Villu Parvet: mehe leidmine välismaalt

Villu Parvet: mehe leidmine välismaalt

Mitmed naised on rääkinud sellest, et lahendus nende suhte-probleemidele on välismaa mehe leidmine. Sellest räägitakse kui kindlast variandist, mille saab haarata, kui siin tõesti midagi välja ei tule. Paraku olen rääkinud selles osas väga erinevate naistega ning ka nendega, kes on selle tee valinud.
 

Mitmed naised on rääkinud sellest, et lahendus nende suhteprobleemidele on välismaa mehe leidmine. Sellest räägitakse kui kindlast variandist, mille saab haarata, kui siin tõesti midagi välja ei tule. Paraku olen rääkinud selles osas väga erinevate naistega ning ka nendega, kes on selle tee valinud.

Loov mõtlemine ja pettumus. Väga tihti kujutatakse tundmatut ette ilusamana, kui see tegelikult on. See on väga loomulik osa inimese mõtlemisest ning kipume alati täitma tühja ala enda fantaasia abil. Nii teevad muide ka mehed näiteks su keha hinnates. Ometi on faktiliselt paljusid tabanud pettumus, sest välismaa mees, kelle kiire leidmisega arvestati, ei olnud kohal või tema asemel juhtuti kokku hoopis halva välismaa mehega.

Aga tal on ju nii ilus elu. Paljud naised räägivad õndsalt ohates sellest, kuidas kellegi tuttav leidis endale ideaalse välismaa mehe. Ometi levivad edulood ja edumüüdid sadades kordades kiiremini kui kurvad lood naistest, kes tegelikult vaikselt, nukralt ja räsitult tagasi tulid või siiani välismaal lihttöölise tööga toidu ja rendi raha kokku ajavad. Lisaks muule ei ole ka mitmed nn edulugude kangelased tegelikult ise väga jutukad.

Eesti naised on kõige ilusamad! Paljud on toonud just selle välja edu garantiina välismaalt mehe leidmisel. Loomulikult on eesti naised maailma ilusaimad. Ometi põrkume aga kokku kurva reaalsusega, kui veidi arvutame. Mõnes suuremas riigis võib ilusate naiste osakaal olla kordades väiksem. Samas on neid arvuliselt ikkagi kümneid kordi rohkem. Mis kõige vastikum – nad tahavad täpselt sama: leida head meest.

Eesti naised on targemad! Ka selles pole mingit kahtlust. Paraku ei ole see parimaks omaduseks püsisuhte kaaslase või abikaasa leidmiseks. Erinevad uuringud tõestavad, et iga 15 punkti lisaks IQ testi tulemuses vähendab püsisuhte mehe või abikaasa leidmise tõenäosust umbes 40%. Kõige masendavam on, et meeste puhul toimib vastupidine seos. Kusjuures ka praktikas on väga vähe mehi, kes peaks tarkust naise leidmisel peamiseks.

Ülinormaalsed välismaa mehed. Vahel räägitakse välismaa mehest kui mingist salapärasest üli-inimlikust nähtusest, kes sarnaneb ihaldusväärsetele filmi-printsidele. Ometi on tegelikkus veidi kurvem. Ka välismaa mehed on mehed ning nende hulgas on samuti paadunud Pahasid poisse, playereid, luusereid ja lihtsalt tõhke. Mis aga kõige kõnekam: nad käituvad väga paljudes suhteolukordades ikkagi sarnaselt teistele meestele.

Rahvusvaheline konkurents. Samas on erinevates välismaa riikides ka väga häid mehi, tõesti häid ja erakordseid. Ometi on neid ümbritsev konkurents kohati ka käsitlematu. Ilusad ja igakülgselt atraktiivsed naised justkui viskuksid nende jalge ette. Vägisi tekib tunne, et nende tähelepanu võitmiseks peaks suutma koheselt pakkuda paremat blow-job-i, kui tarkusega muljet avaldamine ei toimi. Ja sageli ei toimi.

Kultuurilised erinevused. Samuti on mitmed naised rääkinud kultuurilistest erinevustest. On asju, mille mõistmine võtab aega aastaid ning eeldab enese ümberprogrammeerimist. Seda võib teha, kui motivatsioon on piisavalt suur. Ometi on raske ennast kohaldada lihtsalt kõikide erinevate riikide jaoks. Samuti ei ole see kindlasti mitte peamine asi, millega enda juures tööd teha, et meest leida.

