Villu Parvet: muuda oma elu paremaks

Villu Parvet: muuda oma elu paremaks

Sinu praegused suhted, töö ega sõbrannad pole mingi elu paratamatus, millega lihtsalt leppida tuleb. Sinu elu sõltub sinu valikutest ja otsustest. Kui oled enda vastu aus, siis näed, kui suur mõju sul erinevatele olukordadele tegelikult on. Väga paljud naised on oluliselt tugevamad ja võimekamad kui mehed ja sõbrannad ning ka nad ise enamasti nii arvavad.

Sinu praegused suhted, töö ega sõbrannad pole mingi elu paratamatus, millega lihtsalt leppida tuleb. Sinu elu sõltub sinu valikutest ja otsustest. Kui oled enda vastu aus, siis näed, kui suur mõju sul erinevatele olukordadele tegelikult on. Väga paljud naised on oluliselt tugevamad ja võimekamad kui mehed, sõbrannad ning nii ka nad ise enamasti arvavad.

 

Ära kunagi loobu proovimast. Võib-olla kardad sinagi, et teatud olukorrad on lihtsalt „võimatud“ ning pigem loobud proovimast. Nii võib see olla töö puhul, oma armastatu tagasi võitmisel või hoopiski üksi edasi minemisel. Tegelikult on pool võistluse võitu juba starti ilmumine. Uskumatult paljud asjad lahenevad iseenesest, kui vähemalt julged proovida. Hiljem tagasi vaadates tundub naljakas, et üldse kahtlesid.

Lõpeta ettemuretsemine. Naised on saanud sageli doktorikraadi ette muretsemises – tunned, et kõike on vaja läbi mõelda, korraldada ja planeerida. Oluline on, et sa ei jääks kinni sellesse, mis võib halvasti minna. Mõtle küll ohtudele, kuid mitte valdava osa ajast. Nagu tead, enamik asju, mille pärast inimesed muretsevad, ei juhtu kunagi, ning nendest, mis juhtuvad, toimub suurem osa niikuinii, sõltumata sellest, kui palju närveerid.

Kui pead, siis suudad. Sinu kui naise võimed on tegelikult kordades suuremad, kui sa ise arvad. Valdavalt ei avaldu see kõik, mis su sees on, sellepärast, et sa pole ennast pannud olukorda, kus muudmoodi ei saaks. Kui oled olukorras, kus „pead“ midagi tegema, siis sa ka „suudad“. Ära karda suuremaid väljakutseid (välismaale minek, uus töökoht, parem mees)  ja pane end proovile – kui lihtsalt pead õnnestuma, siis õnnestudki.

Saad seda, millele pidevalt keskendud. Kui mõtled kogu aeg sellest, mis võiks halvasti minna ning mis on sinu või sinu elu juures halba, siis võimendad seda. Inimese igapäevastest mõtetest on 95% samad, mis eile. Enne ei muutu midagi, kui suunad tähelepanu uutele asjadele. Tuleta endale meelde oma tugevusi ja seda, mis praegu hästi on. Keskendu paremale tulevikule ja julge unistada – see muudab palju.

Su elus peab olema nalja. Sinu olek ja õnn elus on ju tegelikult pärlikee, millesse on lükitud kõik järjestikused päevad ja hetked. Muuda need säravaks läbi huumori ja nalja. Ära karda käituda vahel nagu väike laps või üllatada oma sõpru ja sõbrannasid veidrustega. Iga kord, kui südamest naerad, muutud nooremaks ja suurendad tõenäosust kogeda veel rohkem õnnelikke hetki, mis lõpuks tegelikult suunavadki su elukäiku.

Minevik ei määra ära tulevikku. Mitte kuskil ei ole ette kirjutatud, et mõnest peotüdrukust või isegi meesteõgijast ei võiks saada tõelist printsessi mõne väga hea mehe jaoks. Kõik sõltub sellest, mida sa ise teed ja millesse usud. Sinu minevik võib rikkuda su homse vaid siis, kui selles pidevalt kinni oled ning seda ise põed. Kui oled otsustanud edasi minna, paki minevik kokku ja nõua elult paremat tulevikku, mida tegelikult väärid.

Ole julgem. Võttes suuremaid riske, sa pigem võidad. Mitte ühelegi naisele ei ole sadanud suur õnn lihtsalt sülle (no mõnele üksikule on, aga ka nemad on tegelikult eelnevalt riskinud). Enamiku märkimisväärsete asjade saavutamiseks on vaja võtta ka suuremaid riske – ära karda seda teha. Vähesed on leidnud endale ideaalse elu lihtsalt kodus telekat vaadates ja nukrutsedes.

