Villu Parvet: millal mehega seksida?

Villu Parvet: millal mehega seksida?

Minult on väga palju küsitud, millal on õige aeg mehega esimest korda seksida. Olen sellest ka palju kirjutanud, aga siiani pigem mehe kasusid silmas pidades. Nüüd vaatame seda naise poolt. Rebime lahti selle, mis meeste peas toimub.

Minult on väga palju küsitud, millal on õige aeg mehega esimest korda seksida. Olen sellest ka palju kirjutanud, aga siiani pigem mehe kasusid silmas pidades. Nüüd vaatame seda naise poolt. Rebime lahti selle, mis meeste peas toimub.

 

Esiteks tasub mõelda, kes sa oled? Kui sa oled prostituut ja saad kliendi, kes maksab, tuleb seksida kohe; kui oled nunn, kes elab kloostris, siis võib-olla mitte kunagi. Kui oled tüüpiline kohtamas käiv naine, kelle vanus jääb teismea lõpu ja kolmekümnendate aastate vahele, tasub tähele panna. Siin on kokku pandud paljude meeste arvamus.

„Millal?“ pole sageli õige küsimus. See, mis toimub tänapäeval meeste ja naiste kohtamiste ja seksimise maailmas, on kohati uskumatu ja mõtlema panev. Seetõttu saab täie veendumusega öelda, et enamiku meeste puhul ei tohiks naine küsida  „Millal seksida?“, vaid peaks pigem küsima „Kas seksida?“. Naised seksivad väga sageli ettekujutusega mehest, millel pole tegelikkusega eriti midagi pistmist. Kui naised teaksid kohe seda, milleni nad jõuavad pärast, jääks seks ära.

Mida arvavad mehed naisest, kellega jõutakse füüsilise kontaktini esimestel kohtumistel? Mehed arvavad, et säärane tüdruk on tore ja meeldiv inimene, kuid ikkagi ainult lõbutsemiseks. Iga vähegi mõtleva mehe peas kujuneb hinnang naisele välja esimesel korral, kui ta naisega suhtleb, ning see on paraku uskumatult püsiv. Seetõttu on paljud naised kahjuks mängu juba ette kaotanud.

Reeglid mehe peas. Valdav osa meestest ei ole väga suurel perioodil oma elust tegelikult püsisuheteks valmis ning soovib nendega jõuda lihtsalt seksini. Sellises olekus soovib mees tegelikult seksida nii paljude naistega kui füüsiliselt jaksab. Kui mees on enda vastu aus, siis kujutab iga vastu tulev naine endast potentsiaalset investeeringut – kui palju on vaja kulutada aega ja raha, et seksini jõuda.

Toon näiteid, kuidas mitmed mehed on mõelnud. Purjus litsilikult riietatud naine – aeg: maksimaalselt kaks õhtut, raha üldse mitte; teismeline tüdruk – aeg: nädal, raha minimaalselt; probleemne naine (lapsega üksikema, meeleheitel) – nädal-kaks, raha: vähe; püsisuhtes (aga väga hea) naine – aeg: kuu-kaks, raha: keskmiselt; suhete vahel (tõeliselt hea ja sobivas vanuses) naine – aeg: kaks-kolm kuud või isegi rohkem, raha: palju. Standardid võivad kõikuda, aga oluline on mõista mehhaanikat. Mehed mõtlevad ette, kui palju nad on valmis maksimaalselt panustama, et seksini jõuda.

Kuna planeeritud aeg on enamasti lühike, sest muidu mehed lihtsalt ei saaks piisavalt seksi, siis püüavad nad naistele rääkida seda, mida naised kuulda tahavad. Väga levinud on legend printsist valgel hobusel, kes õilsalt naise ellu siseneb, kõik ta probleemid lahendab, naist austab ja õnnelikuks teeb ning nii elu lõpuni jne. Tänapäeval oskavad selles võtmes näidelda juba ka teismelised poisid. Miks mehed just vastavalt sellele rollile teesklevad? Sellepärast, et see töötab uskumatult sageli.

Mehed on (kahjuks) madalad. Mida on siis naisel oodata, kes klubis purjus peaga mehele vastu kakerdab? Seda, et mees viitsiks temaga tegeleda nädalaid, panustada meeletult raha ja siseneda suhtesse, mis põhineb austusel, aususel, usaldusel jne. Reeglina mehed ei mõtle nii – aga see ei tähenda, et nad ei võiks püüda naisele vastavat arvamust luua. Palju lihtsam on anda naisele veidi ja rääkida hästi palju juurde, lubada ja meelitada, naise jutule kaasa noogutada ja öelda asju, mida ta ilmselgelt kuulda tahab. See on häbematu, aga nii saavad mehed sageli planeeritud aja jooksul seksi.