Praktiline elu ja meeleheide. Unistused välismaalt mehe „ära toomisest“ või tema juurde saamisest põrkuvad kurva tegelikkusega. Need mehed on justkui ümbritsetud naiste kaitseliinidega, millest läbi murdmiseks on vaja loovalt suhelda paljude erinevate inimestega. Aeg aga läheb ja samas on vaja võidelda igapäeva elu kuludega (mis on meeste jahtimisel väga suured). Tavaliselt hakkavad siis standardid langema.

Lihtne saada ära kasutatud. Mitmes välisriigis on mehed samuti aru saanud sellest, mida on vaja öelda ja teha naistelt seksi saamiseks. Tegemist ei ole lihtsameelsete printsidega, kes ootaks, millal kuskilt Eestist (mida nad enamasti ei tea) neile uus pruut saadetakse. Samuti ei maksa unustada, kui lihtne on neil jätta sulle soovitud muljet siin Eestis ning kui vähe sa saad teha, et enne nende juurde minekut kogu tõde välja selgitada.

Tegelikud probleemid. Unistus välismaa mehest on tegelikult väga paljude naiste puhul psühholoogiline põgenemiskatse ebameeldiva tegelikkuse eest. Tihti need tüdrukud lihtsalt ei tule toime eluga oma tänases päevas. Nad elavad palju minevikus, mida nad kahetsevad, ning tunnevad hirmu saabuva tuleviku ees. Hirmu, mis muutub vihaks ümbritseva vastu, toodab madal enesehinnang. Välismaa mees tundub kiire lahendusena.

Korduvad mustrid. Praktika näitab, et õnnestuda võib igal pool ja igal ajal, kui inimesel on selleks eeldused. Sama käib paraku ebaõnnestumise kohta. Väga paljud naised kordavad oma lähisuhetes täiesti lollikindlalt samu mustreid, sõltumata sellest, kui vanad nad on, mis riigis viibivad, või kes täpselt on nende praegune mees. Enne, kui nad enda juures midagi oluliselt ei muuda, ei muutu ka mustrite kordumine.

Kell käib kogu aeg edasi. Ainuke asi, milles saame täiesti kindlad olla, on see, et oleme homme päeva võrra vanemad kui täna. Edu saavutamiseks on tavaliselt tõesti vaja nii teadmisi, oskusi kui ka erinevaid elukogemusi. Välismaalt meest otsima minnes kindlasti ka kogemusi saab, kuid pahatihti ei anna see aeg juurde teadmisi ja oskusi. Pigem toimub nendes valdkondades tagasilangus.

Valusad haavad. Paljud naised on saanud sel viisil toimides väga valusad haavad, sest nad on kogenud täiendavat ebaõnnestumist valdkonnas, mida pidasid enese pääseteeks. Põhjus on paljuski seotud algsete kõrgete ootuste purunemisega. Psühholoogiliselt on seetõttu isegi hea minemist edasi lükata, sest paljudel juhtudel saab siis siin elav naine enesele sisendada, et ta pole mehe leidmiseks „päris kõike veel proovinud“.

Eeskuju või hoiatus. Iga inimese elu saab olla eeskuju või hoiatus. Paraku on lihtsalt välismaale mehe järele minek sageli hoiatuseks. Ometi ei tähenda see sugugi, et eesti tüdruk ei võiks leida välismaa meest. Kõik on võimalik, kuid peamiseks eelduseks on võime kõrgemal tasemel läbi lüüa ja edu saavutada ka siin samas Eestis. Jõudes selleni, et välismaale minek on valik, mitte sund ja põgenemine, võib muutuda väga palju.

Fookus. Nii nagu on väga raske meest leida, kui teda meeletult vajad, on väga raske leida head meest välismaalt tema järele minnes. Edu on saavutanud need, kelle minekul on olnud teised eesmärgid (töö, õppimine, puhkamine jne). Kui oled suutnud leida tasakaalus elu siin, võid saavutada edu ka välismaa meeste hulgas, iseasi on see, kas sa siis seda veel tahad või mitte. 

Villu