32 KG ALLA VÕTNUD Marianne: “Keegi teine ei saa sinu eest seda teekonda läbi teha!”

erakogu

Buduaar

Marianne kaalus enne toitumiskava ja treeningutega alustamist 102 kilo. Tänaseks on naine alla võtnud tublid 32 kilo ning sõnab, et teekond pole läbi - plaanis on veel alla võtta ning seejärel lihaste treenimisega alustada.

Marianne võttis kaalu langetamise ette eelmise aasta septembris ehk 32 kilo kaotas ta kuue kuuga. Ta sõnab, et pühendumine, aktiivsus ja iseenda tõsine soov alla võtta olid tema nippideks kaalu kaotamisel. “Pean kindlasti ära mainima, et algus oli ka mulle raske ning olin seadnud endale eesmärgi millesse olin täiesti 110% pühendunud. Esimesed kuud möödusid ilma ühegi patupäevata (ka üritustele ja sünnipäevadele tegin kaasa enda toidu, mida seal olles nosisin), kaaludes toitu grammi pealt, trenni sai tehtud iga päev ning nii, et higimull oli otsa ees (kaloripõletus 400-600 kcal päevas). Minu suureks abimeheks oli Fitlapi toitumiskava, nende meeskond kui ka Fitlapi toetusgrupp Facebookis. ”

Marianne tunnistab, et loomulikult esines ka temal raskeid hetki, sest ükski hea asi ei tule siin elus niisama kätte. “Nagu öeldakse – magava kassi suhu hiir ei jookse. Kuid selle võrra on see tulemus praegu palju magusam teades kui palju tööd, vaeva, higi ja pisaraid sinna alla läks. Ilmselt kõige raskem oligi stressirohketel perioodidel, tähtpäevadel, sünnipäevadel. Aga võttes endale ka see üks patupäev ja järgmisel päeval uuesti jätkates sealt kust pooleli jäid, jõuab siiski tulemusteni.”

Kaalu hakkas naine eelkõige langetama tervislikel põhjustel ning selleks, et oleks jaksu lapsega tegeleda ja temaga sammu pidada. “Jooksvalt hakkasin muidugi ka nautima rohkem enda välimuse muutust aina paremuse poole ning enesekindluse märgatavat tõusu. See andis motivatsiooni iga päev veel paremat tulemust kaalul näha ning endale iga päev suuremaid väljakutseid esitada.”

Marianne soovitab kaalu langetamise teekonnal leida endale sõber/sõbranna või trennikaaslane, kellega koos seda teha. “Temast saab sinu motivaator, kui sul on raske ja sa ei jaksa ning ka vastupidi. Ning nagu ka öeldakse – koos on seltsist segasem, koos on põnevam ja kindlasti lõbusam. Ja mis kõige tähtsam – sa pead seda tõesti ise tahtma, see on sinu keha, tervis ja heaolu ning keegi teine ei saa sinu eest seda teekonda läbi teha!