Villu Parvet: säilita oma väärikus

Villu Parvet: säilita oma väärikus

Väga tihti käituvad naised mitte ainult emotsionaalselt, vaid ka täiesti ennast hävitavalt. Meeleheide justkui süveneks ning mehega käitutakse nii, nagu tegemist oleks kõige viimase mehega maailmas. Uskumatult palju on näha seda, kuidas osad tüdrukud endale peegli ees meikides ise „Tere tulemast!“ otsaette kirjutavad, sest on valinud olla mehele lihtsalt uksematiks.
 

Väga tihti käituvad naised mitte ainult emotsionaalselt, vaid ka täiesti ennast hävitavalt. Meeleheide justkui süveneks ning mehega käitutakse nii, nagu tegemist oleks kõige viimase mehega maailmas. Uskumatult palju on näha seda, kuidas osad tüdrukud endale peegli ees meikides ise „Tere tulemast!“ otsaette kirjutavad, sest on valinud olla mehele lihtsalt uksematiks.

Meeleheide ja enesepetmine käsikäes. Tihti käivad käsikäes meeleheide ja enesele valetamine. Tundub, nagu naised ei märkaks, mis lähisuhtes toimub ning oleksid valmis andestama praktiliselt kõik ja korduvalt. Samuti kasutate tihti oma loovust, et mõelda välja vabandusi ja selgitusi toimunule. Arvesta, et ulmeromaan ei ole armastusromaan ja tule tagasi inimeste hulka planeedile nimega Maa.

Petmine ei ole pisiviga. Paljud naised vabandavad välja mehe petmist ja teevad seda küllaltki kergekäeliselt. Jäetakse justkui märkamata, kui palju otse suu sisse valetamist ja süütu näo tegemist selle kõigega kaasneb. Kui petmise lihtsasti andeks annad, siis treenid meest psühholoogiliselt teine kord seda väiksema süütundega tegema. Kui näeme, et kuriteole ei järgne surmanuhtlus, vaid väike rahatrahv, oleme ekslikumad.

Patt ei ole pätt. Sama valus on see, kui osad naised vabandavad mehe petmise välja kui täiesti ootamatu sündmuse, mis lihtsalt juhtus. Petmine ei ole mingi pätt, kes pimedas ründaks. See on enamasti planeeritud, organiseeritud ja ette läbi mõeldud otsus, mis tegelikult tähendab kõige lihtsamas keeles, et mees ei hooli sinust üldse. Kui tahad teistele head teha, mina doonoriks, aga ära raiska oma elu.

Võtad süü sigaduste eest. Uus tase on see, et osad naised näevad mehe petmistes süüd iseendal. Nad ütlevad, et „nad olidki kaalus juurde võtnud“, „tahtsid liiga vähe seksida“, „polnud piisavalt erutavad“ vms. Ära unusta, et meil on ikkagi säilinud algelised suhtlemisvõimed ning kui sinu juures midagi häirib, siis suudame seda ka väljendada. Ennast nii süüdistades aitadki kaasa meeste muutumisele täielikeks sigadeks. Röh-röh…

Pehmendad lööke. Kui mees on sind petnud, siis on see väga ränk eksimus, millele pehmendavate asjaolude leidmisega võiks pigem koonerdada. See, et ta „teist naist tundis“, „purjus oli“ või „ei teinud seda korduvalt“ muudab tegelikult toimunu kaalu suhteliselt vähe. Mõtle hästi järele, kas see ongi see, mida sa kunagi tahtsid, kui temaga koos olema hakkasid. Kõik on igati hästi, kui sulle pakub pinget enesepiinamine.

Fuck buddy arvas, et on printsess. Kui mees sind kunagi enda juurde ei kutsu, oma lähisuhetest ei räägi ning sinuga avalikes kohtades suhelda ei taha, siis pole asi selles, et „tal oli just suhe seljataga“, „tal on väga kiire“ või „raske“. Sa oled lihtsalt saanud auväärse fuck-buddy rolli, keda ära kasutatakse. Kui raske on seda tuvastada? Unusta korraks mehe jutt ning jälgi käitumist, sul pole tegelikult vaja Sherlock Holmes’i abi.

Tüdruk nr 6. Üks võimalus on ka see, et lased meil sulle rääkida mingisugustest „lõpetamata suhetest“ või „kohe saabuvast lahkuminekust“ ning tegelikult hakkad lihtsalt armukeseks. Mõtle palun teinekord paremini järele. Armukese roll on alati teisejärguline ning väga sageli pole sa isegi ainuke. Lohutada võid ennast vaid sellega, et kui sellise kompu kunagi endale saad, koged suure tõenäosusega ka sama, mis tema praegune naine.

