SILVIA ILVES: “Ma ei kavatse maski kanda!”

erakogu

Buduaar

Hinnatud muusik ja 4 poja ema Silvia Ilves avaldas sotsiaalmeedias, et kavatseb maski kanda vaid tööl, solidaarsuse mõttes.

“Hingamine on KURITEGU, TERVIST KAHJUSTAV tegevus. HÄBENEGE hingamist. Mina loll aga seda ei häbene. Ma ei kavatse maski kanda. Formaalsuse, solidaarsuse mõttes vaid tööl olles. Las ma siis olla ühiskonna must lammas, justkui ühiskonna vaenulik. Kuniks aga elan, tahan elada oma südametunnistusega järgi,” kirjutas Silvia sotsiaalmeedias.

Ta jätkas: “Loobun hea meelega “eeskujuliku kodaniku tiitlist”, millega ehk tublimaid koroonajüngreid riigi poolt autasustatakse. Absurdne, aga tänapäeval täiesti võimalik! Muide, minu kallis lähedane kunagi nõukogude ajal vallandati töölt, sest viis lapsed kirikusse laulma. Usk oli keelatud, usk oli rahvale kahjulik. Piibli omamine oli karistatav. Praegu on religioon veel lubatud, aga selle eest on maskita hingamine karistatav.

P. S. – jällegi – kes teisiti arvavad – ega te halvad inimesed ole, absoluutselt mitte. Mul on palju sõpru, kes teisiti kogu asjast arvavad. Aga ega nad selle eest halvemad inimesed ole. Õnneks elame ju demokraatlikus riigis, kusSee on minu probleem, et ma praegust olukorda teisiti näen. Seisukoha avaldamine pole KURITEGU.”