8 sammu soovide täitumiseni

8 sammu soovide täitumiseni

Käes ongi aasta 2011. Eks ole see aasta nagu iga teinegi oma uute ja ka vanade tuultega, ometi teevad paljud kokkuvõtte eelnevast, 2010-ndast ning antakse endale lubadusi uueks aastaks. Muutus aastanumbris võib tekitada ka sisemise soovi muuta midagi iseendas – sageli maailm meie ümber saabki just sealt alguse. Kes ei sooviks uuel aastal olla edukam ja jõukam – seisnegu jõukus ja edukus siis milles tahes. Kellele tõus karjääriredelil, kellele rohkem sõpru, kellele sisemine rahu iseendas. Toimub pidev liikumine ja areng ning suuna saab anda sellele just igaüks ise. Kuidas aga jõuda lähemale oma soovide täitumiseni? Allpool on toodud kaheksa sammu, mida praktiseerida igapäevaselt, liikumaks soovide realiseerimise suunas. Kõik saab alguse mõttest.

Käes ongi aasta 2011. Eks ole see aasta nagu iga teinegi oma uute ja ka vanade tuultega, ometi teevad paljud kokkuvõtte eelnevast, 2010-ndast ning antakse endale lubadusi uueks aastaks. Muutus aastanumbris võib tekitada ka sisemise soovi muuta midagi iseendas – sageli maailm meie ümber saabki just sealt alguse. Kes ei sooviks uuel aastal olla edukam ja jõukam – seisnegu jõukus ja edukus siis milles tahes. Kellele tõus karjääriredelil, kellele rohkem sõpru, kellele sisemine rahu iseendas. Toimub pidev liikumine ja areng ning suuna saab anda sellele just igaüks ise. Kuidas aga jõuda lähemale oma soovide täitumiseni? Allpool on toodud kaheksa sammu, mida praktiseerida igapäevaselt, liikumaks soovide realiseerimise suunas. Kõik saab alguse mõttest!

Võtmeks on rahulik, vaigistatud meel. Ärkvel olles ning tegeledes igapäevaste toimetustega, töötab inimese aju beeta lainel. Et aga kasutada järgmisi võtteid, on vajalik mõtted ning keha lõdvestada ja ajulained viia alfa lainete tasandile. Seda kõike võib teha suletud silmadega, istudes või lamades. Alfa tasand on rahunenud meel, mille saavutamiseks on vajalik 6-7 minutit keha lõdvestada ning seejärel mõtted vabaks lasta. 

Tühjenda oma pea kõigest häirivast, keskendu ainult samm haaval füüsilisele (pea, kael, rind, kõht, jalad, varbad jne) ja seejärel vaimsele lõdvestumisele – tühjenda mõtted häirivast igapäevamürast. 

 Jõudes alfa tasandile, kus meel on väga rahunenud ja lõdvestunud, saad oma alateadvusele edastada afirmatsioone ehk positiivseid kinnitusi ning häälestada oma alateadvust ümber sellele, mida soovid saavutada.

8 sammu igapäevaselt isetreenijale

Eesmärgistatus. Selgus asjades, mida soovid saavutada. Kui selleks on kindel summa raha iga kuu, pane paika summa, mida soovid.  Milline see olema peaks – milline on eemärk?   Eesmärgista ükskõik milline oma soov.

 Kirjuta üles kõik, mida soovid saavutada  sellisel kujul, näiteks: “Ma olen tänulik, et teenin xxx summa iga kuu, olen tänulik hubase kodu eest, kus saan paremini välja puhata uueks tööpäevaks…” Ära unusta tänulik olla ka juba saavutatu eest ning ole ettevaatlik, et soovid kedagi teist ei kahjustaks!

Kirjuta üles igapäevased harjumused, mida tuleb muuta. Kui asjad ei toimi senisel viisil, on aeg muuta tavapärastes olukordades harjumuspärast käitumist, et muutuks tulemus. Mõtiskle selle üle, kas annab mõtlemist positiivsemaks muuta ja  negatiivsetest mõtetest loobuda, ehk  on mõni tegevus, mis seda kõike toetab või mõnest tegevusest loobumine.  Kui oled harjunud kuulama kurvas meeleolus kurbi ballaade, vaheta muusika hoopis rõõmsama ja tempokama vastu. Ole pisiasjades loov!

Arenda neid positiivseid afirmatsioone: mul on suurepärane tervis, kodu, suhted jne, kujutle neid – mida detailsemalt, seda parem. Alateadvus ei tee vahet reaalsel pildil ja kujutlusel. 

Kõik eelnev toimib juhul, KUI seda tehes viibid alfa tasandil. 

Tunneta ja visualiseeri uusi nägemusi, uskumusi, harjumusi ja afirmatsioone oma alateadvuses alfa tasandil. 

Käitu, nagu sul oleks juba soovitu. Võid kujutleda, et sul on juba soovitud töökoht või oled firma omanik, mida tulevikus soovid luua. Käitu vastavalt oma kujutluses. Võta seda kõike, nagu päriselt. Alateadvus usub pilti, mille sa genereerid; alateadvus ei tee vahet, kas see on tõeline või kujutletud!

Arenda oma kujutlusmeelt. Loo tahvel, kuhu kleebid oma unistuste kodu pildi, auto, eluviisi…mida iganes soovid.

Pea igapäevaselt päevikut oma arengu kohta – millised on tunded, muutused, saavutused. 

 

Esimesed muutused leiavad aset juba üsna varsti, kuid suuremaid tulemusi on väidetavalt võimalik oodata peale 90-päevast harjutamist. 

 

Autor: Helen Heringson

Algallikas: http://www.johnassaraf.com/  – online seminari korraldaja