Reklaam sulgub sekundi pärast

Villu Parvet: tagaajamise mängud

Vahel peab tunnistama, et kõige suuremaks mõjutajaks suhtlemisel naise ja mehe vahel on piiratus. Kogu tutvumise protsess ning soov teise inimesega suhelda sõltub paljuski sellest, millise rolli kumbki osapool võtab. Kui  lood kontakti mehega, keda sa ei tunne, on selles paratamatult palju mängulisust – soovid sa seda või mitte. Ometi ei tasu langeda enda sisemiste rahuldamata vajaduste ohvriks ning hakata järele jooksma mehele,  kes seda tegelikult ei vääri.

Vahel peab tunnistama, et kõige suuremaks mõjutajaks suhtlemisel naise ja mehe vahel on piiratus. Kogu tutvumise protsess ning soov teise inimesega suhelda sõltub paljuski sellest, millise rolli kumbki osapool võtab. Kui  lood kontakti mehega, keda sa ei tunne, on selles paratamatult palju mängulisust – soovid sa seda või mitte. Ometi ei tasu langeda enda sisemiste rahuldamata vajaduste ohvriks ning hakata järele jooksma mehele,  kes seda tegelikult ei vääri.

 

Kõik, keda taga aetakse, hakkavad eest ära liikuma. Kui kohtud mehega, siis tekib paratamatult olukord, milles hakkavad rolli mängima nii meeldivus, tõelised tunded (kui neid on), inimeste enesehinnang kui ka sinu vajadused. Sõltumata sellest, kui palju kumbki osapool teisele algselt meeldib, kujuneb paraku edasine suhtlemine ikka tavaliselt välja nii, et üks tahab teist rohkem. Väga tihti on aga tahtmise põhjuseks just see, et teine muutub veidi kättesaamatumaks ja näitab üles vähem huvi. Arvesta, et kui hakkad meest taga ajama, siis ta liigub eest ära ning sinust saabki selles suhtes tagaajaja, kellega on palju lihtsam manipuleerida.

 

Kas tahad teda tegelikult, või vajad seda, et ta sind tahaks. Uskumatult paljud naised hakkavad taga ajama mehi, kes neile tegelikult isegi algselt ei meeldi. Need mehed lihtsalt ei näita sinu vastu piisavalt huvi üles ning see tekitab rahutuse, ebakindluse ning soovi tõestada, et see mees tegelikult sind ikkagi tahab. Enne, kui sellest arugi saad, võid olla juba tagaajaja rollis, kes püüab jõuda mehele ise lähemale. Naistele muutub häirivaks see, kui mees peale esimesi kohtumisi piisavalt huvi üles ei näita. Sellest saab tihti võitlus, mille tegelikuks sisuks on naise enesehinnangu tõestamine talle endale.

 

Täiskäik edasi ja siis jalg gaasilt ära. Targemad mehed teavad seda, kuidas piiratus paneb naisi tahtma nendega rohkem suhelda. Kõige räigem viis seda ära kasutada, on alustada suhtlemist tormiliselt ja väga aktiivselt ning siis lihtsalt passiivseks muutuda (tunnistan ausalt, et olen seda minevikus palju kordi kasutanud). Naises lihtsalt tekib segadus, huvi ja ärevus. Ta hakkab mõtlema: Kas ma ütlesin midagi valesti? Kas ma jätsin viimasel kohtumisel endast kuidagi imeliku mulje? Kas ta leidis kellegi huvitavama? jne. Ühesõnaga saavutab mees selle, et sa hakkad pigem endas kahtlema ning siis võtad temaga ühendust juba ainuüksi oma enesekindluse taastamiseks. Oska seda märgata ning ära allu sellele nii lihtsalt.

 

Oska seda ise ära kasutada! Sarnaselt toimib antud mehhaanika ka meeste peal ja parim, mida kohati teha saad, on ise seda ära kasutada. Meeste jaoks pole midagi emotsionaalselt ärritavamat ja huvi tekitavamat kui naine, kes vajutab korraks gaasipedaali põhja ja siis võtab sellelt jala ära. Oluline on, et sa liiga palju ära ei annaks. Ära unusta, et sageli tahavad mehed lihtsalt tunda ja veenduda, et nad su kätte saaksid. Kui sellise mulje jätad, võivadki nad olla juba saanud liiga palju ehk seda, mida nad tahtsid (ka siis, kui te füüsiliselt seksini ei jõua). Provotseeri, eruta (sõnade ja käitumisega), ole meeldiv ja aktiivne ning siis „kuldne vaikus“. Ma garanteerin, et see ei anna mehele rahu ning ta hakkab su järel jooksma ka siis, kui tal on parasjagu teisi variante, kes talle esialgu rohkem meeldisid. Mees mõtleb: „WTF! Nüüd on asi juba isiklik :)“. 

