus õpid oma partneri kohta ka nii mõndagi uut. Meestele ei pruugi ühistegevused olla üldse nii vastikud kui vahel arvatakse. Vaja on lihtsalt suuta neid meile õigesti esitleda. Me ei taha tunda, et keegi on meie elu korraldamise üle võtnud või midagi peale sunnib. Kui ise need asjad avastame, tunneme ennast märksa paremini.

Alguses proovi heaga… Vahel on hea, kui mees kõigepealt aru saab, et sellisel viisil edasi elades kaotate mõlemad varsti kontakti välismaailmaga. Olete nagu kaks linnukest puuris, kes küll omavahel suhelda saavad, kuid kellest endised sõbrad ja tuttavad välismaailmas mööda lendavad. Räägi sellest, kuid mitte õiendaval toonil, pigem ütle, et sa oleksid väga õnnetu, kui selline asi juhtuks. See paneb meid vahel ajusid liigutama ning võib-olla tulemegi ise mingi mõttega välja. Oluline on luua meie peas seos: ühistegevused = kvaliteetsem suhe = õnnelikum naine = meie õnnestumine mehena.

Kutsu ennast ise kaasa! Mehel võib olla mitmeid hobisid, kuhu saad ennast kaasata. Väga sageli on need seotud spordiga, kuid ei pruugi olla üldsegi nii igavad kui alguses tundub. Uuri neid valdkondi ja vii ennast interneti teel sellega rohkem kurssi. Oleme väga positiivselt üllatunud, kui meie enda naine suudab kaasa rääkida meie hobide valdkondades. Samuti saad oma jõud ühendada mehe sõprade naistega. Lihtsalt „kutsuge ennast teinekord kaasa“ ja ühinege. Enamasti me ei pahanda ning lisaboonusena väldid, et leiaksime sel viisil endale hobidega seotud silmarõõme.

Anna talle korvi… Iga inimene peab käima poes, kas või selleks, et süüa osta. Kõlab küll labaselt, kuid ka selle saab muuta tunduvalt huvitavamaks. Esiteks korralda asjad nii, et teeksite seda koos, mitte eraldi. Suhtle mehega poes ja ära karda olla lõbus. Ei ole midagi masendavamat kui noorpaar, kes käib poes kui kaks pikkisilmi surma ootavat torisevat rauka. Vaadake, mis teistel korvis on ja kommenteerige seda (omavahel :) ), võistelge selles, kes leiab suurema soodustusega vajalikke kaupu, sokuta midagi mehe teadmata korvi, kao tema eest lettide vahele või üllata teda mõne eriti veidra ostuga. Kui on valida komöödia ja tragöödia vahel, eelista ikka esimest.

Õpeta kutsu õues käima! Paljud naised teevad vea, hakates pidevalt kodus istuvalt mehelt nõudma pikki ühisüritusi, keerukaid ettevõtmisi koos vanematega või kaugeid väljasõite. Alusta kõigepealt lihtsamast – meelita mees esmalt õue! Ainuüksi jalutamine võib olla väga oluline ja hea esimene samm. Siinkohal polegi oluline meeletu plaan, vaid pigem meeleolu. Näita välja, et oled õnnelik! Kommenteerige omavahel vastutulevaid inimesi; teeselge, et olete välismaalased ja rääkige mõnes võõrkeeles; arvustage teineteist ja ärge üldse võtke kõike liiga tõsiselt.

Erilised inimesed :) Paljud mehed on olnud lõpuks väga rahul, kui naine on neid meelitanud ühistegevustele, mille peale algselt mõtleme „WTF! See on ju lastele!“. Oluline on teha midagi ühiselt! Näiteks pole paha viia mees uisutama või kelgutama. Suudame leida selle juures erinevaid võistluslikke momente ning teha see endale lõbusaks. Samuti võid vahel teha asju, mida lapsed teevad: toita linde, joonistada kriidiga asfaldile, otsida ja koguda sipelgaid. Kui kardad, et tundute Seevaldi klientidena, võta laps kaasa. Kui sul endal pole, „laena“ mõnelt sõbrannalt, ka tema on õnnelik, kui saab „väiksest saatanast“ veidi puhata.

Kellel on suurem?… Enamikule meestest meeldib kalal käia. Sellest tegevuses on midagi ürgset, pinget pakkuvat ja mehist. Alustuseks võid kaasata ka mõne mehe sõbra ja tema kaaslase. Kalale minek on eraldi ettevõtmine, mis sisaldab endas palju väiksemaid ühistegevusi, pealegi tahavad mehed alati võistelda selles, kellel on lõpuks suurem (kala loomulikult). Pealegi võid avastada, et mõne su mehe sõbra naine pole ka lihtsalt „kaaskannataja“, vaid on täiesti normaalne ja huvitav inimene, kellega sooviksid veel tulevikuski suhelda.

Hakka pallidega mängima… Ideaalsed ühistegevused on sellised, millega on seotud pall. See tähendab, et võid organiseerida praktiliselt kõiki pallimänge. Strateegia on sama: ürita moodustada ühisrindeid mehe sõprade kaaslastega, kes on samuti huvitatud sellest, et „vanamehed“ ennast liigutaksid. Väikse vihjena võin öelda, et kõige paremini toimivad selliste mängude organiseerimised, millega sinu mees on varem tegelenud. Me ei jäta kunagi kasutamata võimalust veidi teistele näidata, kui palju „tuhhi“ meis veel „noorpõlvest“ alles on.

Kaks ühe hinnaga… Järgnevalt tuleb samuti aru saada, et meeste suunamine õigeid tegevusi tegema toimib samamoodi nagu kutsika kasvatamine. Alustada tuleb väikestest sammudest. Mees tahab süüa ja paljudel naistel on õnnestunud sellest välja arendada erinevaid kvaliteetseid ühistegevusi. Ära löö meest kohe pahviks kalleima restoraniga, mille toit meile ei maitse ning mille hinnad meid nutma ajavad. Leia söögikohti, kus toit oleks hea ja odav. Nii avastad, et tahame varsti sind isegi sööma viia :).

Kultuuriline meelelahutus tibusammudega. Sama toimib kultuuriliste meelelahutuste kohta. Ära alusta ooperist, vaid sellest, et teed popcorni ja vaatad meiega koos televiisorit. Kui suudame alguses mõne pooletunni pikkuse naljaka seriaali sinuga koos ära vaadata, võid proovida juba täispikka filmi (kusjuures siin on hea anda meile kolm valikut, siis tunneme, et oleme saanud kaasa rääkida). Filmist järgmine samm on koos kinos käimine (mis võib meile samuti meeldima hakata) ning seejärel juba teater (esialgu pigem midagi naljakat) :).

Reisile minuga… Mehe reisima saamine ei ole lihtne. Läbivaks põhimõtteks on see, et ta peab seda ise teha tahtma. Parim on siinkohal kasutada võimalikult suure süümepiina tekitamist. Hea on, kui räägid näiteks kolmest konkreetsest sihtkohast, kuhu väga tahaksid minna, kuid ei hakka seda meilt nõudma. Küll aga võid vihjata, kui õnnelik sa olid, kui sind kunagi reisile viisime (kui see on juhtunud). Mingil momendil võime sind üllatada uue reisiga. Siis mängi kaasa, teeskle muidugi üllatust ja täna meid (sa tead küll, kuidas) :).

 

 

Villu