Villu Parvet: meeste ja naiste vaheline sõprus

24 kommentaari
Villu Parvet: meeste ja naiste vaheline sõprus

Palju on räägitud sellest, kas mehe ja naise vahel saab olla lihtsalt sõprust. Lühike vastus on: saab küll. Samas juhtub seda harva ning enamasti mitte siis, kui mees selle oma naisele vabandusena välja toob. Kui oled kunagi mõelnud sellele, mis on mehe ja naise vaheline „lihtsalt sõprus“, võib sellest loost kasu olla. 

Palju on räägitud sellest, kas mehe ja naise vahel saab olla lihtsalt sõprust. Lühike vastus on: saab küll. Samas juhtub seda harva ning enamasti mitte siis, kui mees selle oma naisele vabandusena välja toob. Kui oled kunagi mõelnud sellele, mis on mehe ja naise vaheline „lihtsalt sõprus“, võib sellest loost kasu olla. 

 

Ürgsed instinktid. On faktid, mille puhul ei tohi silma kinni pigistada. Mehed on oma põhiolemuselt isased loomad, kes tahavad viljastada nii palju emaseid, kui võimalik. Täielik truudus ei ole mehe loomulik olek ning see on saavutatav vaid väga tugevate sisemiste põhjuste tulemusena. Täis elujõus mees seksiks vabaduses nii paljude erinevate emastega, kui ta füüsiliselt jaksab. See on kurb, aga oluline fakt.

 

Seks sõpradega pole probleem. Mehed, kes on olnud naistega „lihtsalt sõbrad“, pole reeglina mitte kunagi pahaks pannud sõpruse lisaboonusena ka seksi. Pigem on 99 juhul 100-st räige vale see, et „me ei taha sinuga seksida, sest see rikuks sõpruse ära“. Nii ütlev mees pole sinust lihtsalt seksuaalselt huvitatud. Meile ei valmista absoluutselt mitte mingisugust probleemi oma naissoost sõpradega seksida. Võtame seda kui kingitust.

 

Motivatsioon – seks. Ütlen ausalt ka seda, et „sõpra mängides“ on meie peamiseks motivatsiooniks enamasti seks. Meil ei teki naise vastu sügavaid tundeid enne sugutungi. Kõik sellised rüütelliku Romeo mängimised enne korralikku metsikut ööd lähevad orgasmieelsest seisundist tuleneva loovuse alla. Kui tunneme kasvõi kaugelt seksi lõhna, räägime naisele väga vabalt praktiliselt ükskõik mida.

 

Motivatsioon – olulisus. On palju vähem juhtumeid, kui soovime naisega „niisama“ suhelda lihtsalt enda populaarsemaks muutmiseks. Teame, et seda naist me ei saa, aga tema „aupaistel peesitades“ meie aktsiad tõusevad. Tunneme ennast olulisemana ja saame sellest kaudsemalt kasu. Säärane suhtlus leiab aeg-ajalt aset keskpäraste meeste ja 10 punkti naiste vahel. Tegelikult tahaksime ka siis neilt seksi, aga ei pea seda lihtsalt nii reaalseks.

 

Motivatsioon – side. Vahel väga harva on võimalik, et naine ja mees suhtlevad nagu sõbrad ja mees ei soovi seksi. Enamasti on aga tee sellise suhteni väga pikk ning sisaldab ikkagi selle „seksiküsimuse“ ära lahendamist. Siis on kas seks kunagi varem ära toimunud, naine pole mehe jaoks seksuaalselt üldse atraktiivne või on mehel äärmiselt sügavad isiklikud usaldusel põhinevad põhjused mitte seksimiseks (naine on näiteks ta venna naine). Ütlen julgelt, et säärast suhet esineb kordades harvem kui arvatakse.

 

Kurb tegelikkus. Kui su mees ütleb, et teine naine on „lihtsalt sõber“, on see enamasti väga labane vabandus. Ometi kasutame seda, sest meie naised vahel justkui sunnivad ennast sellist jama uskuma. Üheksal juhul kümnest on „seksiküsimus“ sellise naisega lahendamata ning suhtlemise käigus vajub meil veri nagu liiv liivakellas alumisse pähe ning siis ei vastuta me enam oma tegude eest. 

 

Naise põhjused. Samavõrd küsimusi tekitav on teise naise roll sellises suhtes. Ei maksa unustada, et naisi motiveerib väga ka piiratus. Kui nad näevad, et mees on püsisuhtes, „kinni“ ja „ära võetud“, on nende huvi „lihtsalt sõbrannat“ mängida palju suurem. Väga sageli kujuneb sellest olukord, kus sõbra tasandil naine täiesti süüdimatult pärast ütleb, et „tahtsin lihtsalt sõbranna olla, aga ta tuli nii aktiivselt mulle peale“. Teame kõik, kuidas naised suudavad neid signaale edastada ja mehe neid „ründama“ panna.

 

Kannatajaks olemine. Kui sinu mehel on „lihtsalt sõbrannad“, siis esiteks lõpeta kurtmine. Kui sa oled selles suhtes ja säärast asja talud, siis on tõenäosus suur, et sa saad ka mingil kujul „kaifi“ kannataja rollis olemises. Kui sellest teistele kurdad, saad tähelepanu, kaastunnet, olulisust ja armastust ning mingil veidral moel võid seda nautida. Kui aga vannud, et sa kannataja rollist huvitatud pole, siis on sul võimalik ka koheselt tegutseda!