Jutt mingi mehega suhteliselt kiiresti vahekorrani jõudmisest kui saavutusest või millestki  positiivsest, on räige vale. Valdav osa mehi seksiks teatud olukorras praktiliselt iga naisega. Näiteks palutakse tuled kustutada või seksitakse kinnisilmi mõeldes mõnele ilusale naisele. Kui mängus on alkohol, „õige“ aeg ja seltskond, siis pole enam sisuliselt mingit vahet; vahekorda on astutud puuetega inimeste, sugulaste ja krooniliselt haigete prostituutidega. Ma ei liialda.

Kui aeg tiksub täis. Mis saab siis, kui esialgu planeeritav aeg on läbi? Tavaliselt teeb mees siis viimase pingutuse ja langetab otsuse. Kui naine pole andnud mitte midagi – tavaliselt räägivad mehed järgmistest tasemetest: suudlus, käperdamine, riiete alt käperdamine, pihku panemine, suhu võtmine või seks – siis valdav osa meestest loobub. Kui sa pole jõudnud piisavalt suure kohtumiste arvu juures perioodi lõpuks veel kaugemale teisest-kolmandast tasemest ning mees sinuga aktiivselt suhtleb, võib kahtlustada, et ta näeb sinu juures midagi muud kui lihtsalt enese rahuldamise vahendit.

Siinkohal pean avaldame veel ühe kurva tõsiasja. Mehed ei käitu selle perioodi jooksul matslikult ja läbinähtavalt. Nad püüavad olla ikka võimalikult meeldivad, vaimukad ja heatahtlikud. Juba koolipoisid teavad, et tuleb rääkida seda, mis tüdrukud kuulda tahavad (ja kuulda vajavad). Näiteks lihtsalt vaadata siiralt otsa ja öelda, et sa armastad tüdrukut. Väga paljud naised jäävad seda paraku uskuma, sest lihtsalt tahavad ennast selles veenda.

Mehed on ehitatud seksima pidevalt ja paljudega. Kui mees ei ole toimivas, suure usaldus- ja armastuslaenguga lähisuhtes, siis otsib ta pidevalt uusi partnereid. Kui mees saab kiiresti seksi, siis väheneb usaldussuhte tõenäosus. See on väga kurb, aga paraku tõsi. Eks see ole ka põhjuseks, miks nii paljud mehed peale seksi ära kaovad. Vahel teevad nad seda kohe, leides mingi põhjuse, miks naine ei saa ööseks jääda, vahel lihtsalt mõne aja pärast. 

Valdavalt ei alga mitte üksi pikaajaline sügaval austusel, partneri väärtustamisel, täielikul usaldusel, igakülgselt aususel põhinev suhe sellest, et naine teisel kohtumisel „ära rääkida õnnestus“, sest oli purjus või uskus mehe tüüpilisi mullikesi. Loomulikult on selle mõttega raske ja isegi vastik toime tulla ning naised räägivad ikka oma printsidest või sellest, kuidas nad ise mehi maha jätavad. Tegelikult võib aga sageli põhjuseks olla see, et mehe planeeritud aeg tiksus täis või oli seksi soov suhte jätkamise eeltingimusena liiga läbinähtav.

Hakka ise mängu juhtima. Kõik eelmine on kriitiline ja ei tee au paljudele meestele. Ometi nii see kahjuks lihtsalt on. Selleks, et jõuda tõsiseltvõetava suhteni, ei tasu liiga varakult seksida. See, kui palju mehed on valmis pingutama enne kolmandale tasemele jõudmist, sõltub juba sinust – kui vana, haritud, väärikas, ilus ja tark sa oled. Kui väärid ise parimat ja kohtad meest, kes sind austab ning sinuga õigetel põhjustel suhtleb, tasub meest kõrvalt jälgida ja olla ise mängu peremees. 

Seksuaalsust võib loomulikult kasutada selleks, et meest hulluks ajada ning siis otsustada, mis edasi saab. Reeglina on naisele kasulikum hoida üleval piisavat tähelepanu ja erutust ning olla samas piisavalt pipar, et mees ei saaks kohe seda, mida ta loodab. Kui huvitad mehi ka teistel põhjustel, siis nad hakkavad rohkem pingutama ja saad edasi liikuda, nagu ise otsustad.

Buduaarile Villult

PS! Kui leidsid siit kolumnist põnevat lugemist, siis loe ka Villu Parveti raamatut ” Seks, vein ja kutsikad,” mis õpetab meestega suhtlema. Uuri lisaks SIIT

Sarnased artiklid