Villu Parvet prostitutsiooni erivormist: kooselu raha eest

22 kommentaari
Villu Parvet prostitutsiooni erivormist: kooselu raha eest

Hiljuti kohtusin ühe naisega, kes tunnistas oma sünnipäeval täiesti avameelselt, et elab nüüd koos mehega, keda ta ei armasta. Lihtsalt nii ütleski. Ütles, et „armastus ei puutu asjasse“ ja „küll see kunagi tuleb“. Võib-olla ja võib-olla ei tule. Vahet pole, millelgi pole vahet ja nii ongi.

Hiljuti kohtusin ühe naisega, kes tunnistas oma sünnipäeval täiesti avameelselt, et elab nüüd koos mehega, keda ta ei armasta. Lihtsalt nii ütleski. Ütles, et „armastus ei puutu asjasse“ ja „küll see kunagi tuleb“. Võib-olla ja võib-olla ei tule. Vahet pole, millelgi pole vahet ja nii ongi.

 

 

 

Paanika 

Sünnipäevad ja nende lähenemine on alati ohtlik aeg. Miks? Sest sa oled naine ja see on ülinaiselik ja tegelikult ka väga normaalne ja isegi mingil moel päris armas, et sa muretsed vananemise pärast. See on sisseehitatud värin, mis lööb välja, kui number vahetub. Tegelikult on see numbri vahetumine muidugi petlik, aga noh, ega see toda hirmu ära ei võta. Eriti, kui see esimene number muutub, ja eriti, kui läheneb midagi, mis lõppeb 0 või 5-ga, ja eriti, kui kuskilt paistab „30“. See näib nii paljudele nii õudne… öelda, et „käin neljakümnendaid“ ja olen ikka veel üksi…

Ja siis tollel tüdrukul tekkiski tüüpiline paanika ja ta vaatas läbi kõik variandid, mis olid, ja tunnistas, et „ega midagi väga head polegi“. Tahtjaid on küll ja küll, nagu öeldakse, aga „võtjaid – pole“. Ja kõik oli nagu ikka, et need, keda sina tahad, ei taha sind, sest neil on mingid hädad ja aina räägivad, et on sinus pettunud ja puha ja muid asju, mis panevad pea valutama, ja need, kes sind tahavad, on pigem väljas selle seksi-värgi peal ja pühendumisest ei saa juttugi olla.

Seksi müümine

Noh ja siis ta leidiski noormehe, kes oli valmis finantseerima. No sisuliselt ostma sisse seksi mõistliku hinnaga. Normaalne. Absoluutselt mõistlik, sest seksi on vaja ja alati saab hinnata investeeringu tasuvust. Pole peavalu ja ajakulu juhusuhete otsimisega, hea ja ilus partner kohe varnast võtta. Arusaadav. Kui arvutada välja ühe vahekorra hind, siis tuleb see ju lõpuks naeruväärselt väike ja võit on täiesti käega katsutav ja nauditav igast asendist. Fair deal.

Ainuke jama on tunnetega. Tunded, tunded, need tunded, küll nad tekivad. Armastus, no-jah, ilus sõna ja romantika ja värgid, ega me enam mingis 18. sajandi Pariisis ei ela! Pappi on vaja, kulud on, meelt tahaks lahutada, riideid on tarvis, uued kingad pressivad juba unenägudesse sisse, kehahooldus, protseduurid, issand jumal, ei julgegi kokku arvutada. Jah, pesu ka veel. Uus pesu mõjub kutile nii hästi ja rahakotile nii halvasti ja kõik teised asjad ka ja tahaks veel ja veel ja nii palju ja ei jätku ju. Seega tulebki mõelda peaga, mitte hakata siis tunnetest jahuma – nii on asjad.

Prostitutsioon

Ega prostitutsioon sisuliselt ju muud polegi, kui seksi ostmine ja müümine raha eest. See, mis vormis käib tasustamine ja mis vääringus, on tehniline küsimus, nüanss. Kas makstakse asjades, meelelahutuses, tasuta ulualuses, riietes, taskurahas või milles iganes muus, on ju osapoolte omavaheline kokkulepe. Samuti tasustamise ajad ja sagedus ja vahekordade ajad ja see, mis on seksi ajal lubatud ja kõik muu. Kokkuleppe värk.

Sisuliselt eristab raha pärast koos elamist ja prostitutsiooni teineteisest vaid tasustamise sagedus ja mugavuslisade loend. Näiteks tekib naisest väike kokkuhoid ka kodustel töödel, ta võib koristada, olla heaks kuulajaks, mõningatel juhtudel saab ta isegi teha teatud määral väärtust loovat tööd, kui ta vastavalt välja õpetada ja sobivad tööülesanded sebida.

Point

Ja siis ma mõtlesingi, et kas see kõik üldse on paha. Inimesed elavad oma elu, nagu ise tahavad. Pole kellelgi teisel õigust sekkuda ja öelda, et issand jumal, kus on armastus, pole tundeid ja nii edasi. Ja siis ma kuulasingi teda, seda tütarlast, kelle vanus juba läheneb 30-le, kui ta sellest kõigest rääkis ja ta kordas ja kordas ja kordas, kui tore tal on ja kui hea elu tal nüüd on ja kuidas kõik on nagu kevad ja lilled ja linnulaul ja päikene paistab kogu aeg ja nii soe on ja nii hea ja mees on nii tore ja võimaldab ja võimaldab ja üldse on super-hea ja nii lahe, et issand, kui hea kohe ja ta on nii rahul ja rahul… 

Ja samal ajal oli ta hääles ja silmades nutt. Sest ta oli nagu nukk. Ja kõik see, mida ta rääkis ja kordas ja korrutas, ei olnudki ju teiste jaoks mõeldud, see oli mõeldud talle endale, et ta ise seda kõike lõpuks ometi rohkem usuks ja et kui ta öösel üksi üles ärkab ja oma ninas tolle tüübi hapukoore-lõhnalist norskamist tunneb ja igatseb kõike seda, mida tal pole ja olema ei saa, ta enam nii palju ei nutaks.

Prostitutsioon ei ole EV-s keelatud. See on täiesti legaalne, tulus ja asine tegevus, nagu mis tahes teine elukutse, aga seda teed minnes tasub lihtsalt läbi mõelda, mis nõudmisi see elukutse sulle esitab. See pole kerge töö. On vaja osata näidelda, rolli sisse elada, olemas olla, valmis olla, mängida ja nautida ja naudingut mängida ja kõike muud veel. Paljud, kes arvavad, et nad on selleks valmis, tegelikult seda pole, sest kooselu ilma tunneteta on tegelikult päris kole. Eriti inimese jaoks, kes on sellesse sukeldunud tulenevalt sünnipäevapaanikast.

 

Aga ei tasu kaotada usku ja lootust! Kõik võib veel muutuda! Oma hinge ja keha müümisega võib ilusti ära harjuda. Meie tarbimisühiskond on need kenasti ära tootestanud ja kui naises on piisavalt prostituuti, siis saab ta sellega hakkama ja mõne aja pärast võib avastada, et tundeid ei olegi vaja ja armastus on üldse mingi over-rated bullshit. Või siis mitte. Ja just see on siis kõige traagilisem, mida inimene enesele üldse teha saab.

 

Buduaarile Villult

 

 

PS! Kas oled juba lugenud Villu kirjutatud menukat raamatut “Seks, vein ja kutsikad”?