 

Ühine seltskonnaga. Kui mehel on mingi naisega „sõbra-suhe“, siis pole mitte ühtegi vähegi usutavat põhjust, miks ta ei võiks sind kaasa võtta. Järgmine kord, kui mees tahab taolisele kohtumisele minna, luba seda ja kutsu ennast lihtsalt kaasa. Kui mees avaldab vastupanu, siis on ta valmis sinust lahku minema, sest tema suhe teise naisega pole kindlasti mitte pelgalt sõprus.

 

Vasta samaga. Ära palu mehel mitte minna sellistele kohtumistele, ära mangu või nuta varrukasse. See ei vii kuskile, muutume ainult ülbemaks, sest näeme, et sa oled meist emotsionaalselt sõltuv. Minu soovitus: mine ise sarnastele kohtumistele. Küll leiad oma tuttavate hulgast ka atraktiivseid kutte, kes tahavad sinuga „lihtsalt sõbrad“ olla. Su mehel on seda praktiliselt võimatu takistada ja kui ka selline asi teda ei häiri, siis ütlen ausalt, et ta on oma peas sinust juba lahku läinud ka siis, kui veel samas kohas ööbite.

 

Suhtle sõbraga. Kui teine naine on tõesti ainult sõber, siis lihtsalt selgita välja ta isik ja suhtle temaga. Juhul, kui ta on lihtsalt mõistlik mehe sõber naise kehas (enamasti satuvad nad aga olema atraktiivsete peotüdrukute või pahade tüdrukute kehas), siis ta saab aru, et selline suhtlemine sind häirib ja lõpetab selle. Kui tahad inimesele head, siis ei tee sa asju, mis tema lähedussuhete ära lõhuksid. Kuna enamasti pole aga tegemist lihtsalt sõprusega, tuleb see säärasest suhtlemisest kiiresti välja.

 

Piiratus ja valikud. Igasse suhtesse sisenemine tähendab millestki loobumist. Eriti puudutab see asjadest loobumist, mis teist osapoolt häiriksid. Ära süüdista meest, kui ta ise alati aru ei saa, milline tema käitumine sind närvi ajab. Küll aga tee õiged järeldused, kui ta ei lõpeta sellist käitumist peale seda, kui oled sellest talle selgelt, otsekoheselt, konkreetselt ja arusaadavalt rääkinud. Kui armastame naist, siis väldime asju, mis ta õnnetuks muudaksid, sest siis tunneksime ennast ebaõnnestujana.

 

Teineteise järel jooksmine. Toimivas suhtes ei tohi olla nii, et üks osapool jookseb pidevalt teise järel. Sellise asja nimi on sõltuvussuhe ja klammerdumine. Iga elusolend siin planeedil hakkab lõpuks eest ära jooksma, kui teda taga aetakse. Toimivas suhtes on küll piiratust, kuid seda mõlema partneri poolt. On hea, kui osapooled pole teineteise jaoks alati kättesaadavad ega lihtsalt istu 100% oma ajast käest kinni ja räägi, kui palju nad teineteist armastavad. Mõlemal peab olema ka oma elu.

 

Omavaheline sõprus. Mehed petavad naisi, kellega neil on lihtsalt kirglik lähedussuhe, aga ei tee seda inimeste puhul, keda peavad oma sõbraks. Seetõttu peabki iga toimiv suhe sisaldama nii mehe ja naise vahelist sõprust kui ka kirge ja armastust. Kui mees näeb naises ka usaldusväärset partnerit, keda saab austada nagu oma parimaid sõpru, siis ei suuda ta just väga kergekäeliselt „vasakule pöörata“. 

 

Tingimused suhte alguses. Arvesta, et igas suhtes tegutseb teine osapool sageli vastavalt sellele, kuidas sina oled lasknud tal hakata tegutsema. Meestena oleme tihti kutsikad, kes tahavad väga sageli piire kombata ning vaadata, mille eest meid veel karistamata jäetakse ja mille eest tuleb keretäis ära. Kõige parem on põhilised reeglid paika panna juba suhte esimeste nädalate jooksul ning kokku leppida, mis värk nende „sõprade“ kohtamisega mõlema puhul on. 

 

Löö kord majja. Kui sa seda aga varem tehtud pole, siis ei suhtu me üldse halvasti, kui naine, keda armastame, kodus karmimaks muutub ja sellise „pulli“ ära lõpetab. Kui naist armastame, siis  armastame teda rohkem, kui „proua vahel meie vastu karm on“ ja meid heas mõttes kodus „paika paneb“. Tegelikult on paljud sellised „lihtsalt sõbra“ teemad ajuvabad. Kui mees su vastandumist ei hinda, siis lepi, et ta ei pruugi sind armastada.


Kõik meie suhted on meie enda valikud elus ja asjad on nendes täpselt nii, nagu oleme lasknud neil kujuneda. Naised taluvad väga sageli meeletult palju, kuna ei julge üksi jäämise hirmus vastanduda. Irooniliselt aga just selline „kannatamine“ lõhubki suhte lõpuks ära.

 

 

 

Buduaarile Villult