Ära karda kukkuda. Kui lähed edasi julgelt, siis ka kukud – selles võid kindel olla. Oluline on see, kui ruttu püsti tõused ja edasi lähed. Igast kukkumisest saab õppida ning lõpuks on tee ilusa eluni sageli varjutatud kadedusest, väikestest konnadest ja suurtest raskustest. Igast kogemusest saab õppida, oluline on mitte karta vigu teha. Enamasti suureneb õnnestumise tõenäosus vastavalt tehtud vigade arvule.

Väldi kannataja rolli. Elus on palju asju, mille pärast saaks kurta. Kui seda tegema jääd, leiad ka kindlasti inimesed, kes sulle kaasa tunnevad ning sind lohutavad. See on kohati sõltuvust tekitavalt meeldiv, aga lõpp-astmes tõmbab su lihtsalt alla. Ära jää kunagi kinni kurtmisse, sest nii suunad oma tähelepanu negatiivsele. Tean, et naisele on see vahel võimatu, aga püüa kurtmine ära kurta ja siis kohe täiskäigul muule mõelda.

Õnn tabab neid, kes pingutavad. See on nii tööalaselt, suhtes mehega kui ka hea mehe leidmisel Kui teed pühendunult mitmeid tegevusi, mis ei annakski justkui kohest tulemust, siis pole see raisatud aeg. Mingi müstilise jõu läbi justkui „saadetakse“ õnne just neile, kes näivad teistest rohkem pingutavat. Seetõttu võidki vahel arvata, et sul „lihtsalt vedas“, tegelikult on see aga sinu pingutuste vääriline tulemus.

Inimesed muutuvad. Inimesed muutuvad ja see on fakt. Jah, vahel nad langevad tagasi, vahel nad muutuvad raskesti, aga ära vähemalt välista seda, et inimene saaks teha suure muutuse iseenda juures. Nii mõeldes tegelikult võimaldad ka endal paremaks muutuda, sest sa ei ole sellesse põhimõttelist usku kaotanud. Muutuma peabki, sest muutus sinus muudab ka kogu sind ümbritsevat elu.

Kõik su elus on sinu valik. Vahel on hea mõelda, et tegelikult on kõik su elus otseselt või kaudselt sinu enda valikute tulemus. Kui hakkad selles kahtlema, siis ütle endale, et „Ma ise ju valisin selle“. Säärane mõtlemine puudutab nii lähisuhteid, tööd kui näiteks sinu kehakaalu. Sa ei koge reeglina enne midagi paremat, kui suudad tunnistada, et sul on olukordade üle mõju. Võttes vastutuse, näed märksa rohkem võimalusi.

Kritiseeri vähem. On tõestatud, et enamik asju, mida inimesed teiste juures kritiseerivad, häirivad neid iseenda juures rohkem või nad hoopis sooviks endale neid omadusi. Seetõttu on kriitika, eriti avalik ja agressiivne, märk sellest, et sa pole endaga rahul. Mõtle sellele enne, kui kritiseerima hakkad ning võta enda suunas tulevat kriitikat tänu sellele palju rahulikumalt. Enamasti teed siis järelikult midagi hästi .

Räägi tõtt. See algab sinust enesest. Suuda olla enda vastu aus ja ütle endale selgelt ja siiralt, millega sa enese ja oma elu juures rahul ei ole. Valdavalt saab neid asju muuta. Samuti ole aus oma lähedaste ees, keda usaldada saad. Tunnista oma vigu ja eksimusi ka mineviku osas. Just see muudab su elu tulevikus palju lihtsamaks. Tänu tõe rääkimisele vabastad oma mõtlemise ja suudad ellu viia muutusi.

Mängi tugevamatega. Sa närbud, kui su sõbrannad ja inimesed, kellega enamiku ajast koos veedad, on sellised, kelle sarnane sa lõpp-astmes olla ei taha. Su elus ei muutu enne midagi olulist, kui leiad endale lähedased inimesed, kes on sinust nendes valdkondades, milles sina areneda soovid, kaugemale jõudnud. Kindlasti teevad su vanad kaaslased pingutusi, et sind kinni hoida, kuid vali ikkagi parem tulevik iseenda jaoks.

„Ma teadsin seda kõike!“. Nüüd võid öelda „Ma teadsin ju seda kõike!“ ja ma ütlen sulle „Ma teadsin, et sa seda kõike teadsid“. Küsimus on selles, kas sa teed seda, mida sa tead, või mitte. Enamik kahjuks ei tee. Sa oled väga tugev ja võimekas tüdruk, kui sa seda ise tahad ja tegutseda suudad. Ilma tegutsemiseta on need teadmised aga ainult tühine informatsioon. Sa saad muuta oma elu paremaks kohe täna – kõige olulisem on tegutseda!

 

 

Buduaarile Villult