ALLAN ROOSILEHT pandi koroonavaktsiiniga seoses olukorda, mida isegi Karmen Joller ei mõista

ALLAN ROOSILEHT pandi koroonavaktsiiniga seoses olukorda, mida isegi Karmen Joller ei mõista
erakogu

Endine raadiohääl Allan Roosileht  (61) osutus väljavalituks ehk siis talle anti teada, et ta saab nüüd oma koroonavaktsiini kätte.

See, mis sealt edasi juhtus, on aga kõike muud, kui arusaadav käitumine.

“Hommikul osutun ka mina esmakordselt väljavalituks. Registreeri end patsiendiportaalis ja homme oled juba laksu all. Rõõm suur! Möllan arvutiga, login sisse, lehekülg tervitab viisakalt, nimi üleval ja kood ja, nagu muinasjutus. Raadios räägib Karmen Joller, kui hea tal juba on. Tahan ka. Aga arvutiga jokk. Ei mingeid aegu valida, ei haiglat, vaikus. Helistan Ida-Tallinna Keskhaigla registratuuri. Öeldakse, et jah, praegu jooksis kõik kokku, aga ärgu ma kannatust kaotagu, arstiaegu on küll. Proovigu varsti uuesti.

Proovin ja proovin. Null. Ja siis nagu välk selgest taevast, märkan abitelefoni numbrit. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus. Oh mis armas nimi. Helistan. Öeldakse, et numbrid said juba otsa. No kuidas? Haigla teab ju ikka patsiga poisist paremini. Uus kõne haiglasse – jaa, kohti on küll. Isegi kellaaegadest kõneldakse, AGA kahjuks kirja panna ei saa, pole lubatud. Väga meeldiv kõne ikkagi. Helistan heaolu poistele tagasi, küsin, mis teha? Aega on aga asja ei saa. Lubavad tagasi helistada. Mina login sisse välja, kaob tund, teinegi. Istun autosse ja kihutan Ida-Tallinna Keskhaiglasse. Registratuuris äärmiselt meeldiv proua. Vestleme pikalt. Tema, kahjuks aidata ei saa. Saan aru, seadus on seadus. Proovib oma kaardiga oma patsiendiportaali – null. Ei tööta. Hakkab juba lõbus. Mõtled, kui tahaks riigile makse maksta ja kuskilt poolt ligi ei saa. Lakke hüppaks ju. Valin koroonaabi telefoni numbri 1247. Kell on neli läbi. Räägin loo ära. Tulemus null. Helistan Terviseametisse. Vestleme pikalt. Kuulan huviga, et nemad kahjuks sellega ei tegelegi, tegeleb hoopis Haigekassa. Kell on pool viis läbi. Terviseametnik hakkab mulle jutustama, kui vähe maailmas praegu vaktsiine saada on. Läheb veel lõbusamaks. Palun tervitada nende hiiglasliku Paldiski maantee äärse kompleksi ussjätke osakonda ja meil on mõlemal päris lõbus. Natuke kahju on ka. Ta ei saa ikka aru, et mul on ainult üks küsimus. MIDA TEHA SIIS KUI AINUS ÜLE KURISTKU VIIV SILD KATKI ON?

Vaktsiin on külmkapis – kätte ei saa, ja homme kuuleb raadiost, et rohtu oli nagu muda, aga huvi, kahjuks. mitte üks raas. Meenub reklaam hagija järjekindlusega kliendist, Andrus Vaarik on ikka võrratu! Kell on pool üheksa õhtul. Helistan veelkord patsiga poistele ja küsin, mida teha siis, kui ainus lubatud viis ei tööta. Et mis ma siis teen? Unine poiss ei tea, kurdab, et murelikke oli väga palju. Tänan teda ja soovin ilusat õhtut. Nii lihtne see oligi. Mina ei ole vaktsineeritud,” ütleb Roosileht lõpetuseks.

Juhtunu pani imestama ka perearst Karmen Jollerit. “Mul ei ole sõnu. See on inimeste mõnitamine, mida tehti. Päriselt.”

Loe Allani täispikka postitust SIIN.

Sarnased artiklid