Taju muutub täielikult. Kui inimene muutub teisele kättesaamatuks, siis hakkab teine inimene teda psühholoogiliselt hoopis teistmoodi tajuma. Kättesaamatus on nagu filter, mis kujundab ümber selle, kuidas teist näed. Hakatakse vähem märkama puudusi või kui neid nähaksegi, siis püütakse need endale ilusti ära selgitada ja põhjendada. Samuti hakkab kõik positiivne tunduma võimsamalt hea ja ligitõmbavana. Kui see juhtub sinu enesega, siis võta korraks aeg maha ja konsulteeri oma sõbrannadega. Nad oskavad sind vahel maa peale tuua ning kirjeldada, kuidas nad seda kõike kõrvalt näevad. Kui see juhtub aga mehega, kellega sa kohtud, siis naudi seda. Mida kättesaamatum oled, seda rohkem ta sind tahab. Oluline on vaid toita ta uudishimu mõne terakesega ning ta hakkab su järel järjest kiiremini jooksma.

 

Tõhk lamba nahas. Säärast taju moonutust kasutavad mehed ise ära erineval viisil. Väga sageli satuvad naised tõhu otsa, kes on lambanahas. See tähendab, et kohtad meest, kes pole sugugi väga atraktiivne, pigem täiesti keskmine. Ta suhtleb sinuga aktiivselt ning siis järsku enam ei vasta. Tihti ei suuda naised siis mitte mingil juhul leppida mõttega, et „Isegi selline täis-tõhk ei taha mind!“ ning muutuvad ise aktiivseks. Siinkohal palun võta aeg maha ja lihtsalt naera olukord välja. Saada sõbralik meil, kus soovid tõhule „head teed“ ning ütled, et „temasugune prints leiab endale tulevikus kindlasti rohkesti naisi“. Samas pahad poisid satuvad kohati nii käituma kahel põhjusel. Esiteks nad teavad, et see suurendab naiste huvi ning nad lasevad sellel juhtuda. Teiseks on neil aga vahel nii palju suhteid käsil, et nad ei jõuagi kõigiga tegeleda. Oska ka seda näha ja ära allu nii  labastele võtetele.

 

Mängi film ette ja vaata seda koos sõbrannadega. Ära usu juttu, mida mehed räägivad, vaid jälgi tegusid. Need mehed, kes on antud loogikast aru saanud, tegutsevad kohati väga süsteemselt, sest see lihtsalt töötab. Kui kardad, et võid olla sellisesse olukorda sattunud, palun püüa kõrvalt näha oma käitumist. Kas vaatad mööda mehe puudustest? Kas mõtled tema peale ebamõistlikult suure osa oma ajast? Kas kahtled endas ning oma tugevustes? Kas püüad ise muutuda, et mehe jaoks atraktiivsem olla? Kas oled oma tavapäraseid standardeid langetanud ja saanud mingi keskmise mehe järele jooksjaks? Küsi teiste arvamust, kui kirjeldad ilma emotsionaalse languta toimunud sündmusi. Väga tihti näed siis, et tegelikkuses panevad sind meest taga ajama sinu enesehinnanguga seotud põhjused, mitte tegelikud tunded tema vastu.

 

Võta aeg maha ja langeta otsus. Tegelikult raiskad jälitamisega tihti aega ning lased ennast ära kasutada. Mõtle ise, kui oled jooksnud kellegi järel tükk aega ning ta lõpuks kätte saad, siis käitud erinevalt sellest, millised on su tavapärased normid. Osad mehed teavad seda, osad mitte, aga tagajärg on sama – lõppastmes lihtsalt pettud. Kui satud olukorda, kus mees hakkab „passiivset panema“, küsi endalt lihtsalt: „Kas see on mees, kellega sa tahaksid väga tõsist ja pikaajalist suhet ning kes väärib seda, et tema järel jooksed?“ Enamik ei ole (muidugi juhul, kui su taju  pole jõudnud veel piisavalt moonduma hakata :) ). Samuti arvesta, et ka siis, kui meest tahad, on kasulikum sellises olukorras samaga vastata. Kui näeme meestena, et olukord on pöördunud, oleme valmis kiiresti tagaajaja rolli võtma ja seda paraku isegi siis, kui käitusime teadlikult passiivselt :). 

Villu