Villu Parvet: kuidas üksi olemise läbi õnnelikuks saada

Villu Parvet: kuidas üksi olemise läbi õnnelikuks saada

Paljud naised hüppavad ühest suhtest teise teades samal ajal tegelikult väga hästi, kui lootusetult kaugel on iga nende uus partner unistuste mehest. Selle asemele, et pidevalt luua lühiajalisi ning tulevikuta suhteid või jääda kinni pidevasse kohtamas käimise töösse, tasub püüda iseseisvuda.

Paljud naised hüppavad ühest suhtest teise teades samal ajal tegelikult väga hästi, kui lootusetult kaugel on iga nende uus partner unistuste mehest. Selle asemele, et pidevalt luua lühiajalisi ning tulevikuta suhteid või jääda kinni pidevasse kohtamas käimise töösse, tasub püüda iseseisvuda.

 

Olen suhelnud väga paljude naistega, kes saavad tavaliselt kolmekümnendate aastate keskpaigaks aru oma tehtud vigadest. Unistuste prints ei saabu valgel hobusel (valges luksusautos) ja ei muuda nende elu õnnnelikuks. Mitmel korral, kui nad on nii arvanud, on nad kogenud elu suurimaid pettumusi. Samuti on paljude muinasujutu-suhete fassaadi taga iiveldama ajav tegelikkus koos selles sisalduvate perverssustega.

 

Allakäigu spiraal. Naised veedavad suure osa oma elust suhetes, milles nad on sõltuvad (materiaalselt, sotsiaalselt jne). Poolkõva suhte lõppemisel tuntakse palavikulist vajadust leida uus mees. Meestena on väga lihtne märgata seda, kuidas naine püüab kedagi vägisi „oma meheks teha“. Selle käigus näeb ta uut meest maksimaalselt ilusa ja heana ning vaatab mööda puudustest, olemata enese vastu aus. Nii asubki ta uuesti suhetesse, mille puhul õnnelikuks saamise tõenäosus on väga väike või puudub tegelikult üldse. Meestena vaatame sageli kurbnaljakalt, kui mõni meie tutvusringkonna heidik nii „üles korjatakse“.

Vajuv latt. Suhtest järgmisesse hüpates naine ei arene. Ainuke, mis paraneb, on oskus mehi idealiseerida. Standardid aga langevad. Kui varem naine mõtles, et tema mees peab olema temast mitte rohkem kui kümme aastat vanem, kena välimusega, vähemalt kakskümmend sentimeetrit pikem, mitte liialdama alkoholiga, olema täiesti truu ning igakülgselt edukas, siis pärast jada ebaõnnestunud suhteid avastatakse ennast koos mehega, kes vastab vaid pooltele tunnustele (kui sedagi). Üksi olemise hirm on niivõrd suur, et mees muudetakse peas lihtsalt teistsuguseks.

 

Purunenud müüt ilusast elust. Sellisesse olukorda sattunud naised peavad tõelist armastust vahel ebaõiglaseks müüdiks. Oma praegust olukorda võrreldakse lapsepõlve unistustega ning tegelikkus on vahel sellest ülikaugel. Siis hakkabki „sisse peksma“ ärevus, hirm vananemise eest, veerand- või keskea kriis jne. Samuti pole seksuaalelu üldsegi selline nagu kunagi loodeti. Suhete vahel ollakse mitte-rahuldavates vahekordades, sest puudub emotsionaalne kontakt partneriga, ajutises suhtes tuntakse ennast vahel lihtsalt auguna mehe peenise jaoks.


Stopp! Lõpeta see jama täna! Aitab masendava panevast halast! Sul on valikuvõimalus. See on nii alati, sõltumata sellest, kas käid kohtamas meestega, kes osutuvad tõhkudeks või oled „ajutises“ suhtes, mis on veninud juba ebamõistlikult pikaks. Küsi endalt siiralt: „Kuhu see kõik tegelikult välja viib?“. See vähendab tõenäosust, et endale hea mehe leiad. Saa aru, mis selline olukord sinuga teeb. Kui  oled pidevalt meestes pettunud, võib unistuste prints sulle ka iga päev kümme korda vastu jalutada, aga sa ei märka teda. Või kui märkad, siis tõrjud kibestunult – selliseid näiteid on palju.