Peotüdruk või booty-call. Sul pole just liiga palju lootust saavutada romantilist armastust, kui suhtleme sinuga vaid siis, kui pidutseda või seksida tahame. See ei ole suhe, see on labane ärakasutamine. Kui sa näed meid ainult öösiti või purjus olekus, siis ära leia sellele õigustusi – sa oled sattunud lihtsalt kumminaise rolli ning kohtume sinuga seksi saamiseks. Väga kurb ja kui järele mõelda, siis isegi mitte eriti pidulik.

Usud purjus peaga räägitud juttu. Kui oleme end täis joonud või „kivis“, siis räägime täielikku jama. Kuigi võiks tunduda, et oleme sellises olekus oma tunnetega hästi kontaktis, võiks meil tegelikult ka teerull üle varvaste sõita ning me ei märkaks seda. Ära usu jama sellest, et „oled ainus“, „elu armastus“, „parim asi, mis meile on kunagi juhtunud“, kui ütleme seda ainete mõju all. Ausõna, mu unelmate printsess… hõkk…

Sa ei julge rääkida suhte arendamisest. Oled ära hirmutatud sellest, et muutud mehele liiga survestavaks. Loomulikult on ohtlik, kui sa kolmandal kohtumisel abielu teema üles võtad, kuid peale kolmeaastast kooselu on see igati normaalne. Ära karda sellest juttu teha. Meestena oleme pigem passiivsed ning mõtleme enda avalikule rõngastamisele sama harva kui oma rinnanibude rõngastamisele. Pean siinkohal silmas sirgeid mehi.

Ettekäänded abielust keeldumiseks. Ära usu meie lugusid, et „me pole veel abieluks valmis“, „pole raha“, „see ei muudaks midagi“ jne. Kui sa oled tegelikult ka mehele elu armastus, siis ta abiellub sinuga. Nii lihtsalt on. Kõik siin elus maksab ja tegelikult polegi pulmade korraldamiseks kunagi ideaalset aega. Kui su mees ei tööta just kerjusmoosekandina, võid talle öelda, et tihti abielluvad ka palju vaesemad inimesed.

„Pause“ ja „On/Off“. Kõikvõimalikud mehepoolsed „aja maha võtmised“ on sageli lihtsalt katsed leida paremat naist või püüda arendada suhet teisega. Kui võimaldad sellist kokku-lahku tõmblemist, müüd ennast väga odavalt. „Lahus“ oleku aega kasutame ju tegelikult lihtsalt selleks, et teiste naistega tegeleda, mitte kuskil eneseabiraamatute ja terapeutide abil suhet sinuga remontida. Kui tema vajutab nupule „Pause“, vajuta sina „Off“.

Telefonikõned ja netijutud. Kui mees sinuga ainult telefoni või interneti teel suhtleb, siis ei ole teil tegelikult suhet. Ära lase lollitada ennast ilusatest sõnadest või armastuseavaldustest, mille autoriteks on tegelikult Kopi ja Peist. Sa ei taha ju endale kaaslast, keda sa pärielus ei näe. Jälgi väga kriitiliselt mehe tegusid ja kui ta ei leia oma kiires elus sinuga kohtumiseks piisavalt aega, ära lange ta jutu võrku, vaid ole „Võrgust väljas“.

Printsess „Ma olen nii hea“. Paljud naised saaksid justkui uksematiks olemisest mingi naudingu. Nad aitavad mehe juures koristada, täidavad mehe antud ülesandeid, on ise äärmiselt kannatlikud jne, sellepärast, et nad on enda meelest „lihtsalt nii head inimesed“. Kui see on sinuga juhtunud, tee ka endale heategu, lõpeta enese täielik alandamine ja loe põhiseadust: orjapidamine on meie vabariigis keelatud.

Kujutad tundeid ette. Ära loe tundeid välja meie lüürilistest valedest või mass-sõnumitest. Vaata, mida me faktiliselt teeme. Kui tahame sind, siis kulutame sinu peale oma aega, soovime ise kohtuda ning oleme mures, kui sa meiega koos ei ole. Kui kontakt meiega on ainult seksi, pidutsemise, meie murede ärakuulamise või meile kasuliku tegemise tasandil, katkesta see ära, nagu sa katkestasid mõni aeg tagasi kontakti reaalsusega.

Väärikuse taastamine. Sa ei pea olema teisejärguline ning pidevalt kannatama. Sa tunned ennast palju paremini, kui lihtsalt kõnnid eemale ja ütled, et „sinuga nii ei tehta, sest sa väärid paremat“. Kui mees sind tahab, on ta valmis mägesid liigutama. Samas, kui aga osutusidki ärakasutatavaks, siis avastad selle tüübi peatselt mõne uue ohvri jälil. Ära seejuures muretse – eneseväärikus on alati kordades parem kui tõhk mees.

 

Buduaarile Villult

 

PS! Uuri lähemalt Villu kirjutatud suhteõpiku “Seks, vein ja kutsikad” kohta SIIT.