See muusikapala paneb beebid magama ja aitab sinulgi uinuda

See muusikapala paneb beebid magama ja aitab sinulgi uinuda

Inglise teadlane David Lewis-Hodgson viis läbi testi, mille käigus mängiti naistele erinevaid muusikapalasid ja paluti samal ajal lahendada keerulisi mõistatusi, mis tõstavad stressitaset. Katsealustele olid külge ühendatud sensorid, mis mõõtsid südametööd, vererõhku, hingamist ja aju aktiivsust ning muusikapalade hulgas, mida testiti, oli nt  Enya, Mozarti, Coldplay loomingut. Kõikidest lugudest kõige suuremat rahustavat toimet avaldas aga Manchesterist pärit bändi Marconi Unioni lugu “Weightless”, mis mõjus 11% rahustavamalt kui teised lood ja mida saad kuulata allpool. 

Inglise teadlane David Lewis-Hodgson viis läbi testi, mille käigus mängiti naistele erinevaid muusikapalasid ja paluti samal ajal lahendada keerulisi mõistatusi, mis tõstavad stressitaset. Katsealustele olid külge ühendatud sensorid, mis mõõtsid südametööd, vererõhku, hingamist ja aju aktiivsust ning muusikapalade hulgas, mida testiti, oli nt  Enya, Mozarti, Coldplay loomingut. Kõikidest lugudest kõige suuremat rahustavat toimet avaldas aga Manchesterist pärit bändi Marconi Unioni lugu “Weightless”, mis mõjus 11% rahustavamalt kui teised lood. Lugu saad kuulata allpool. 

Heliteraapia on tuntud lõõgastumist ja heaolutunde suurenemist soodustav teraapiavorm, mida on kasutatud maailmas tuhandeid aastaid. Heliteraapia seansse või paluda läbi viia vastavat väljaõpet saanud heliterapeutidelt, aga kindlasti oled märganud, et õige muusika valimine aitab ka ilma terapeudita meeleolu ja enesetunnet muuta. Järgnevaid lugusid mängima pannes peaks lihtsustuma nii sinu kui väikelaste maharahunemine ja magamajäämine. 

Rahustavate lugud top10, mida saad ka enda peal testida, nägi välja selline:

1. Marconi Union – “Weightless“

2. Airstream – “Electra“

3. DJ Shah – “Mellomaniac“ (Chill Out Mix)

4. Enya – “Watermark“

5. Coldplay – “Strawberry Swing“

6. Barcelona – “Please Don’t Go“

7. All Saints – “Pure Shores“

8. Adele – “Someone Like You“

9. Mozart – “Canzonetta Sull’aria“

10. Cafe Del Mar – “We Can Fly“

 

Buduaar.ee
Allikas: Telegraph