 

Ära raiska aega tõhkude peale! Lõpeta aja raiskamine meeste peale, keda sa sisimas niikuinii ei taha. Kui näed, et ta sulle esimesel kohtumisel ei meeldi, ära kuluta aega kergekäeliselt. Loomulikult saad naiselike kavalustega panna ta enda järele jooksma ning võib-olla soovima sinuga isegi suhtesse astuda. Sellisel juhul teed seda aga pigem oma ego rahuldamiseks – seega valedel põhjustel. Sama kehtib ka vaid poolkõva suhte kohta. Mida sa veel ootad? Kui sa ei usu, et kuskilt ilmub välja võlur, kes su kaaslase täielikult uueks inimeseks muudab, siis tinista ennast ise sellest suhtest minema, nii säästad ka meest.

 

Midagi ei muutu paremaks, enne kui ise muutud. Kõik väliskeskkonnas toimuv on kosmeetiline võrreldes sellega, mis toimub sinu sees. Ära kurvasta mineviku pärast: mida halvemad on olnud suhted, seda paremad on nendest saadud õppetunnid. Võta aeg maha. Tee seda üksinda, sest sellises seisus oled väga mõjutatav teistest. Suumi ennast olukorrast välja ja vaata kõike kõrgemalt: näed ühest suhtest teise hüppavaid kurbi naisi, suhete vahel tõmblejaid, keda ära kasutatakse ja pikaajalises suhtes (või isegi abielus) olevaid väga õnnetuid naisi. Elu on liiga lühike, et jamaga kaasa minna, keskendu endale!

 

Hakka ennast lõpuks usaldama! Paljud räägivad, et on võimatu iseseisvuda, kuid pole seda isegi proovinud. Küsimus on lihtsalt ebaõnnestumise ette kartmises. Tuled sellega toime, kui sul pole teisi variante ning lihtsalt pead suutma. Paljud on tulnud ning see on muutnud nende elu. Naiste võimalused iseseisvumiseks on tunduvalt suuremad kui nad ise algselt arvavad – üksi olemist lihtsalt kardetakse. Pidev surve väljast ja harjumused kallutavad sind tagasi kohtamiste lainele ning sa lihtsalt ei saagi muutuda. Ole sellest üle ja usalda ennast – on täiesti kindel, et suudad iseseisvuda, kui ei jäta endale teisi variante.

 

Suured muutused algavad väikestest sammudest. Elu võib muutuda ühe päevaga, lihtsalt „hoovõtt“ selleks kestab vahel aastaid. Esimesed sammud on kõige raskemad ning tihti loobutakse ära just vahetult enne seda, kui ollakse lähedal õnnestumisele. Otsi tuge inimestelt, kelle puhul oled kindel, et nad sulle igal juhul head tahavad ning arvesta, mis on su minimaalsed vajadused. Ükski materiaalne hüve ei asenda sinu tulevikuõnne või väärikust. Paljud aitavad sind, kui oled nendega täielikult aus. Just asjade ausalt ära rääkimine lähedastele inimestele on osutunud sageli kõige „kavalamaks“ strateegiaks.

 

Unistused ja pühendumine. Olles lõiganud läbi suhted, mis sind ei toida, on sul palju vaba aega. Keskendu sellele, mida tegelikult teha tahad. Iseseisvunult saad hakata oma unistuste poole püüdlema. Tõeliselt edukaks on võimalik saada vaid siis, kui teed midagi südamelähedast. Vahel piisab alustamiseks internetist ja raamatukogu kaardist. Paljud on saavutanud täielikke muutusi oma elus läbi ennast huvitavat tegevusala iseseisva õppimise. Sellest jõutakse kontaktideni, edasise enesearendamiseni ning saadakse ka vastav töö. Ära võta üksiolemist piinana ning allu survele spurtida järgmisesse suhtesse. Keskendu enesele ja näe liikumist pigem maratonina õnneliku eluni.

 

Tule tagasi tugevamana! Kui oled juba alustanud iseseisvumist, hakkavad su standardid tõusma. Sa ei soovi enam klammerduda meeste külge, kes sind ei vääri. Iseseisvalt hakkama saamisest saadav emotsionaalne jõud on niivõrd suur, et tunned ennast pidurdamatuna ning lihtsalt ei mõista, kuidas võisid enne nii ahenenud maailmas elada. Oma elu peremees olemine muudab palju ning tajud maailma hoopis teistsugusena. Just sellisena on hea uuesti „tagasi tulla“ ning hakata kohtuma suhte-kandidaatidega. 

 

Plussiks on ka see, et heade meeste huvi sinu vastu on nüüd tunduvalt suurem. Saad neid „kainelt“ hinnata ning kogu suhtlemise protsessi rahulikult võtta. Leiad endale reeglina väga hea mehe just siis, kui sul tema järele otsest vajadust pole :).

 

Buduaarile Villult
PS! Loe kindlasti ka Villu Parveti menukit “Seks, vein ja kutsikad”.